DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Abp Jędraszewski krytykuje twórcę Okrągłego Stołu i mówi: wolna Polska to Bóg, Honor i Ojczyzna

Abp Jędraszewski krytykuje twórcę Okrągłego Stołu i mówi: wolna Polska to Bóg, Honor i Ojczyzna
fot.Michal Tulinski / FORUM

Nie da się pogodzić prawdziwie wolnej Ojczyzny bez takich fundamentów, jak Bóg, Honor i Ojczyzna – powiedział abp Marek Jędraszewski w łódzkiej katedrze podczas Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która jest częścią cyklu modlitw archidiecezji łódzkiej za Polskę.

 

Łodzianie modlą się za Ojczyznę podczas Mszy Świętych odprawianych w każdą pierwszą sobotę miesiąca. - Wiemy jak bardzo nasza Ojczyzna potrzebuje Bożej mocy i opieki Matki Najświętszej. Dlatego zrodziła się inicjatywa, by rozszerzyć tę modlitwę o Adorację Najświętszego Sakramentu w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach od 10 do 12, a po niej o godzinie 12 będzie sprawowana Msza Święta i dalej Adoracja do godziny 16 na ołtarzu głównym - wyjaśnił Ks. Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii katedralnej na początku Mszy Świętej. Duchowny przypomniał, że od kilku lat krucjata różańcowa prowadzi w katedrze modlitwy za Ojczyznę w każdą czwartą niedzielę. Odmawiany jest wówczas różaniec.

 

W homilii abp. Jędraszewski nawiązał do wczorajszego wypadku samochodu prezydenta RP. Metropolita łódzki wyraził oburzenie na komentarze jakie po tym zdarzeniu były zamieszczane na jednym z portali społecznościowych na profilu Komitetu Obrony Demokracji. – W tych wpisach wiele osób wyrażało żal, że się tak dobrze to skończyło, bo miało się skończyć zupełnie inaczej. Przerażenie ogrania kiedy się czyta takie wypowiedzi. To o nich można powiedzieć – mowa nienawiści – mówił hierarcha.

 

Abp Jędraszewski przypomniał w tym kontekście myśl jednego z twórców Okrągłego Stołu, który tak mówił: „po upadku komunizmu boję się w Polsce trzech totalitaryzmów: religijnego, moralnego i nacjonalistycznego”. - Tę wypowiedź można odszyfrować jako lęk przed przywróceniem właściwego fundamentu dla życia politycznego i społecznego. To lęk przed takim fundamentem, którym jest Pan Bóg. Dalej ten człowiek obawia się fundamentu moralnego jakim jest 10 przykazań, opowiadając się tym samym za relatywizmem moralnym, za tym, że każdy może mieć swoją prawdę i według niej żyć oraz narzucać ją innym. Na koniec bojąc się nacjonalizmu uderzył ten człowiek w to co jest najbardziej istotne dla całej naszej wielkiej tradycji – w patriotyzm. Ten człowiek nie chciał, by nasze życie po 89 roku kształtowało się według tych trzech słów tworzących jeden wielki program dla Polski – Bóg, Honor, Ojczyzna – zaakcentował.

 

Na zakończenie Metropolita Łódzki przypomniał, że w tym roku obchodzimy 1050. rocznicę Chrztu Polski. Szczególne wydarzenie kiedy nasi przodkowie postanowili oprzeć nasza Ojczyznę na Chrystusie. Łódzki pasterz podziękował wszystkim za dotychczasową modlitwę w intencji Polski i zachęcił, by codziennie ofiarować jedną dziesiątkę różańca za Ojczyznę.

 

Modlitwa za Ojczyznę to cykl spotkań na Różańcu, Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu zainicjowany przez Krucjatę Różańcową. Spotkania odbywają się katedrze łódzkiej w każdą pierwszą sobotę miesiąca i trwają od godz. 10.00 do 16.00.

 

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2016-03-05 16:47
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziś światowa Polska mieszka w Wetlinie. "Watykan dzisiaj" O. Benedykt Huculak.
ponad 4 lata temu / Leo
 
,,A wolny Obywatel to taki, który ma ABSOLUTNĄ WŁADZĘ nad swoimi sprawami" - utopia, nikt nie ma absolutnej władzy nad swoimi sprawami, a na pewno nie nad wszystkimi.
ponad 4 lata temu / Maria
 
Prawdziwie wolna Ojczyzna to wolny Obywatel, który się kieruje wartościami Bóg, Honor i Ojczyzna. A wolny Obywatel to taki, który ma ABSOLUTNĄ WŁADZĘ nad swoimi sprawami. Inaczej są to tylko puste hasełka bez treści, bowiem niewolnik nie ma ani argumentów ani możliwości obrony tych Wartości. Niewolnika można jeno Nimi mamić i "dymać" wedle potrzeb "Pana", co "widać, słychać i czuć" niemal od 300 lat.
ponad 4 lata temu / agricola
 
Niestety, nie we wszystkich diecezjach jest tak zorganizowana modlitwa za Ojczyznę. Wierni sami upominają się o modlitwę i Msze św. w tej intencji. Bywało, że negowano Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. A przecież sami widzimy, że bez pomocy Bożej nasza Ojczyzna nie dźwignie się. Draństwo, któremu w wyborach zdecydowanie powiedzieliśmy NIE, zwarło swoje szyki i wprzęgło wszelkie moce zła, by to zmienić. Pasterze, obudźcie się, larum grają, czas rozpocząć modlitewne pospolite ruszenie. Winniśmy to Wyklętym, ofiarom stanu wojennego, Prymasowi Tysiąclecia i ks. Jerzemu Popiełuszce! Winniśmy to tym wszystkim, którzy w każdym pokoleniu cierpieli dla wolnej, Bogiem silnej Ojczyzny.
ponad 4 lata temu / Maria
 
W diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej już od kilku lat w dużej części Świątyń jest wystawiany Najświętszy Sakrament, który można adorować od rana do wieczora. To pozwala jeszcze bardziej budować relacje z Panem.
ponad 4 lata temu / odszkodowania
 
Amen!
ponad 4 lata temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.