DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Abp Koch grzęźnie w herezji. „Trwałe związki gejowskie trzeba oceniać w dużej mierze pozytywnie”

Abp Koch grzęźnie w herezji. „Trwałe związki gejowskie trzeba oceniać w dużej mierze pozytywnie”

Arcybiskup Berlina Heiner Koch uważa, że Kościół musi po Synodzie podjąć pogłębioną dyskusję na temat homoseksualizmu. Jego zdaniem do trwałych związków homoseksualnych należy podchodzić w dużej mierze „pozytywnie”.


Synod nie poświęcił wiele uwagi homoseksualistom. Tak samo Relatio finalis, co rozczarowało wielu progresistów na całym świecie, zwłaszcza w Niemczech. Dla arcybiskupa Berlina Heinera Kocha nie jest to jednak koniec dyskusji. Synod jego zdaniem pokazał bowiem, „jak bardzo różnią się na całym świecie poglądy odnośnie tego tematu”. Oznacza to, jak podnosi arcybiskup, że trzeba teraz w Kościele bardzo poważnej dyskusji o homoseksualizmie.


- Co do niektórych poglądów, to my, niemieccy delegaci, powiedzieliśmy jasno, że nie podzielamy tej oceny i nie możemy zrezygnować z naszej wizji godności człowieka – powiedział abp Koch w rozmowie z agencją informacyjną KNA. Można domyślać się, że w ten sposób arcybiskup zwrócił się w zwłaszcza przeciwko biskupom z Europy Wschodniej i Afryki, całkowicie przeciwnym modernistycznemu podejściu do kwestii homoseksualistów.

Hierarcha uważa, że oprócz różnic kulturowych (sic!) na odmienne podejście do homoseksualizmu wpływa także system polityczny w niektórych państwach. - W szeregu państw totalitarnych samo publiczne mówienie o ludzkim podejściu do homoseksualizmu ma swoje skutki – ocenił.


Hierarcha wyjaśnił, że niemiecka delegacja na Synodzie jasno stwierdziła, iż podejście do homoseksualizmu jest dla Kościoła sprawą istotną. Dotyczy to na przykład tych homoseksualistów, którzy żyją w stabilnych związkach. - To rzeczywistość, którą powinniśmy oceniać w dużej mierze pozytywnie – twierdzi Koch.


Zdaniem berlińskiego arcybiskupa Kościół powinien też przepracować opiekę duszpasterską nad tymi rodzinami, w których rodzice nie potrafią odnaleźć drogi porozumienia ze swoimi homoseksualnymi dziećmi.Pach

Źródło: katholisch.deDATA: 2015-10-30 07:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co on mówi...przecież to sprzeczne z Ewangelią.
ponad 3 lata temu / Cotojest?
 
Za tego typu opinie powinien być natychmiast zdjęty ze stanowiska. Widać że dawno już zapomniał o radykalizmie o jakim mówił Chrystus.To jeden z tych którzy niszczą Kościół od środka, należy trzymać się z daleka. Współczuję mieszkańcom Berlina.
ponad 3 lata temu / vacuus
 
"Arcybiskup" promuje grzech sodomii wołający o pomstę do nieba. Toż to nawet nie heretyk. Czemu szef nie wyrzuci go na zbity pysk w ramach tolerancji.
ponad 3 lata temu / Tolerant
 
o kurczę niemiecka kasa tzw. kościoła świeci już pustkami niedługo zaczną obrzezywać żeby wybrnąć z biednej głupoty...
ponad 3 lata temu / ks.Bogdan
 
Advocatus sodomiae?
ponad 3 lata temu / Leo
 
cd.Uwazam,ze na kosciele anglikanskim przetestowano zamysl. Nie ma zdecydowanej negacji postaw podobych abp.Koch nie ma negacji ksiezy,nie ma wykladni papieskiej(dlugo czekamy),a w oczekaniu oswaja sie nas z ta mysla).
ponad 3 lata temu / potato
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.