DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Abp Jędraszewski: uznano, że ciemne siły w postaci ideologii LGBT i gender są istotą człowieka

Abp Jędraszewski: uznano, że ciemne siły w postaci ideologii LGBT i gender są istotą człowieka
Krakow/Poland Piotr Tumidajski/FORUM

Metropolita krakowski podczas 27. Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej mówił o istocie małżeństwa jakim jest pełne zaufanie Bogu. Dodał, że w historii w różny sposób starano się odrzucić Boga a dzisiaj dzieje się to w przestrzeni instytucji małżeństwa i rodziny. – Uznano, że ciemne siły w człowieku związane z seksem - to jest istota człowieka. I to głosi się dzisiaj w postaci ideologii gender i ideologii LGBT – podkreślił abp Jędraszewski.

 

Do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej przybyło ponad 100 tys. wiernych. Obecny był m.in. prezydent RP Andrzej Duda wraz z szefem gabinetu prezydenta, Krzysztofem Szczerskim. Abp Marek Jędraszewski w homilii podkreślił znaczenie małżeństwa i rodziny w życiu każdego człowieka, które konstytuuje cały naród.

 

„Miłość małżeńska musi być budowana na bezgranicznym zaufaniu do Boga, który pomoże w chwilach trudnych (…) Bóg współdziała z tymi, którzy go miłują. Tak się tworzy małżeństwo, rodzina, a z niej naród. W ten sposób spełnia się pierwotne przykazanie, jakie Bóg dał pierwszym rodzicom stwarzając człowieka na swój obraz, jako mężczyznę i niewiastę. Powiedział im: bądźcie płodni, rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i czynili ją sobie poddaną - wskazał.

 

Krakowski metropolita podkreślił, że błogosławieństwo Boga spoczywa na kobiecie i mężczyźnie, którzy łącząc się ze sobą, zawierają związek małżeński i decydują się na posiadania potomstwa, a w konsekwencji współtworzenie narodu. Abp Jędraszewski wskazał na obecne w dzisiejszym świecie zagrożenia uderzające w esencję tego błogosławieństwa.

 

- Zaczyna się od negacji Boga. Ale w momencie, gdy już (Boga) nie ma (...) człowiek pozostaje sam, w duchowej pustce - mówił.

 

Duchowny przypomniał, że w epoce Oświecenia powszechne stało się kwestionowanie Boga i jego zamysłu wobec świata. Uważano wówczas, że istota i godność człowieka sprowadza się do rozumu. - Wiemy, że ten rozum, opierając się tylko na własnych możliwościach, skompromitował się. Najbardziej tragicznie 80 lat temu, kiedy wybuchła II wojna światowa i pociągnęła za sobą ogrom nieszczęść, nienawiści, przemocy i okrucieństwa - podkreślił.

 

- Rozum się wówczas skompromitował odrzucając Pana Boga, więc stwierdzono, że nie on, ale ciemne siły w człowieku związane z seksem - to jest istota człowieka. I to głosi się dzisiaj w postaci ideologii gender i ideologii LGBT - ocenił abp Marek Jędraszewski.

 

Zaznaczył, że koncepcje edukacyjne zawarte w standardach WHO uderzają w dziecięcą niewinność, pozbawiając je naturalnej ochrony przed deprawacją i przedwczesną seksualizacją. - To chce się im odebrać i chce się zniszczyć, planując także niszczenie całych społeczeństw i narodów. Bo jakżeż można żyć, gdy podważona jest tożsamość człowieka wynikająca z tych - wydawałoby się najbardziej oczywistej, biologicznej sprawy, jaką jest to, że człowiek jest kobietą i mężczyzną? To się kwestionuje w imię obłąkańczych ideologii, które stają się dla wielu obowiązkowe – podkreślił.

 

Źródło: rmf24.pl

PR


DATA: 2019-09-08 16:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Arcybiskupa Jędraszewskiego poparło kilku biskupów, pozostali woleli na wszelki wypadek milczeć.
7 dni temu / Zbigniew
 
@Izydor Oracz Bzdury piszesz.
7 dni temu / ollek
 
nie wyrzucaj ludzi z kraju gdzie się urodzili i módl się żeby cie nie spotkało to co bohaterów filmu"Cud Purymowy"
8 dni temu / do Izydor Orac
 
w dobie internetu nic się ukryć nie da
8 dni temu / do janek
 
Panie Prezydencie, co Pan zrobil, aby lobby LGBT nie rozprzestrzenialo sie w Polsce? Gdzie zakaz finansowania organixacki ze srodkow zagranicznych? NIC PAN NIE ROBI.
8 dni temu / Olek
 
Październik to ostatnie wybory, które może wygrać Naród. Gdy wygra, trzeba zmienić ordynację wyborczą tak, by lewacy, sodomici czy ateiści. Ruch lgbt trzeba całkowicie wyrugować z polityki oraz z życia społecznego, to samo nich spotka ataistów. Najlepiej niech zapłacą exit-tax i wyniosą się z Polski.
8 dni temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.