DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Abp Hoser: żaden wyrok nie zaprzeczy temu, że aborcja to zabójstwo człowieka

Abp Hoser: żaden wyrok nie zaprzeczy temu, że aborcja to zabójstwo człowieka
Fot. Jakub Szymczuk/Foto Gosc/FORUM
#ABORCJA    #SZPITAL    #ZABÓJSTWO    #FUNDACJA PRO    #HOSER    #SĄD WYROK    #KOTULA    #SYCZ    #PRO-FAMIIA

Bulwersującym nazwał abp Henryk Hoser wyrok Sądu Okręgowego w Rzeszowie, który kilka dni temu nakazał dwóm obrońcom życia przeprosiny wobec tamtejszego szpitala „ Pro-Familia” za informowanie, iż w placówce dokonuje się zabiegów aborcji, a tym samym zabija chore nienarodzone dzieci. – Żaden wyrok nie jest w stanie zaprzeczyć temu, że to jest zabójstwo – skomentował decyzję sądu abp Hoser dla portalu razem.tv.

 

W Sądzie Okręgowym w Rzeszowie odbyła się w czwartek rozprawa w procesie cywilnym wytyczonym Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi z Fundacji „ Pro-Prawo do życia” przez Szpital Specjalistyczny „ Pro-Familia” w Rzeszowie. Szpital oskarżył Kotulę i Sycza o organizację pikiet antyaborcyjnych informujących, że w placówce zabija się chore nienarodzone dzieci, dokonując na nich aborcji.

 

Rozprawa odbywała się za zamkniętymi drzwiami. Sąd nakazał mężczyznom opublikowanie w prasie regionalnej przeprosin wobec szpitala oraz zapłacenie kosztów sądowych.

 

W tekście przeprosin pozwani mają oświadczyć, że organizując pikiety i manifestacje w obronie życia nienarodzonych dzieci, przekazywali opinii publicznej szereg niezgodnych z prawdą informacji związanych z funkcjonowaniem szpitala, twierdząc szczególnie, że w dochodziło w nim do zabijania dzieci.

 

Ten wyrok jest bulwersujący, dlatego że aborcja jest podwójnym zabiciem życia. Przecież dziecko w okresie prenatalnym jest istotą żywą. Ale [aborcja] jest też zabójstwem człowieka. Nie można negować, że to, co się rozwija w łonie matki, jest człowiekiem – powiedział abp Henryk Hoser, komentując dla portalu razem.tv postanowienie rzeszowskiego sądu.

 

Francuzi mówią: „To są fakty, a fakty są uparte”. I ta prawda wychodzi w każdej chwili. Żaden wyrok nie jest w stanie zmienić tej faktografii, nie jest w stanie zaprzeczyć temu, że to jest zabójstwo – dodał abp Hoser.

 

Uzasadnienie wyroku zostało utajnione. Jacek Kotula zapowiedział już odwołanie się od wyroku i starania o odtajnienie uzasadnienia, które uważa za absurdalne.

 

Źródło: KAI


DATA: 2014-10-19 18:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Sąd nakazał mężczyznom..." - nie piszczie "Sąd", tylko: osoba zatrudniona na stanowisku sędziny (tu można podać imię i nazwisko). Przecież wiadomo że sprzeczne z logiką wyroki, i to jeszcze ze wstydu utajnione, wydawane są nie w imieniu wymiaru sprawiedliwości, lecz w prywatnym imieniu zideologizowanego sądziego/sędziny, bądź wydawane są na zamówienie. Bo tak działa system sądzenia w PRL-bis, gdzie tzw. sędziowie w praktyce przed nikim nie odpowiadają, nawet jeśli popełniają ewidentne wykroczenia.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Są jeszcze w tym kraju Pastrze-Kapłani, którzy walczą o swoje owce! Bóg zapłać x. Biskupie!
ponad 5 lat temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.