DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Izydor Oracz Po pierwsze, Twój komentarz zawiera błąd, ponieważ napisałeś "tylko 35 procent Polaków", powinieneś napisać "tylko 35 procent katolików". Po drugie, nie rozkwita żaden panteizm. Państwo nie może się mieszać w sprawy religijne, jest to sprzeczne z wieloma aktami prawnymi. W jaki niby sposób chcesz karać innych i przede wszystkim,za co?
9 miesięcy temu / ollek
 
Ateizm nie jest największym zagrożeniem, choć b poważnym. Tylko 30-35% Polaków wypełnia obowiązek uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Połowa z pozostałych deklaruje się jako osoby wierzące, ale praktykujące indywidualnie. Rozkwita panteizm. Niestety, spora liczba mieszkańców - zwłaszcza dużych mist, twierdzi, że wypełnia obowiązek niedzielny poprzez wycieczki na łono natury! Najwyższy czas z tym skończyć, a rozwiązaniem powinno być silniejsze scalenie władzy świeckiej z duchową. Niewierni powinni odczuć karę najpierw w kieszenia, a potem w inny sposób.
9 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Według abp ateiści nie mają godności?
9 miesięcy temu / ollek
 
Obserwując bacznie co dzieje sie w Kościele w Polsce i na świecie wiem jedno, jeśli papież nie zwoła soboru , nie będzie ratunku.To że Pan Jezus powiedział że Kościół będzie trwał do końca czasów to nie znaczy że będzie tak wyglądał jak dziś. TO WSZYSTKO JEST DZWONEM NA TRWOGĘ!!!
9 miesięcy temu / Wierny
 
pod artykułem na Interii ponad 6tyś. wpisów 90% krytycznych ,to tylko informacja
9 miesięcy temu / cóż
 
Najwiekszymi ateistami są księża i biskupi którym pieniądze i władza przysłoniły Boga.
9 miesięcy temu / Janek
 
"zagraża nam ideologia ateizmu", zupełnie nie rozumiem. Po wielkim zwycięstwie, po obaleniu komunizmu, po wzorowo pobożnej "Solidarnośći". Skąd zagraża? Inna rzecz, że ateizm jest znacznie bliższy chrześcijańswu niż zabobony fałszywych religii.
9 miesięcy temu / Ryś
 
Mam pytanie - Dlaczego w parafiach nie nagłaśnia się Apelu Komisji Wychowania Katolickiego KEP dot. zagrożeń płynących z zajęć z tzw. edukacji seksualnej? Czy dlatego,że jest on skierowany do rodziców? A ilu rodziców wchodzi na strony KEP-u czy KAI? Wiadomo, że to parafie mają największą możliwość dotrzeć teraz przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym do rodziców. W moim mieście tylko jedna parafia tę sprawę poruszyła i przygotowała dla rodziców oświadczenia - wg wzoru zamieszczonego w apelu - wyłożone na stolikach. Mam wrażenie,że do ,,walki" z systemem deprawacji na pierwszą linię frontu rzuca się li tylko świeckich. Drodzy Pasterze, świeccy wszystkiego nie załatwią. Czas skończyć z tzw. ,,świętym spokojem" i ,,nie mieszaniem się Kościoła do polityki". Bo jak polityka wmiesza się w sprawy Kościoła - mam tu na myśli nas wszystkich - to może być za późno!
9 miesięcy temu / Mam pytanie
 
@M. A potem Ezdrasz zniszczył węża, bo Izraelici zamiast ufać Bogu, ufali wężowi. Co do interpretacji. Czy mam nie czytac Pisma Swiętego? Jeżeli Jezus mówi "Ktokolwiek spojrzy na kobietę z pożądaniem..." A potem ktoś inny mówi, że wszystko trzeba rozważać, Amoris Letitia. Jezus mowi "nikogo nie nazywajcie ojcem... wszyscy jesteście równi". A umywanie nog tylko raz do roku? O Apokalipsie nie wspomnę, bo nawet ks. Murzinski nie zgadza się z resztą. Sam też popełnia błędy w interpretacji.
9 miesięcy temu / Second
 
@Second: "To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia" - 2 P 1,20; "Otóż powiedzcie mi, czy Bóg przez Mojżesza nie przykazał, by nie czynić żadnego obrazu ani podobieństwa zgoła niczego, co jest w górze, na niebie, ani na ziemi? A przecież On sam na pustyni przez Mojżesza kazał zrobić węża miedzianego i postawił go na znak, na znak zbawienia dla pokąsanych przez węże ? i jednak nie jest winien niesprawiedliwości" - Justyn Męczennik, "Dialog z Żydem Tryfonem".
9 miesięcy temu / M.
 
Arcybiskup oddał też ziemię myślenicką pod opiekę Matce Bożej Myślenickiej ????
9 miesięcy temu / Dawid
 
Wiara w Boga to wiara w Boga.
9 miesięcy temu / Second
 
wierze nic nie zagraża ,nad reszta proponuje się zastanowić
9 miesięcy temu / oj tam
 
Wiara w wizerunki to balwochwalstwo. Bóg żyje. Biblia jest prawdziwym Słowem Bożym.
9 miesięcy temu / Second
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.