DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Abp Jędraszewski: Kościół jest na celowniku bo stoi na straży życia

Abp Jędraszewski: Kościół jest na celowniku bo stoi na straży życia
Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press / Forum

We współczesnym świecie jedynie Kościół katolicki jest tą instytucją, która w sposób konsekwentny i jasny stoi na straży świętości i godności każdego ludzkiego życia od chwili jego poczęcia do momentu naturalnej śmierci. Dlatego też Kościół znalazł się na celowniku wszystkich tych sił, zarówno w wymiarze globalnym, jak i naszego społeczeństwa, które uważają, że aborcja jest prawem człowieka – powiedział abp Marek Jędraszewski w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.


Metropolita krakowski zauważył, że obserwowane dziś zagubienie ludzi występujących dziś przeciwko życiu, budzi wielki smutek i zatroskanie. Jak powiedział, kiedy podważana są fundamenty naszego człowieczeństwa, „to skutki tego są zazwyczaj daleko idące, wręcz tragiczne. Gdzie odrzuca się miłość bliźniego, tam otwiera się przestrzeń dla nienawiści i przemocy”.

 

Jak mówił, Kościół będzie zawsze głosił, że nikt nikomu nie może dać prawa do zabijania drugiego człowieka. „Głosząc to odważnie, niekiedy heroicznie, Kościół katolicki jest najbardziej autentycznym obrońcą pełnego i prawdziwego humanizmu” - dodał.

 

Abp Jędraszewski podkreślał, że każda aborcja jest zabójstwem człowieka, a nie godną śmiercią. Nauka nie ma też wątpliwości, że życie zaczyna się od poczęcia i negacje tego jest cynicznym zakłamywaniem rzeczywistości „kosztem życia dziecka i kosztem ogromnej traumy jego matki, niekiedy na całe jej późniejsze życie”.

 

Jak podkreślił Arcybiskup, fałszywe są twierdzenia, że dziecko zabijane w łonie matki nie cierpi. Wiemy, że ono choć kruche i słabe, broni się przed śmiercią. Aborcja, to – wbrew hasłom na protestach – grzech. To przekroczenie przeciwko V przykazaniu Dekalogu. „Nawet gdyby milion ludzi jednocześnie skandowało, że aborcja nie jest grzechem, to ten milion nie jest w stanie zagłuszyć głosu choćby jednego tylko sprawiedliwego, który z całym spokojem powie prawdę o moralnym znaczeniu tego czynu” - dodał.

 

Metropolita krakowski był też pytany o właściwą odpowiedź katolików na wystąpienia zwolenników aborcji. Przede wszystkim, jak tłumaczył, nie można dać się uwieść kłamstwom szatana i trzeba stać po stronie życia. Hierarcha namawiał do modlitwy różańcowej i praktykowania jej w rodzinach - codziennie odmawiać przynajmniej jeden dziesiątek Różańca w intencji Ojczyzny.

 

Źródło: Nasz Dziennik
MA


DATA: 2020-10-28 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Mają szczepić pod groźbą kuli w łeb! Niesprawdzonymi, potencjalnie śmiertelnymi szczepionkami, po których dziesiątki tysięcy osób we Włoszech umarło. Przerażające jest to, że dyktator chce robić łapanki na ludzi, jak za okupacji hitlerowskiej, którzy będą uciekać przed przymusowymi szczepionkami. A nawet chce do nich strzelać."
1 miesiąc temu / Ryś
 
Szczęść Boże.Niezręcznie jest robić uwagi do wypowiedzi Ks. Arcybiskupa. Jednak milczenie kiedy trzeba mówić, jest grzechem. Kościół jest atakowany gdyż jest jedynym Kościołem Jedynego Zbawiciela Świata i ma Źródło Zbawienia; Sakramenty z Najśw. Eucharystią. Ponadto wielkim uproszczeniem jest stwierdzenie "Gdzie odrzuca się miłość bliźniego, tam otwiera się przestrzeń dla nienawiści i przemocy". Może już najwyższy czas uznać lucyferianizm w herezji "nowego humanizmu" i przypomnieć naukę Kościoła, że to odrzucenie miłości Boga jest początkiem każdego zła. Zwrócenie uwagi jedynie na życie ziemskie, przy powszechnum zamilczaniu życia wiecznego. Od 100 lat przynajmniej wiemy że Matka Boża prosi i ostrzega, że jeżeli nie będzie pokuty, wynagrodzenia, wezwania do nawrócenia i obrony prawdy wiary i czci Boga w to marksizm rozszerzy swoje błędy i poleje się krew w kościele i poza Nim.Ludzie zostawieni na pastwę protestantyzacji, karmieni humanizmem obudzili się jako pomocnicy i sługi
1 miesiąc temu / Krzysztof7
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.