DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Abp Jędraszewski: ideologia LGBT to antychrześcijański system myślenia i antywartości

Abp Jędraszewski: ideologia LGBT to antychrześcijański system myślenia i antywartości
Abp Marek Jędraszewski, fot. Piotr Guzik/FORUM

Abp Marek Jędraszewski powiedział, że ideologia LGBT jest określonym, antychrześcijańskim systemem myślenia i antywartości, który odrzuca przesłanie o Bogu, który stworzył człowieka jako kobietę i mężczyznę i powołał do życia i płodności małżeńskiej. Hierarcha podkreślił, że Jezus kocha każdego człowieka, ale nie godzi się na zło i obrazę Boga.

 

Metropolita Krakowski w wywiadzie dla Radia Maryja odpowiadał na pytania dotyczące ideologii LGBT, a także nawiązujące do swojej własnej wypowiedzi o „tęczowej zarazie”. Hierarcha podkreślał, że mówiąc o niej miał na myśli niebezpieczną ideologię, a nie konkretne osoby z nią związane. „Kościół ludzi nie potępia. Potępia zło. Także to, które przyjmuje kształt konkretnej ideologii” – stwierdził.

 

Hierarcha następnie wyjaśnił czym w istocie jest ideologia LGBT. „Jest to bardzo określony system myślenia i antywartości. Jest antychrześcijański i odrzuca chrześcijańskie przesłanie o Bogu, który stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo jako kobietę i mężczyznę, których powołał do życia i płodności małżeńskiej” – powiedział.

 

Abp. Marek Jędraszewski odpowiadając na pytania w kontekście homoseksualistów zauważył, że Pan Jezus nie zgadzał się na zło i obrażanie Boga. Podkreślał, że Bóg jest Ojcem bogatym w miłosierdzie i pochyla się nad człowiekiem, który przyznaje się do win i za nie żałuje. Metropolita Krakowski stwierdził również, że Pan Jezus upominałby i wołał o nawrócenie uczestników tzw. tęczowych parad homoseksualistów. „Na pewno by płakał nad tymi ludźmi, którzy nie potrafią zrozumieć jakie piękno tkwi w głoszonej przez Niego i urzeczywistnianej przez całe Jego życie Ewangelii. Płakałby, upominał i wołał by się nawrócili dla ich dobra, dobra ich dzieci i przyszłości (…) Byłby jednak na pewno gotów za tych ludzi oddać swoje życie” – powiedział.

 

Metropolita Krakowski był również pytany o swój stosunek do zajęć z edukacji seksualnej w oparciu o zalecenia WHO. Abp Jędraszewski podkreślił, że w ustawie o oświacie jest napisane, że „nauczanie w szkołach ma być zgodne z wartościami chrześcijańskimi”, natomiast wprowadzenie zajęć z edukacji seksualnej prowadzi do deprawacji niewinnych dzieci. „Stąd ogromny apel Kościoła nie tylko do ludzi wierzących, ale do wszystkich rodziców zatroskanych o zdrowe życie duchowe swoich dzieci, żeby protestowali i nie dopuszczali do nieszczęść, które czekają te dzieci, jeśli te programy zostaną dopuszczone i wprowadzone w życie szkolne” – wskazał.

 

W rozmowie na antenie Radia Maryja, abp. Jędraszewski stwierdził również, że do niedawna nikt nie mógł zaprzeczyć prawdzie, że człowiek jest mężczyzną lub kobietą. Niestety dziś ideologia gender próbuje to zmienić. „Konieczna jest tu mobilizacja społeczna, która postawi wyraźną tamę temu złu, które chce zawładnąć naszymi sercami i umysłami” – powiedział hierarcha. Dodał, że wierni powinni naciskać na sprawujących władzę, aby ustrzec społeczeństwo przed wielkim niebezpieczeństwem, zagrażającym sercom i umysłom, zwłaszcza małych, niewinnych i bezbronnych, ponieważ dotknięte tym złem będą w inny sposób patrzyły na otaczający je świat.

 

Abp Marek Jędraszewski odniósł się również do treści artykułu „Nowina o zarazie”, opublikowanego na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Autor tego tekstu zarzucił Metropolicie, że użył stwierdzenia przeciwnego nauce Pana Jezusa. W odpowiedzi hierarcha podkreślił, że to manipulacja. „Nie wzywałem do walki i nienawiści wobec ludzi. Tego rodzaju stwierdzenia są nieuczciwe intelektualne (…) Nie możemy się na to zgodzić, to jest kłamstwo i pokazuje w jaki sposób pewne środowiska w imię swoistego zaślepienia potrafią manipulować oczywistymi faktami” – stwierdził. „Mam prawo oczekiwać sprostowania i przeproszenia” – dodał.

 

 

Źródło: diecezja.pl, Radio Maryja

WMa

 

 


DATA: 2019-08-09 07:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Jezus kocha każdego człowieka, ale nie godzi się na zło i obrazę Boga." Przepraszam, ale jak mnie pouczono w Katechumenacie w toku Nowej Ewangelizacji w Kościele Pan Jezus SZANUJE WOLNOŚĆ każdego człowieka do życia "po swojemu" a nawet bez Pana Boga.. Nadto, dowiedziałam się , że nasze grzechy, zło, obrazy - NIE MOGĄ obrazić Pana Boga dlatego właśnie , że JEST BOGIEM a ludzie tylko stworzeniem. Dlatego POKORNIE proszę Pasterzy Polskich o aby ustrzec społeczeństwo przed wielkim niebezpieczeństwem, zagrażającym sercom i umysłom poprzez ZEZWALANIE na GŁOSZENIE BŁĘDNYCH KATECHEZ bez NADZORU Hierarchii i wprowadzanie ZAMĘTU w umysłach wiernych.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Nie rozumiem. Jak słyszymy od Biskupa : "ideologia LGBT jest określonym, antychrześcijańskim systemem myślenia i antywartości, który odrzuca przesłanie o Bogu, ..". Jak wiemy ideologią tą żyją i promują ludzie , których posoborowy, modernistyczny Kościół Chrześcijan ZALICZA do LUDU BOŻEGO , PODOBNIE JAK ŻYDÓW , MUZUŁMANÓW , BUDDYSTÓW i innych sekciarzy i ATEISTÓW - anonimowych katolików. Zatem : 1. JAK MOŻNA określać "ludem Bożym" ludzi otwarcie odrzucających Syna Bożego Jezusa Chrystusa i walczących z Jego Nauką i Katolikami ? 2. Tworzyć "duszpasterstwo" lgbt dla zdeklarowanych GRZESZNIKÓW i nawoływać do "miłowania" ludzi BEZCZELNIE i AGRESYWNIE epatujących w życiu publicznym swoją chorą SEKSUALNOŚCIĄ ? Zdanie, skrót myślowy : Bóg KOCHA GRZESZNIKA ; Bóg kocha cię takim jakim jesteś "zasiane" przez świeckich katechistów z modernistycznym tłumaczeniem przynosi obfity "plon" ZMUTOWANYCH , zgniłych owoców .
9 miesięcy temu / iskierka
 
@Xyz Ideologia LGBT jest niezgodna z wiedzą o działaniu układu nerwowego i założeniem o wolnym wyborze człowieka. Ta ideologia chce, aby skojarzenia związane z przeżyciami seksualnymi powstawały dużo wcześniej u dzieci, niż możliwość trwałej relacji z drugą osobą. Brytyjska policja wie, że do ustalenia okoliczności jakiegoś zdarzenia należy pytać świadka o wszystko, co się może z tym zdarzeniem kojarzyć. LGBT chce wdrukować swój seks w mózgi dzieci. Mówiąc ich językiem, chce całkowicie zniszczyć orientację czystościową. Nauka polega na dostosowaniu umysłu do otaczającej nas rzeczywistości przyrodniczej. LGBT chce, by człowiek w postrzeganiu siebie odrzucił naukę, odrzucił wiedzę o chromosomach XX i XY i żył wyobrażeniami oderwanymi od materialnej rzeczywistości. Co więcej, takie życie chce wymusić absolutnie na wszystkich ludziach. Tak się jednak składa, że naszą wiedzę o świecie opisują równania różniczkowe i zaawansowana matematyka, a nie przeżycia seksualne.
9 miesięcy temu / Solidarny
 
to miło że biskup zrozumiał swój błąd z 2002 roku
9 miesięcy temu / chichot
 
tym bardziej należy ich usunąć z szeregów kleru a to ciągle nie nastąpiło
9 miesięcy temu / do y
 
w dobie internetu nie znikają żadne informacje o nikim nawet o hierarchach
9 miesięcy temu / informatyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.