DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Abp Jędraszewski: Jezus objawił prawdę o człowieku. Uderza w nią seksedukacja i Karta LGBT

Abp Jędraszewski: Jezus objawił prawdę o człowieku. Uderza w nią seksedukacja i Karta LGBT
Fot. Henryk Przondziono / Foto Gosc / FORUM

- Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół: Karta LGBT i instrukcje WHO, dotyczące tak zwanego wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, w tym także bardzo małych dzieci, są w istocie rzeczy programami ich deprawacji i wprost uderzają w tę prawdę o człowieku, którą swoim nauczaniem i swoimi cudownymi znakami, swoją Śmiercią i swoim Zmartwychwstaniem objawił nam Pan Jezus – mówił podczas procesji Bożego Ciała metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

 

Na początku uroczystości, w Katedrze Wawelskiej swoje słowo do wiernych skierował bp Jan Szkodoń. Podkreślił że Msza św. to nie tylko wspomnienie, ale również uobecnienie ostatniej wieczerzy, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Poprzez działanie Ducha Świętego, wzywanego przez kapłana, zbawcze dzieło Jezusa staje się obecne wśród wiernych. Następnie procesja ruszyła w kierunku Rynku Głównego.

 

Przy każdym z czterech ołtarzy, swoje słowo do wiernych kierowali kolejno: bp Jan Zając, bp Janusz Mastalski, bp Damian Muskus oraz arcybiskup Marek Jędraszewski. Podczas swojej homilii, metropolita krakowski poruszył kwestie darów Ducha Świętego oraz wspomniał przesłanie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny w 1979 roku.

 

- Tylko Duch Święty może „napełnić” człowieka – to znaczy doprowadzić do spełnienia poprzez miłość i mądrość”. Zwrócił uwagę, że jest to możliwe tylko wtedy, kiedy człowiek osobiście spotka się z Chrystusem – ofiarną Miłością i najwyższą Mądrością. Podkreślił, że Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest okazją do publicznego wyznania wiary – powiedział.

 

Abp Jędraszewski wyjaśnił, że Chrystus na kartach Ewangelii w pełni objawił nam prawdę o człowieku. - Dzisiaj, w uroczystość Bożego Ciała, po raz kolejny w swych wielowiekowych dziejach Kościół przynosi Polsce i Polakom Chrystusa – aby mogli oni zrozumieć siebie samych. Aby z tej otwartej księgi, jaką jest Jego Ewangelia, mogli na nowo zaczerpnąć naukę o człowieku, o jego godności i jego prawach – oznajmił.

 

- Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół: Karta LGBT i instrukcje WHO, dotyczące tak zwanego wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, w tym także bardzo małych dzieci, są w istocie rzeczy programami ich deprawacji i wprost uderzają w tę prawdę o człowieku, którą swoim nauczaniem i swoimi cudownymi znakami, swoją Śmiercią i swoim Zmartwychwstaniem objawił nam Pan Jezus – tłumaczył krakowski hierarcha.

 

Źródło: diecezja.pl

PR


DATA: 2019-06-20 14:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W tle za ks arcybiskupem Matka Boska Piekarska. Foto z pielgrzymki stanowej, kobiet lub mężczyzn do Sanktuarium MB Piekarskiej.
ponad 1 rok temu / plo
 
Polsko,trzymaj sie!!Jestem z wami,mimo ze tu nie mieszkam. Nie wahajcie sie mowic prawdy mimo tego ze to wymaga dzis wielkiej odwagi.
ponad 1 rok temu / espada
 
Jak Polacy MOGĄ ZROZUMIEĆ SAMYCH SIEBIE i Pasterzy jeśli NAUKA JAKĄ PRZEKAZUJE zreformowany ekumeniczny Kościół NIE JEST TĄ SAMĄ NAUKĄ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO a TRADYCJA wyciągana z okazji "świąt" jest traktowana INSTRUMENTALNIE . Jako wierni UPOMINAMY SIĘ O SZACUNEK dla OFIARY Pana Jezusa Chrystusa. A nie wielości słów zadawalających protestantów. Przykład :"Msza św. to nie tylko wspomnienie, ale również uobecnienie ostatniej wieczerzy .." Dziś używa się słowa "eucharystia" a nie Msza św. Trudno słucha się homilii o "człowieku" , jego Prawach , i zboczeniach. Wierni potrzebują słuchać tego CO MÓWI JEZUS CHRYSTUS. Jak mamy żyć, jakie CNOTY pielęgnować, czego NIE ROBIĆ w odniesieniu do 10 Przykazań Bożych. A Mowa Pasterzy ma być TAK - TAK , NIE - NIE . A NIE jakieś stałe "wspominki" i rozważania humanistyczne. Przykład : "Deprawacja uderza w prawdę o człowieku"? Cenzura kryt. ? Po tym co usłyszeliśmy o homsex. i pedofilii w kościele?
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Dziękuję za słowa Prawdy biskupów z nowym arcybiskupem Krakowa.
ponad 1 rok temu / stan
 
Dziekujemy kaplanom za wszystko co nam powiedzieli w Boze Cialo. Dziekujemy im za to ze zawsze sa z nami od zarania z Chrystusem. Jestesmy bardzo wdzieczni za ich obecnosc w naszym ziemskim zyciu, za ich wielkie poslugi. Sa to prawdziwi nasi ojcowie I bracia w wierze!
ponad 1 rok temu / Bozena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.