DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Abp Jędraszewski o profanacji obrazu Matki Bożej: na tym polega cynizm współczesności

Abp Jędraszewski o profanacji obrazu Matki Bożej: na tym polega cynizm współczesności
fot. Marian Zubrzycki / FORUM

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas święceń diakonatu w Katedrze Wawelskiej poruszył temat profanacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Podkreślił, że świat dokonuje tych czynów wobec chrześcijaństwa, równocześnie postępując tak, aby w wielu sytuacjach nie obrazić przedstawicieli innych wielkich religii.

 

Arcybiskup stwierdził, że na tym polega cynizm współczesności. – Pozostaje nam postawa św. Pawła: jeszcze większa modlitwa za Kościół i służba Kościołowi i ludziom poprzez dzieła prawdy – dodał.

 

Hierarcha wskazał na niebezpieczne zjawiska, które pojawiają się w świecie w imię pozornej wolności każdej jednostki: są nimi pogarda dla Kościoła i czystości serca czy seksualizacja dzieci. Stwierdził, że na świecie wielu chrześcijan cierpi i jest prześladowanych w imię Chrystusa.

 

Arcybiskup przypomniał, że według niektórych profanacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej „jest wyrazem artyzmu”. Podkreślił, że świat dokonuje tych czynów wobec chrześcijaństwa, równocześnie postępując tak, by w wielu sytuacjach nie obrazić przedstawicieli innych wielkich religii. Arcybiskup stwierdził, że na tym polega cynizm współczesności.

 

 

Na zakończenie arcybiskup wyraził swoją nadzieję, że dzięki modlitwie osobistej oraz całego Kościoła diakoni będą mogli kiedyś za św. Pawłem powtórzyć: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości”.

 

W Archikatedrze pw. Świętych Stanisława i Wacława na Wawelu święcenia diakonatu z rąk metropolity krakowskiego przyjęło dziesięciu kleryków.

 

KAI

TK


DATA: 2019-05-10 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Iskierka ma racje.
8 miesięcy temu / Naturalnosc
 
Prosze wybaczyc, ale trudno mi zapomniec, kiedy w rocznice smierci JPII, stalismy o 21.37 w malej grupie pod oknem papieskim spiewajac Barke, a Jego Swiatobliwosc zamiast stac ramie w ramie ze swoja trzoda byl chroniony na dziedzincu Palacu Biskupiego przez Rycerzy JP. Takie rzeczy trudno sie zapomina. Modle sie wiec o dar mestwa dla Jego Swiatobliwosci, by byl wiarygodny w tym, co glosi
8 miesięcy temu / Krakus
 
Cynizm współczesnych Hierarchów ekumenicznego kościoła w Polsce najlepiej pokazuje zdanie wypowiedziane przez Ks.Prof. Guza : Mnie osobiście NIE ZASKAKUJĄ PROCESY dokonujące się w Polsce, łącznie z tymi ostatnimi wydarzeniami, bluźnierstwami." Biskup J. wskazuje na postawę "służby Kościołowi i ludziom poprzez dzieła prawdy" ale pomija jak się mamy BRONIĆ przed BLUŹNIERCAMI. Warto przypomnieć naszym Biskupom, że to ONI posiadają legitymację prawną do OBRONY OWCZARNI. Nie pustego gadania w stylu :"Każdy człowiek, niezależnie od swojego światopoglądu, wyznawanych zasad, orientacji seksualnej czy religii, bezwarunkowo zasługuje na szacunek.". KOściół Katolicki posiada NARZĘDZIA PRAWNE, dla tych którzy nie chcą szanować Jego PRAW. EKSKOMUNIKI i KLĄTWY. A w szczególe to przecież nasza Hierarchia CIĄGLE reklamuje WOLNOŚĆ i subiektywne ocenie indywidualnego sumienia. Podobnie mówienie O DZIEŁACH PRAWDY z wyłączeniem PRAWDY Jezusa Chrystusa.
8 miesięcy temu / iskierka
 
W żadnym wypadku NIE pozostaje nam wyłącznie postawa św.Piotra.Taka postawa modlitwy jest tylko dodatkiem do walki o poszanowanie religii katolickiej.Otóż należało w chwili kiedy ogłoszono personalia prowokatorki,NATYCHMIAST wysłać prawników reprezentujących: parafie gdzie dokonano tego odrażającego czynu,biskupa miejsca oraz polskich kardynałów i ojców paulinów,z wnioskami sądowymi przeciwko tej.Każdy prawnik z osobnym wnioskiem!I domagać się do upadłego egzekwowania paragrafu kk dotyczącego obrazy uczuć religijnych.Przecież taki jest zapisany!!!Nie wypuścić jej z sądów i z wielkim hukiem domagać się ukarania w majestacie prawa.Jeszcze trochę i może dojść do wojny antykościelnej i wtedy będzie za późno na nadstawiane drugiego policzka i modlitwę bo mogą nas zlikwidować w imię walki z KK.Czemu ta kozaczka nie zaatakowała innych wyznań?Czemu stchórzyła w boju z ich zacofaniem?Tam by miała pole do popisu!I dopiero by zaistniała i mogła krzyczeć o prześladowaniach.
8 miesięcy temu / przegapili czas
 
Ale skąd się bierze ta pogarda dla Kościoła? Czy nie także z wieloletniego zmiatania pod dywanik kościelnych afer wszelakich? Marzę o biskupie, który nie będzie się bał wziąć miecza prawdy do ręki. Jest to miecz obosieczny, którym łatwo się zranić.
8 miesięcy temu / magis
 
Modlitwa jest oczywiście niezbędna ale jako wsparcie czynnego przeciwstawienia się złu. To zadanie dla każdego z nas. To, co św. Jan Paweł II nazywał "Westerplatte" - obowiązek od którego nie można się uchylić. Możemy mówić: wspomóż nas Panie, oświeć, prowadź. Ale nie wolno: zrób to za nas.
8 miesięcy temu / jjg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.