DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Abp Marek Jędraszewski: dzisiaj szczyt tolerancji jest najwyższą nietolerancją

Abp Marek Jędraszewski: dzisiaj szczyt tolerancji jest najwyższą nietolerancją
Zdjęcie ilustracyjne. Abp Marek Jędraszewski. Fot. Piotr Guzik/FORUM

„Wolność” – to słowo współcześnie nabrało nowego znaczenia: człowiek stawia się w miejscu Boga i sam chce decydować, co może czynić i co czynić powinien – powiedział w środę podczas uroczystej Mszy św. odprawionej na Jasnej Górze z okazji zakończenia 38. Pieszej Pielgrzymki Góralskiej metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 

Hasło tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Góralskiej brzmi „Maryja: Matka Życia i Wolności”. To właśnie życie i wolność stanowiły główne elementy wygłoszonej przez abp. Jędraszewskiego homilii.

 

Wiemy, w jaki sposób te wielkie i ważne słowa są współcześnie bezczeszczone i kłamliwie odwracane. Lekceważy się życie i Boga, który jest jego Stwórcą. Mówi się przede wszystkim o życiu, które ma być wydajne i pożyteczne, a z dezaprobatą patrzy się na życie, które wydaje się dla niektórych bezproduktywne, a więc bezsensowne. Niektórym się wydaje, że rodzące się życie jest zagrożeniem dla wolności kobiety, a życie osób dotkniętych chorobami i nieszczęściem najlepiej jak najszybciej przeciąć, żeby bogate społeczeństwa nie musiały płacić – podkreślił duszpasterz.

 

Metropolita krakowski zaznaczył, że katolicy muszą bronić prawdy o powołaniu kobiety i mężczyzny do wspólnego życia oraz do posiadania dzieci, które są darem Boga. Negowanie tych prawd i promowanie ideologii LGBT zaprzecza godności człowieka.

 

Dzisiaj, parafrazując te słowa, można powiedzieć: „szczyt tolerancji jest najwyższą nietolerancją”. Bo ci, którzy głoszą tolerancję są najbardziej nietolerancyjni wobec ludzi wierzących. Wobec najświętszych spraw, najważniejszych dla każdego katolika w Polsce – podsumował abp Jędraszewski.

 

Źródło: diecezja.pl

TK


DATA: 2019-08-01 07:16
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski - godny następca św. Stanisława i św. Jana Pawła II.
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy
 
Powiedział całą prawdę powiedział bardzo dobrze, i za to mam szacunek dla Niego. A całe LGBT popadło w szaleńczy toczący pianę z ust trans szatana.
ponad 1 rok temu / On 48
 
Uważam,że należy wykorzystać wszystkie możliwości prawne w obronie przed przemocą i łamaniem konstytucji przez środowiska lgbt.Tylko słowami nie obroni się naszych duchownych przed przemocą i naszej ŚWIĘTEJ WIARY.Widzę,że ani rządzący ani episkopat wraz z prymasem nie reagują korzystając z prawa i chowają głowę w piasek.
ponad 1 rok temu / cichy
 
Nie można być tolerancyjnym dla zła. Trzeba zwalczać kłamców, łapówkarzy, kombinatorów, oszustów a do bandytów i gangsterów stosować siłę fizyczną. Nie można pokornie znosić zniewagi i upokorzenia naruszające godność ludzką, jak nie pomagają tłumaczenia, to niestety trzeba zastosować siłę fizyczną. Chrystus też użył siły fizycznej by przepędzić tych co profanowali świątynię
ponad 1 rok temu / Czesław
 
Wszystko to prawda,ale szanowny biskup ma i prawników i obowiązek jako przedstawiciel KK w Polsce walczyć z tą "najwyższą nietolerancją".Do sądu należy podawać wszystkich,którzy dokonują publicznie profanacji oraz tych,którzy podnoszą rękę na duchownych.Wszak wszyscy znają nazwiska bezczeszczycieli.Miano duszpasterza do czegoś zobowiązuje,nie tylko do odprawiania Mszy i głoszenia pięknych homilii,ale i do ODWAŻNEGO występowania przeciwko,tym którzy obrażają uczucia religijne polskich katolików,których macie obowiązek prowadzić ku zbawieniu.Praw kobiet i mężczyzn do posiadania prawdziwej rodziny i potomstwa powinno się bronić również w sposób zorganizowany.Nie jakieś pojedyńcze inicjatywy oddolne,ale biskupi i kardynałowie na czele wiernych,jak hetmani,winni stanąć do walki.Chowaniem głowy w piasek i okrągłymi słówkami nie zwycięży się zła,a wręcz prowokuje do działania.Trzeba stanąć odważnie w jednym szeregu z wiernymi do walki z szatanem i jego poplecznikami.
ponad 1 rok temu / axo
 
Niekatolicki nowy porządek mszy, który ekscelencja nadal wspiera?
ponad 1 rok temu / Sal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.