DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


...no właśnie. Oczywiście abp. Jędrzejewski ma rację. Jak dotrzeć do świadomości ludzi którzy "chodzą do kościoła" ale marzą im się obce pomysły. Przede wszystkim ludzie ci nie pamiętają co to Chrześcijaństwo, nie znają i nie chcą znać historii, bo zapominają że Niemcy już wielokrotnie mieli "wybitne" pomysły; zabory, 2 wojny, narodowy socjalizm (tzn faszyzm) ... Jak można udawać chrześcijanina i żyć w takim zakłamaniu :-(
ponad 2 lata temu / Krzysztof
 
@Leaf427: ex cathedra, tzn. gdy papież sprawując urząd pasterza i nauczyciela wszystkich wiernych, swą najwyższą apostolską władzą określa zobowiązującą cały Kościół naukę w sprawach wiary i moralności. Encyklika spełnia tę definicję. Albo więc dogmat o nieomylności papieża jest fałszywy, albo Franciszek nie jest papieżem, albo w Amoris Laetitia jest wszystko w porządku, tylko przez jej niejednoznaczność jakieś wilki w owczych skórach tę encyklikę przewrotnie interpretują, tzn. sprzecznie z dotychczasowym nauczaniem Kościoła, Tradycją i Pismem Świętym.
ponad 2 lata temu / r
 
@Kasia Dogmat o nieomylności papieża obejmuje poglądy głoszone ex catedra. Ostatnio taki wypadek miał miejsce ponad 60 lat temu. Kto dopuszcza się herezji formalnej przestaje być papieżem. Módlmy się za papieża Franciszka aby mocno trzymał się nauki KK opartej na Piśmie Św. i Tradycji.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
@Leo Chyba nieomylny w sprawach wiary Ojciec Święty, zwierzchnik kościoła katolickiego?
ponad 2 lata temu / Kasia
 
PRAGNĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA RADYKALIZM TWÓRCY ISLAMU, KTÓRYM BEZ WĄTPIENIA JEST DEMON PUSTYNI JAK PILNUJE PROKREACJI, FEMINIZM NIE ISTNIEJE, ZABURZENIA SEKSUALNOŚCI TZW. KULTUROWEJ TOŻSAMOŚCI PŁCIOWEJ NIE MA MĘSKOŚĆ PROSZĘ ZOBACZYĆ TO SĄ W 100% FACECI. WALECZNI I WIERNI ALLAHOWI PIĘĆ RAZY DZIENNIE BIJĄCY GŁOWĄ O GLEBĘ I MAJĄ W GŁĘBOKIM POWAŻANIU POPRAWNOŚĆ POLITYCZNĄ I NASZE UCZUCIA RELIGIJNE. W MECZETACH NIE MA DNI KATOLICYZMU, EKUMENIZMU. CZY TO NIE JEST DZIWNE, ŻE NIE IMA SIĘ ICH POSTĘP CYWILIZACYJNY? DIABEŁ WIE CO DOBRE, I BARDZO DOBRE.
ponad 2 lata temu / Megi
 
Nie ma o czym gadać. Amoris tristitia to masońskie truchło w skarbcu nominalnego Biskupa Rzymu. Nomina sunt odiosa.
ponad 2 lata temu / Leo
 
"Kościół katolicki w Niemczech już raz zdecydowanie odszedł od nauki Kościoła. Było to w 1968 roku, kiedy episkopat niemiecki nie zaakceptował encykliki Humane vitae" - a drugi raz odszedł w latach 70-tych, negując istnienie szatana w związku z procesem w sprawie śmierci opętanej Anneliese Michel.
ponad 2 lata temu / r
 
Moja opinia jest być może kontrowersyjna i niezbyt szczęśliwa, ale islam nie laicyzuje się i nie poszukuje nowych dróg przy czym przybywa najbardziej ortodoksyjnym odłamom. Cos w tym jest.
ponad 2 lata temu / ruisdael
 
Nadzieja na życie wieczne jest głównym magnesem. Obietnicę życia wiecznego należy odnowić i traktować poważne. Nawet naukowca można przekonać, że naukowe pojęcie nieskończoności zgodne jest z pojęciem życia wiecznego. Nasze pojmowanie Boga musi oczyszczać się z tego, co to pojmowanie ogranicza. Jaki jest blask słońca, taki jest magnes Boga. Ciemne chmury to wszelki fałsz i to oddala od Boga. Kościół to winnica, a w winnicy się pracuje. Kluczowym zadaniem winnicy Pańskiej jest odróżnianie dobra i zła, prawdy i fałszu.
ponad 2 lata temu / Piotr
 
Właściwy człowiek na właściwym miejscu. pozdr.
ponad 2 lata temu / mar219
 
Niech Bóg błogosławi Metropolicie krakowskiemu ,w nim nasza nadzieja i oparcie.
ponad 2 lata temu / gość
 
Zgadzam sie z tymi madrymi argumentami abp Marka Jedraszewskiego z Krakowa. Precz z diabolicznym, czynnym homoseksualizmem!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Na pewno nie należy zmieniać doktryny katolickiej. Wszelkie poluzowania zasad powodują utratę wartości wiary. Natomiast wiele można zmienić w samym sposobie działania kościoła w sensie organizacyjnym i w stosunkach między duchownymi a świeckimi.
ponad 2 lata temu / abc
 
Aha, czyli abp. Jędraszewski uważa, że Niemcy "osobliwie" interpretują Amoris Laetitia? Chyba jednak ten naprawdę zacny hierarcha "osobliwie" nie zauważa, że taka interpretacja tej encykliki jest jak najbardziej uprawniona. Poza tym nie słychać, by papież grzmiał: "opamiętajcie się Niemcy, nie należy tak interpretować Amoris Laetitia". Jest wręcz przeciwnie, Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / Stefan
 
Nie mąci nie kluczy prosto i na temat bez emocji, nienawiści, spokojnie i z szacunkiem.
ponad 2 lata temu / Prawdziwy Pasterz
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.