DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bp Głódź apeluje o obronę wartości.. To dzisiaj już NIE BRONIMY WIARY KATOLICKIEJ i Kościła Katolickiego tylko wartości chrześcijańskich. Dokładnie -to chrześcijanami są katolicy. Osoby wierzące ,wyznające Credo i przyjmujące CAŁĄ NAUKĘ Kościoła Katolickiego z Tradycją. Nie jacyś heretycy, którzy sami się wyłączyli z Kościoła porzucając wiarę i K.K. a teraz uzurpują sobie prawo do bycia chrześcijannami i pouczania Katolików. Wszystkie prawdziwe "wartości" są tylko w Jednym, Świętym Kościele Katolickim. To w Jednym , Świętym K.K. Pan Jezus jako Żywy i Prawdziwy Bóg udziela się w Komunii Św. swojemu ludowi. Cóż może być większym SAKRBEM niż sam Bóg i JEGO PRZYKAZANIA , które dają ŻYCIE. Zatem jaki jest cel "rozmywania" prawd i Nauki Kościoła Katolickiego przez samych Hierarchów i wskazywanie na jakieś "wartości" poza Kościołem ? Jeśli WIERNOŚĆ to samemu Panu Bogu i Matce Jego , a "służba " w realizacji OSOBISTYCH powołań.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Popieram wypowiedzi przedmówców na temat arcybiskupa. Jako mieszkaniec Gdańska do dzisiaj czuję niesmak po pochowaniu Adamowicza w Katedrze i w dodatku złamaniu przepisów KPK. Żal tego słuchać. Z Panem Bogiem.
9 miesięcy temu / Katolik
 
To jest jakaś abberacja. Nie można naipierw chować jak świętego P.Adamowicza promotora środowisk lgbt- wyliczając jego zasługi w Kościele Mariackim a potem z okazji Świąt mówić o przykładach zagrożeń. Hasło : "obrona wartości chrześcijańskich wyrażająca się jako ?wierność aktywna,? powinna leżeć na SERCU przede wszystkim Pasterzom poprzez głoszenie Słowa Bożego potępiającego ZBOCZENIA.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Gdyby sp. Kard. Wyszyński powstał z grobu, wówczas wykazałby liczne błędy i zachowania dzisiejszych pasterzy w Polsce, stąd tak bardzo jego proces beatyfikacyjny się slimaczy i ciagnie
10 miesięcy temu / Krakusik
 
ks. arcybiskupie apelujecie o obrone wartości chrześcijańskich? A pochowanie zwolennika aborcji i LGBT w murach świątyni katolickiej to w imię tych wartosci? Zaczyna to wszystko czuć obłudą i faryzeizmem!
10 miesięcy temu / teolog
 
Poznajcie Prawdę , Ona was wyzwoli. Gdzie jest prawda o ks. Popiełuszce i zdrajcach Okrąłego Stołu?
10 miesięcy temu / Gość
 
Mało wiarygodny ten hierarcha! Jak chociażby zachowywał się w Gdańsku na pogrzebie? Jakie to niby wartości on prezentuje? żenada!
10 miesięcy temu / tom
 
Mówi o wartościach chrześcijańskich a nie tak dawno doprowadził do profanacji Mszy Świętej i Bazyliki Mariackiej podczas pogrzebu Adamowicza. Wszyscy dobrze wiemy co się wtedy wydarzyło i wiemy, że prochy tego człowieka profanują miejsce poświęcone BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU i przeznaczone do składania w tym przybytku NAJŚWIĘTSZEJ OFIARY. Abp. Głódź delikatnie mówiąc nie należy do tych, którzy BOGA WSZECHMOGĄCEGO stawiają na pierwszym miejscu. Nie sądzę, żeby dobra nauka wychodziła z ust bałwochwalcy.
10 miesięcy temu / Daro
 
cyt"zagrożeniami płynącymi z usunięcia Boga z przestrzeni publicznej"-złe sformułowanie - Boga nie można znikąd usunąć ,można za to mniej epatować religią a wiarę mieć w sercu
10 miesięcy temu / lil
 
Bardzo dobra diagnoza. Czekamy na list otwarty Episkopatu Polski w sprawie dzisiejszej sytuacji na świecie i w kraju oraz stanowczą krytykę tolerancji wynaturzeń i wprowadzanie tym samym demoralizacji najmłodszych do szkół, co prowokuje gniew Boży, który nieuchronnie spadnie także na niewinnych.
10 miesięcy temu / Diagnoza
 
Prawda
10 miesięcy temu / GOŚĆ
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.