DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Abp Jeanbart apeluje o powrót chrześcijan do Aleppo. Oferuje pomoc materialną i wsparcie duchowe

Abp Jeanbart apeluje o powrót chrześcijan do Aleppo. Oferuje pomoc materialną i wsparcie duchowe
Syryjscy chrześcijanie. Fot. Thomas Peter / Reuters / Forum

Melechicki arcybiskup Aleppo Jean-Clement Jeanbart wzywa syryjskich chrześcijan do o powrotu w swoje rodzinne strony, które w ostatnim czasie opustoszały ze względu na wojnę i zbrodniczą działalność Państwa Islamskiego. W apelu ogłoszonym za pośrednictwem agencji prasowej włoskich biskupów SIR, hierarcha zwraca się również do krajów zachodnich, by te zachęcały syryjskich uchodźców do powrotu do swej ojczyzny.


„Pomóżcie nam powrócić, tam, gdzie przyszliśmy na świat i gdzie narodził się Kościół” - pisze hierarcha. „Jestem biskupem od 22 lat i już pięć lat temu myślałem o następcy dla siebie i zacząłem porządkować swoje rzeczy. Potem przyszła wojna i pomyślałem: Nie czas na to, muszę uczynić coś dla mojego ludu” - dodaje abp Jean-Clement Jeanbart.

Największą jego troską jest exodus chrześcijan, którzy siłą zostali zmuszeni do opuszczenia swojego rodzinnego kraju. Powodem ucieczki była wojna i działalność bojowników Państwa Islamskiego, którzy nie akceptowali na tym terytorium pobytu chrześcijan. „Pierwszy Kościół ustanowiony został w Syrii, podczas gdy w Palestynie chrześcijanie wyjęci byli spod prawa, tutaj mogli spotykać się publicznie. Jest coś szczególnego w chrześcijanach w Syrii. Poświęciłem resztę mego życia ich obecności w tej ziemi, uświęconej krwią milionów męczenników i relikwiami tysięcy chrześcijan, którzy zginęli w Syrii. Robię wszystko, co w mojej mocy, by zwalczyć ten krwotok” – pisze hierarcha.

Arcybiskup Aleppo przygotował program, zatytułowany „Aleppo czeka na was”, by zachęcić chrześcijan do powrotu do swego rodzinnego kraju. „Gotowi jesteśmy pomóc wszystkim, którzy chcą tego, ale nie stać ich na to. Płacimy za podróż i oferujemy mieszkanie na cztery lata. Pomagamy w znalezieniu pracy i w przyjęciu dzieci do szkół katolickich. Kiedy niektóre rodziny zdecydują się powrócić, zmieni się tendencja i widoki na przyszłość będą lepsze. Gdy skończy się wojna, będzie praca i ludzie będą szczęśliwi, że żyją w Aleppo” - tłumaczy syryjski hierarcha i zachęca do powrotu w rodzinne strony.

 

 

Źródło: KAI

WMa

DATA: 2017-07-27 17:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.