DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Abp Hoser: polscy żołnierze umierali z imieniem Matki Bożej na ustach

Abp Hoser: polscy żołnierze umierali z imieniem Matki Bożej na ustach
Abp Henryk Hoser. FOT.Grazyna Myslinska/FORUM

Polscy żołnierze umierali z imieniem Maryi na ustach. Ona zawsze była naszą Matką i naszą Królową - powiedział abp Henryk Hoser. Podkreślił również rolę Maryi w dziejach zbawienia, a także historii Rzeczypospolitej.

 

Arcybiskup senior diecezji warszawsko-praskiej podkreślił, że Maryja jest nie tylko Matką, ale i Królową, a więc najwyższym autorytetem, który ukazuje drogę do Boga. - Ona nieustannie uczy nas jak odpowiadać Panu swoje „fiat” i służyć innym, stając się narzędziem w Bożych rękach - powiedział abp Hoser.

 

Nawiązując do ponad tysiącletniej historii Polski podkreślił, że Maryja towarzyszyła kolejnym pokoleniem rodaków. - Ponad 600-letnia obecność Jasnogórskiego Wizerunku jest namacalnym świadectwem Jej uczestnictwa w naszych dziejach naznaczonych zarówno wielkimi zwycięstwami jak i tragicznymi klęskami. - Ona była z nami w czasie potopu szwedzkiego, który spustoszył nasze ziemie. Towarzyszyła Polakom również w czasach zaborów i w czasie dramatycznej hekatomby, jaką były I i II wojna światowa, w której zostało zabitych ponad 6 mln Polaków - przypomniał hierarcha.

 

Abp Hoser podkreślił, że świadectwem głębokiej wiary i żywego związku Polaków z Maryją są szczątki ciał z tamtego okresu. - Ludzie nosili wówczas na swoich piersiach ryngrafy z wizerunkami Matki Bożej, niczym średniowieczni rycerze. Znajdujemy je obecnie z dołach katyńskich. Wielu z nich, w tym również Żołnierze Wyklęci, umierali z imieniem Maryi na ustach, przyzywając Jej orędownictwa - powiedział abp Hoser. Przypomniał, że w modlitwie Pozdrowienia Anielskiego błagamy Matkę Bożą o pomoc w chwili śmierci. - Ona zawsze była naszą Matką i naszą Królową - podkreślił arcybiskup senior.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 


DATA: 2018-03-02 00:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyż nie jest rękojmią zbawienia, pobożne wzywanie Imiona Królowej Niebios ?!
ponad 1 rok temu / Klf
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.