DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wielkie dzięki biskupie Krakowa za powiedzenie prawdy.
6 miesięcy temu / Mkj
 
Dziękujemy za homilię, arcydzieło o człowieczeństwwie Wielkich naszych Bohaterów, zanurzone w Prawdzie!!!
ponad 1 rok temu / Zbigniew: Pozan
 
Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski - godny następca św. Stanisława i św. Jana Pawła II.
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy
 
Wielki głos odważnej prawdy niesie oczyszczenie i wyzwolenie z plagi zła. Boże daj nam więcej takich proroków prawdy Bożej dla Kościoła i Narodu. Dziękujemy ks. Arcybiskupowi i popieramy tę prawdę o zagrożeniu.
ponad 1 rok temu / marianka
 
Czym jest owa tęczowa zaraza? To nie tylko gender i lgbt! 80-90% ruchu tęczowych to zwolennicy ideologii CHILD FREE, czyli antynatalizmu. Aby niedopuścić do rozlania się tej ideologii - trzeba doprowadzić do karania propagandy i praktyk homoseksualnych. Abp Jędraszewski powinien być ikoną kontrrewolucji obyczajowej.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Obserwując Naszych hierarchów kościelnych, postawa i nauka abp Marka Jędraszewskiego nie tylko przez pryzmat ostatnich dni zasługuje na podziw i uznanie. Jako Poznaniak widzę z bliska działalność Metropolity Poznańskiego czy ks. Prymasa z Gniezna i ręce załamuję. Na pierwszym planie ekumenia i ekumenia oraz polit-poprawność. Potrzebujemy powrotu do nauki Chrystusa, trzymając się sztywno dogmatów Naszej wiary, a nie ciągłe ich zmiękczanie i rozmywanie oraz dostosowywanie się do zmieniających się czasów. Za chwilę kobiety będą celebransami, celibat będzie zniesiony - to tylko przykłady. To droga donikąd ! Obudźmy się w końcu !!!
ponad 1 rok temu / on
 
"pojawiła się nowa ? tęczowa" - NIE POJAWIŁA SIĘ, ale przyszła z kochanej UNII i jeszcze bardziej kochanej AMERYKI. A kto to powiedział OD UNII LUBELSKIEJ DO UNII EUROPEJSKIEJ.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Dziękujmy Bogu, że wśród hierarchów są kapłani jak abp.Jędraszewski, wierni przesłaniu Jezusa.
ponad 1 rok temu / finka
 
Chylę czoło przed Abp Jędraszewskim za powiedzenie prawdy. Pochodzenie sekty demonicznej jakim niewątpliwie jest ta organizacja sięga czasów rewolucji francuskiej poprzez bolszewizm lat 20 ubiegłego wieku aż do rewolucji seksualnej w 1968.
ponad 1 rok temu / Pszem
 
"Pojawiła się nowa ? tęczowa", o wiele bardziej niebezpieczna.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Być ściganym, prześladowanym, szykanowanym, męczonym przed wrogów Chrystusa i Jego prawdy to zaszczyt!. To znak, że nad tym człowiek jest Duch Św. Brawo ks. abpie Marku!
ponad 1 rok temu / sacerdos
 
Powiedział niewygodną PRAWDĘ!!! Do tego jeszcze dodam, że w tej tęczy najwięcej miejsca zajmuje kolor czerwony.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
Dzielny obrońca wiary i owczarnie a gdzie pozostała setka polskich biskupów?
ponad 1 rok temu / katolik
 
@Ryś Masz rację. Ze sceptycyzmem podchodzę do relacji z USA w obecnej formie. Uważam, że Amerykanie nas wykorzystują, nie traktują jak sojusznika. LGBt rozlało sie po całym zachodzie a Amerykanie są wręcz fanatycznym entuzjastami sodomitów.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Pocieszające, że niektórzy krzewiciele tęczowej zarazy chodzą do kościoła - przynajmniej na kazania ks. abpa Jędraszewskiego - bo jak inaczej dowiedzieliby się, że są nosicielami tęczowej zarazy? W PRLu było podobnie. Tajniacy chodzili na kazania wybranych duszpasterzy - np. kardynała Wyszyńskiego.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Tak należy myśleć i mówić. Ważny głos hierarchy.
ponad 1 rok temu / Marta
 
Świątynia Boża to nie miejsce na oklaski, ale tak poza tym, to w KOŃCU któryś z biskupów powiedział głośno co trzeba.
ponad 1 rok temu / Cava
 
tęczowa zaraza to odmiana czerwonej, nic się nie zmieniło, marksizm kultirowy.
ponad 1 rok temu / pp
 
Dobrze rzekl
ponad 1 rok temu / Renia
 
Proponuję, by pokazać piękny przykład, pozbywając się owej tęczowej zarazy z szeregów księży, zakonników i alumnów!
ponad 1 rok temu / tak-tak
 
@ Michu "sukces Lgbt będzie klęską dla Polski" Ale o sukces Lqbt dopomina się "nasz" największy sojusznik. To jak to, sukces czy klęska.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
O to chodzi żeby sprowokować PIS do zaostrzonej walki a wtedy przyjdzie trzecia strona PO i objawi się jako głąbek pokoju i zaproponuje "konsensus,zgodę,łączyć a nie dzielić,"i tym podobne bajki które znaczna część wyborców bardzo lubi i daje się na nie nabrać,okazując to przy urnie wyborczej.
ponad 1 rok temu / pawzar
 
czyli za kim ?
ponad 1 rok temu / do qlnick
 
Sooodma i Gomora to nie tylko synonimy szatańskiej rozpusty,lecz także i barbarzyńskiego terroru wobec ludzi przeciwnych piekielnym dewiacjom; historia się powtarza:zaczyna się tęczowy terror,który doprowadzi do ucisku,jakiego dotąd nie było.
ponad 1 rok temu / marek
 
Amen !
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy
 
Brawo za te słowa. Niestety PiS nic z tym nie zrobi... moze co najwyżej więcej naklejek na rynek wrzuci : Ludzie muszą się ogarnąć i głosować za prawdziwą prawicą, za katolikami i samymi się nawracać. Niezwykłą pomocą jest Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski ale niestety często odstawiana na boczny tor :
ponad 1 rok temu / qlnick
 
im głośniej tym bardziej racja?
ponad 1 rok temu / rety
 
Poklaskali, i sprawa załatwiona. A powrót do szkoły, pod opiekę sodomitów już niedługo.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
@Gracław. Ten odważny, wspaniały pasterz, jak go określiłeś, domagał się miłosierdzia dla kościelnych pedofilów na konferencji prasowe, ich ofiarom nie miał nic do powiedzenia.
ponad 1 rok temu / Hanka
 
nie klaszczemy w Kościele. no chyba, ze posoborowym.
ponad 1 rok temu / Nikuś
 
@prezbiter. Twoja ocena jest błędna. Pomiędzy tak tak, nie nie - był i jest jeszcze ciągle za panowania arcybiskupa Jędraszewskiego czerwony Tygodnik Powszechny, a "tvnGWksiądz" Sowa zadaniowany jest w kościele sw. Floriana. Ocknij się! To tylko słowa, V2 nie odwołano. Nominacja Franciszka dla arcybiskupa krakowskiego nie była przeoczeniem, pomyłką. Naiwnie byłoby tak sądzić.
ponad 1 rok temu / gość
 
Czyny, a nie tylko słowa. Fakty są takie, że "Tygodnik Powszechny", który promuje ideologię LGBT, rzecznika LGBT, Jamesa Martina SJ, dokonuje afirmacji zachowań homoseksualnych, zajmuje pomieszczenia kurii krakowskiej i nie doczekał się żadnej reprymendy. Brak usunięcia z Kościoła tego odpadłego od wiary środowiska jest grzechem zaniedbania.
ponad 1 rok temu / M.
 
Pasterze KK są od tego, aby ostrzegać owce Pana czyli Lud Boży przed zagrożeniami, aby wskazywać te zagrożenia i nazywać je po imieniu. Abp Jędraszewski właśnie tak czyni. Życzyłabym sobie, aby taką postawę wykazywali wszyscy kapłani. Począwszy od członków Episkopatu polskiego, a skończywszy na parafialnym wikariuszu. Niestety. Jak jest sami widzimy. Poprawność polityczna dominuje wśród duchowieństwa. Kazania, homilie czy listy pasterskie są miałkie i mówione ,,na okrągło". Słowa Szatan czy Piekło zostały zmarginalizowane. Właściwie w ogóle nie padają. Tak jakby kapłani bali się być posądzeni o zaściankowość. Jakby wstydzili się głosić naukę Chrystusa. Jakie to smutne.
ponad 1 rok temu / Maria
 
W Rosji i na Białorusi, gdzie jeszcze jest na czerwono, tęczowi muszą siedzieć cicho.
ponad 1 rok temu / ena
 
Takich biskupów nam potrzeba. W Krakowie od wieków biskupi zostawali kardynałami. Abp Jędraszewski swoją nieugiętością wobec LGBT chyba za bardzo się w Watykanie nie podoba skoro jeszcze nie został kardynałem. Ale nie to jest najważniejsze. Ważne jest to że biskup nie boi się mówić prawdy.
ponad 1 rok temu / DR
 
nareszcie!
ponad 1 rok temu / ds.
 
Ale w oklaski w Domu Bożym?
ponad 1 rok temu / Wszystko piękn
 
Godny następca św. Karola Wojtyły
ponad 1 rok temu / katolik
 
Szanowny Arcybiskupie, i czerwona, tęczowa, WSI, SB zaraza, chodzą razem jak smok siedmiogłowy. Sieją spustoszenie w duszach, sercach rozumach i niosą masową nędzę... Arcybiskup i jego towarzysze, za bardzo nie wiedzą co to nędza i spustoszenie, a szkoda... Polecam przeżyć eminencjom z Episkopatu Polski, pół roku w M2, bez służby i samochodu, pracując za 1500zł miesięcznie... Gwarantuję, że natchnień do homilii nie zabraknie, a lud będzie sławić Pana, że ma takie sługi...
ponad 1 rok temu / Zebedo
 
Vaticanum 2 to zaraza gorsza niż tęczowa, bo pozornie świątobliwa. Vaticanum 2 to wolność religijna, czyli zaraza do potęgi n, w tym tęczowa.
ponad 1 rok temu / Sal
 
Lewactwo aż zawyło z oburzenia. Jestem dumny, że powiedział to Poznańczyk!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Dzięki ci Boże za tego pasterza.
ponad 1 rok temu / Robert
 
No nareszcie.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Jakich oczekujesz argumentów? Środowiska LGBT mają jakieś argumenty czy tylko grają na emocjach? Popatrz na to co się dzieje na marszach równości, zwłaszcza na Zachodzie, choć i u nas nie jest lepiej. Co oni wyprawiają na ulicach? Jak obrażają ludzi wierzących, jacy są wulgarni i wyuzdani. Trzeba być albo jednym z nich albo ślepym na rzeczywistość żeby tak pisać!
ponad 1 rok temu / @Marcin
 
A co dzieje sie z Ksiedzem dr.Natankiem, Kneblewskim ?
ponad 1 rok temu / Jara
 
Postawa biskupa Jędraszewskiego jest godna pochwały. Słowa niezwykle celne i prawdziwe. Masowy zalew tęczowej zarazy stara się splugawić symbole Narodu i Katolicyzmu. Nie można dopuścić do ich sukcesu, ponieważ sukces Lgbt będzie klęską dla Polski.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Brawo za odwagę mówienia prawdy biskupie Marku Jędraszewski ! A na przeciwstawnym biegunie mamy biskupa pomocniczego Muskusa, bardzo " światowego i otwartego na tęczowego ducha czasu ". Nie wspomnę o wymownym i dającym do myślenia milczeniu w tym temacie Prymasa Polaka. Myślę , że niedługo katolicy nie tylko w Polsce będą musieli opowiedzieć po której stronie stanąć .
ponad 1 rok temu / agatgr1
 
"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi? - oby było więcej takich księży i biskupów działających zgodnie z powyższymi słowami
ponad 1 rok temu / Antylewus
 
,,Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa ? zaznaczał. Po homilii w bazylice rozległy się gromkie braw" Księże Arcybiskupie. Nie mogę się zgodzić z Ekscelencją. Czerwona zaraza chodzi jeszcze po naszej ziemi. Ubrana jest i w czerwoną i w tęczową sukmanę, ale to ta sama zaraza. Działa ona wśród świeckich osób jak i wśród duchownych.
ponad 1 rok temu / Maria
 
DZIĘKUJE
ponad 1 rok temu / cichy
 
Dobre, zważywszy że połowa pisowcow ma takie piękne PZPR-oskie życiorysy ????.
ponad 1 rok temu / Japycz
 
Wiem, że nasza wiara wymaga od nas pokory i nadstawienia drugiego policzka. Ale czyż w historii nie były momenty kiedy trzeba było wziąć sprawy w swoje ręce? Lepanto, Wiedeń były słusznymi wojnami. Wtedy broniliśmy się przed muzułmańską nawałnicą, teraz musimy stawić czoła tęczowej nawałnicy. Czy w tamtych i w tej wojnie nie o to samo chodziło? O obronę chrześcijaństwa? Dlatego nie wiem czy chłopaków z Białegostoku należy potępić. Każdy mężczyzna mający honor, którego matkę by splugawiono zacisnąłby by pięść, a tu plugawi się Matkę wszystkich ludzi, Matkę wszystkich matek.
ponad 1 rok temu / PrPr
 
narcinie- polecam lekturę Gaziety Wybiórczej, tam znajdziesz i argumenty i wyżyny intelektualne dla elyty
ponad 1 rok temu / Życzliwy
 
Brawa dla ekscelencji, ale klaskania nie pochwalam. To wbrew dobrym obyczajom i tradycji. Nie wolno klaskać w czasie Mszy Świetej.
ponad 1 rok temu / Łukasz
 
Amen! Prowadź pasterzu
ponad 1 rok temu / Pwl
 
Brakuje na biskupów, którzy nie ulegają politpoprawności.
ponad 1 rok temu / PrPr
 
Odważny bp polski. Szkoda, że jest ich tylko kilku. U niego Tak jest tak. Nie jest nie. Białe białym, czarne czarnym,
ponad 1 rok temu / prezbiter
 
No tak. Gdy sie nie ma argumentów to i słowa niewyszukane na język przychodzą. Troche więcej wyżyny intelektualnej lud nawet ten ciemny oczekuje.
ponad 1 rok temu / marcin
 
Ten wspaniały, odważny pasterz już jest atakowany, nazywany "kontrowersyjnym" tylko dlatego, że mówi prawdę. To co się dzieje w Polsce jest straszne, ale sami jesteśmy sobie winni, nie pracujemy u podstaw, nie wymagamy od siebie. Mówimy, że młodzież jest stracona, a poprzednie pokolenia nie? To proces, równia pochyła. Nie potrafimy rozmawiać z innymi, nie potrafimy wziąć Różańca do ręki, wreszcie nie potrafimy stawać w prawdzie, komformizm, relatywizm, hedonizm, nihilizm, pycha i głupota.
ponad 1 rok temu / Gracław
 
I to jest konkret.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Nareszcie! Dzięki Bogu!
ponad 1 rok temu / pe
 
ksiądz z jajami brawo
ponad 1 rok temu / h
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.