DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Abp Joseph Naumann: w USA spirytualizm i neopogaństwo zastępują religię

Abp Joseph Naumann: w USA spirytualizm i neopogaństwo zastępują religię
fot. flickr.com

Joseph Naumann, arcybiskup z Kansas wygłosił przemówienie podczas corocznego Narodowego Katolickiego Śniadania w Waszyngtonie. Wskazał, że amerykańska kultura doświadcza kryzysu wiary prowadzącego do odrzucenia Prawdy.

 

- Spirytualizm i współczesne formy pogaństwa zastępują religię. (...) Królestwo materializmu przynosi myślenie w kategoriach utylitarnych. Społeczeństwo nie akceptuje już ponadczasowych prawd. Pogoń za przyjemnościami staje się najwyższą wartością… podczas gdy my sami stajemy się coraz bardziej puści. W takim układzie cierpienie i śmierć staje się największym wrogiem – powiedział abp Naumann, szef amerykańskiego komitetu biskupów pro life.

 

Podczas przemówienia wskazał na tragedie targające amerykańskie społeczeństwo na skutek odrzucenia Bożych Prawd. Wymienił m.in. liczne strzelaniny w szkołach, międzynarodowe napięcia, fakt, że jedna trzecia dzieci wychowywana jest w rozbitych rodzinach. Wskazał, że są organizacje i „lekarze”, których jedynym profitem jest zabijanie nienarodzonych, skutkujące ponad milionem aborcji rocznie. Pozbawienie życia człowieka, który może cierpieć na nieuleczalną chorobę jest w takiej sytuacji traktowane niemal jak akt miłości.

 

Arcybiskup przypomniał, że każdy grzech zaczyna się od odrzucenia Boga i Jego planu, co odzwierciedlone jest w grzechu pierwszych rodziców – Adama i Ewy. Jego zdaniem jest to „archetyp każdego grzechu”.

 

- Bóg uratował nas z niewoli grzechu tak jak Izraelitów z niewoli egipskiej. Grzech często ukazuje się nam jako wolność, jednak tak naprawdę zamyka nas w niewoli nieuporządkowanych zachcianek – zaznaczył.

 

Arcybiskup wskazał, że amerykański katolik ma obowiązek modlitwy o duchowe uzdrowienie narodu, a także o jego opamiętanie i powrót na drogę miłości. - Jesteśmy odpowiedzialni za przyniesienie naszym bliźnim miłosierdzia i miłości – podkreślił.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR                                                                                                                                    

 

  


DATA: 2018-08-08 12:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

już dawno nikt w tak prosty i krótki sposób nie opisał ameryki. podpisuje się pod tym w 100%. społeczeństwo skazane na samozniszczenie. Oby się nawróciło.
ponad 1 rok temu / obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.