DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Abp Marek Jędraszewski: ideologia LGBT atakuje serca ludzi. Nie musimy jednak przegrać tej walki

Abp Marek Jędraszewski: ideologia LGBT atakuje serca ludzi. Nie musimy jednak przegrać tej walki
źródło: youtube.com / Radio Maryja

Wielce niebezpiecznym złem jest dzisiaj ideologia LGBT. Jest ona w Polsce coraz silniejsza i dotarła do wielu środowisk – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 

Dla mnie nie ulega wątpliwości, że ideologia LGBT jest „zarazą”, która atakuje serca i umysły ludzi, podobnie jak przed laty serca i umysły ludzi atakowała ideologia bolszewicka, marksistowska – podkreśla hierarcha. Jak dodaje mogliśmy to zobaczyć w sierpniu tego roku, kiedy przedstawiciele ideologii LGBT „poczuli się aż tak silni, że uznali, iż mogą się wszędzie pokazywać podczas tzw. parad równości i że wolno im bezkarnie atakować nawet największe dla katolików świętości”.

 

W ocenie abp Jędraszewskiego ideologia LGBT narodziła się podczas rewolucji obyczajowej w 1968 roku, której „głównym ideologicznym celem było fundamentalne przebudowanie człowieka i całych społeczności”. – Czyniono to zgodnie z popularną w ówczesnym świecie intelektualnym doktryną Herberta Marcusego, który był również neomarksistą i freudystą. Głównym celem ludzkiego życia była dla niego sama tylko przyjemność, przede wszystkim o charakterze seksualnym – tłumaczy metropolita krakowski. – W tej atmosferze kulturowej powstała ideologia gender, a następnie ideologia LGBT. Nawet nie zdążyliśmy się spostrzec, jak bardzo zawładnęły one współczesnym światem – dodaje.

 

Jak zauważa ksiądz arcybiskup to, że Polska jest obecnie atakowana przez promotorów ideologii LGBT „dla każdego niezależnie myślącego człowieka jest po prostu faktem”. – Nie znaczy to jednak, że musimy tę walkę przegrać. (…) Trwanie przy autentycznych chrześcijańskich wartościach jest dla nas czymś koniecznym i niezbędnym. To one przecież dają nam poczucie tożsamości. Co więcej, jestem głęboko przekonany, że właśnie one nas ocalą – podsumowuje hierarcha.

 

Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”

TK


DATA: 2019-12-16 08:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gender i LGBT kąsają katolików i nasze dzieci a księża poza abp Jędraszewskim smacznie śpią.Pobudka!
11 miesięcy temu / kolo
 
Wojna propagandowa przeciw katolickiej Polsce to fakt.Przykład Irlandii to memento,a po jej "zalaniu" - wzmożona fala idzie obecnie na Polskę. Liczne fundacje miliardera G.Sorosa "dwoją się i troją" by powtórzyc "sukces" irlandzki.Traktat lizboński parafowany,więc temu szaleństwu nie będzie końca,nikt im tego nie może zabronic. A ze świadomością społeczną,jak pokazują wybory nie jest najlepiej.
11 miesięcy temu / t
 
Walka już dawno przegrana, bo młodzi mają już w głębokim poważaniu kto z kim i po co robi.
11 miesięcy temu / Janek
 
to jest to samo co w "Seksmisji" machulskiego , TAM JUŻ WIELE WĄTKÓW KIEŁKOWAŁO , i tam są takie szansonistki lgbt , ile ten film ma lat , proces trał cały czas ...
11 miesięcy temu / szykulska
 
nie ma czym już cywilizacji RzymskieJ i Greckiej zarąbać , no nie ma czy , to może tym sfingowanym lgbt , które jest taką "ścierkozasłonką do kanałokorytarza" anarchii , degrengolady , kabaretu życia ,
11 miesięcy temu / iluminator
 
Ta ideologia dotarła do WATYKANU i ma swojego "duszpasterza" ks. Jamesa. A gdzie SPRZECIW biskupów polskich ???
11 miesięcy temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.