DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Abp Henryk Hoser o homolobby w polskim Kościele: przypuszczam, że istnieje

Abp Henryk Hoser o homolobby w polskim Kościele: przypuszczam, że istnieje
Fot. Krystian Maj/FORUM

Goszczący w RMF FM abp. Henryk Hoser przypomniał nauczanie Kościoła w sprawie aborcji i ochrony życia poczętego. Pytany o funkcjonowanie w polskim Kościele homolobby hierarcha przyznał, że może ono istnieć.

 

- Stanowisko Kościoła jak i Episkopatu jest takie, że aborcja powinna być zakazana właśnie ze względu na charakter wartości, którą chronimy, którą jest życie ludzkie. Opiera się ono na podstawowej zasadzie ochrony życia ludzkiego we wszystkich stadiach jego istnienia i we wszystkich formach jego istnienia. Zostało odrzucone w czytaniach sejmowych… – podkreślił w rozmowie z Robertem Mazurkiem, abp. Henryk Hoser.

 

Zdaniem hierarchy „to, że Kościół nie opowiada się za karaniem kobiet nie oznacza, że zmienia jakąś postawę fundamentalną, zasadniczą wobec samego problemu. Wina kobiet jest sprawą tak delikatną i tak trudną do udowodnienia, że nie powinny być karane w sposób procesowy”.

 

Duchowny pytany czarne marsze stwierdził, iż kobiety utożsamiające się z poglądami prezentowanymi podczas nich nie mają dojścia do prawdziwych informacji i są manipulowane przez media. - Wydawało im się, że to będzie jakaś kampania prześladowania kobiet. Kampania, która będzie zagrażała ich wolności. Tu chodzi oczywiście o zachowanie wolności sumienia, ale jednocześnie rolą legislatora jest ustawianie normy prawnej, która ma charakter normatywny, również moralny – powiedział abp. Hoser.

 

Na pytanie Mazurka, czy problemem polskiego Kościoła jest homoseksualizm, abp Hoser odpowiedział: „Niewątpliwie jest to postawa, która szerzy się w dzisiejszym świecie i jest w dużej mierze zinstytucjonalizowana. Ten problem jest i trzeba sobie z nim radzić”. Hierarcha zdecydowanie sprzeciwił się też przyjmowaniu homoseksualistów do seminariów.

 

Dodał, że w polskim Kościele może istnieć homolobby: „Przypuszczam, że istnieje. Dlatego, że jest to tendencja tych środowisk. To są zamknięte kluby. Cechuje je dyskrecja i nieodsłaniania się. Dlatego walka z tymi środowiskami jest tak trudna”.

 

 

Źródło: RMF FM

luk

 

 

 


DATA: 2016-10-07 11:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie przypuszczam, biskupie, raczej wiem.
ponad 2 lata temu / andrzeja
 
Ks Jacek ma rację.Tylko módlmy się w jego intencji.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Być może to homolobby, na które składają się także tajni współpracownicy zwerbowani szantażem, zostało aktywowane przed głosowaniem w sprawie aborcji? Czy oficerowie prowadzący nie wydają rozkazu TW, którzy są posłami i dziennikarzami w tzw. katolickich mediach. To była zorganizowana akcja.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Kobiety jako istoty nieziemsko piękne i dobre, w ogóle nie powinny podlegać pod żadne procesy karne!!! Hehehe... może trzeba najpierw takiej odebrać zaszczytny tytuł kobiety i nazwać ją "babsztylem". Wtedy już będzie można ją sądzić i karać za zło, które wyrządza??? Czy biskup nie rozumie, że kobietom własnie potrzebna jest sankcja karna jako pomoc (przez odstraszanie) dla unikania zła?
ponad 2 lata temu / BasiaM
 
@tito -masz rację
ponad 2 lata temu / Anaja
 
A kto gnoił Księdza Jacka Międlara i to za głoszenie prawdy ?! Zamiast go bronić ?
ponad 2 lata temu / zbulwersowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.