DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Abp Hoser: zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło naród i Europę przed rewolucją bolszewicką

Abp Hoser: zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło naród i Europę przed rewolucją bolszewicką
Fot. Grazyna Myslinska/FORUM

Centralne uroczystości 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 odbędą się 15 sierpnia w Ossowie i na Cmentarzu Poległych 1920 roku w Radzyminie. – Stając wspólnie na modlitwie, będziemy chcieli dziękować Bożej Opatrzności za zwycięstwo polskiego oręża, które ocaliło nie tylko stolicę i cały naród przed rewolucją bolszewicką, ale również Europę polecając jednocześnie Panu tych wszystkich którzy polegli w obronie Ojczyzny - powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser.

 

Uroczystości w Ossowie rozpoczną się o godzinie 10.00 modlitwą przy Krzyżu Pamięci księdza Ignacego Skorupki. Stamtąd przejdzie procesja do pomnika Katyńskiego. Abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej powiedział, że zwycięstwo polskiej armii pozwoliło na ocalenie narodu, Warszawy oraz całej Europy przed rewolucją bolszewicką.

– Stając wspólnie na modlitwie, będziemy chcieli dziękować Bożej Opatrzności za zwycięstwo polskiego oręża, które ocaliło nie tylko stolicę i cały naród przed rewolucją bolszewicką, ale również Europę polecając jednocześnie Panu tych wszystkich którzy polegli w obronie Ojczyzny. Będziemy również oddawać Bogu przyszłość Polskiego narodu za przyczyną Matki Bożej Zwycięskiej, która jest patronką diecezji warszawsko-praskiej, a który to tytuł bierze swój początek właśnie z wydarzeń roku 1920, nazywanych również „Cudem nad Wisłą”- powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser.

Uroczystej Mszy Świętej polowej w kaplicy na Cmentarzu Poległych o godz. 11.15 będzie przewodniczył abp Henryk Hoser. Po liturgii odbędzie się Apel Poległych i złożenie wieńców na Cmentarzu Bohaterów 1920. Liturgię uświetni Reprezentacyjny Zespól Artystyczny Wojska Polskiego. Następnie o godz. 14.00 na polach Ossowa odbędzie się widowisko plenerowe – Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 roku, w którym weźmie udział kilkuset aktorów i statystów. Tego dnia będzie można również zobaczyć militaria z okresu międzywojennego oraz wziąć udział w rodzinnej grze edukacyjnej.

 

Po południu 15 sierpnia centralne uroczystości rocznicowe Bitwy Warszawskiej odbędą się na Cmentarzu Żołnierzy Polskich Poległych w 1920 roku w Radzyminie. Liturgii o godzinie 17.00 będzie tam przewodniczył Bp Marek Solarczyk.

 

W wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 14 sierpnia obchody 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej odbędą się w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na stołecznym Kamionku, świątyni będącej pomnikiem za „Cud nad Wisłą”. Natomiast w Ossowie zaplanowano Apel Poległych przy Krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 58. Pięć wieków rewolucji

 

Polonia Christiana 58. Pięć wieków rewolucji

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje


DATA: 2018-07-17 18:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ja też słyszałem o tej Bożej obietnicy ocalenia Polski pod warunkiem zorganizowania procesji ulicami miast wojewódzkich jak w opisie niżej. Obstrukcja i niechęć w Kościele podobno je uniemożliwia.
11 miesięcy temu / AndrzejW.
 
Ten nn już nie ma innych tematów poza religijnofobicznymi, nie powinien zajmować się sprawami religii chrześcijańskiej gdyż nie ma o niej bladego pojęcia. Tylko powiela agitki znane mu z komuszej indoktrynacji.To jest gorsze niż wypracowanie szkolne na zadany temat przez ucznia szkoły podstawowej.A do tego jest tu podane jakby coś nadzwyczajnego w ustach szeregowego kaowca który mniema o sobie że jest pierwszym sekretarzem.
11 miesięcy temu / do nn
 
Możemy wybłagać drugi Cud nad Wisłą organizując procesje z Najświętszym Sakramentem w intencji ocalenia Ojczyzny we wszystkich miastach wojewódzkich Polski. Dlaczego biskupi tego nie chcą? Dlaczego Kościół i Radio Maryja nie wzywają do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę?
11 miesięcy temu / zasłyszane
 
Ci hierarchowie Kościoła Polskiego już nie mają tematów religijnych,nie powinni zajmować się sprawami religii chrześcijańskiej zamiast powielać znane opisy historyczne efektów wojny z bolszewicką Rosją.To jest tak jakby wypracowanie szkolne na zadany temat przez ucznia szkoły podstawowej.A do tego jest tu podane jako coś nadzwyczajnego w ustach kaznodziei rangi arcybiskupa.
11 miesięcy temu / nn
 
Dzisiaj bardzo nam potrzeba drugiego takiego cudu, ale teraz bolszewia uderza od Zachodu.
11 miesięcy temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.