Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2019 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Abp Marek Jędraszewski: Jezus był w Auschwitz!


Odtwórz w YouTube
 

Homilia wygłoszona przez metropolitę krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego na terenie obozu Auschwitz 14 sierpnia 2019 roku w 78. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe.


DATA: 2019-08-14 21:47:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Gdyby Jezus był w Auschwitz to nie pozwolił by na ten nieowybrazalny bezmiar okrucieństwa i cierpienia! To ludzie ludziom zgotowali taki los! Historia jest najdoskonalszą nauczycielką!!!!
5 godzin temu / Jan
 
Tak! Jezus był i cierpiał w Auschwitz! I dawał nadzieję nie tylko tym, którzy pragnęli żyć, ale i tym skazanym na śmierć...których śmierć już prowadziła do bunkrów głodowych...KIM był o.Maksymilian dla tych 9, którzy usłyszeli wyrok skazujący: DU..TY...co działo się w ich sercach, gdy zobaczyli,że o.Kolbe CHCIAŁ stanąć obok nich i razem z nimi w strasznych mękach umierać? Może usłyszeli wtedy słowa obietnicy Jezusa z krzyża: "dziś ze mną będziesz w raju!"? Nie zapominajmy i o nich! Może i ich dusze uratował od rozpaczy o.Maksymilian? O. Maksymilian objął, jak dwoma ramionami miłości i idącego ku życiu rodzinnemu Franciszka Gajowniczka i tych 9 "schodzących do grobu śmierci" Czy są jakieś informacje o tych 9 i o tym uciekinierze za którego wolność oddali życie?
2 dni temu / Katarzyna
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 109 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.