DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Abp Głódź apeluje o obronę wartości chrześcijańskich. „Wierność aktywna, nie stroniąca od służby”

Abp Głódź apeluje o obronę wartości chrześcijańskich. „Wierność aktywna, nie stroniąca od służby”
fot. Centrum Informacyje Archidiecezji Gdańskiej

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w homilii wygłoszonej podczas Mszy rezurekcyjnej zaapelował o aktywną obronę wartości chrześcijańskich. Ostrzegł także przed zagrożeniami płynącymi z usunięcia Boga z przestrzeni publicznej, których efektem jest „akceptacja nawet największych wynaturzeń”.

 

Gdański metropolita podczas Mszy Świętej w Bazylice w Gdańsku-Oliwie ostrzegł przed „agresją hałaśliwych antychrześcijańskich prądów i ideologii”, promocją nihilizmu oraz apologią relatywizmu, który każe postrzegać rzeczywistość nie w kategoriach prawda-fałsz, lecz określać ją według jednego kryterium – tolerancji.

 

Abp Głódź ostrzegł, że w tak szerokim ujęciu, możliwa jest „akceptacja nawet największych wynaturzeń” czego przykład widzimy w niektórych samorządach. Gdański ordynariusz wskazał, że takie podejście podważa fundamentalne pojęcia dotyczące istoty rodziny, małżeństwa czy świętości życia oraz daje zielone światło dla tzw. karty LGBT. Dlatego też, obowiązkiem każdego katolika jest obrona wartości chrześcijańskich wyrażająca się jako „wierność aktywna, nie stroniąca od służby politycznej”. 

 

Arcybiskup negatywnie wypowiedział się na temat prób usuwania religii z życia publicznego oraz trwającego strajku nauczycieli. Podkreślił, że zmartwychwstały Chrystus niesie orędzie pokoju i umiejętność wyniesienia się ponad podziały i eliminowania ich z życia rodzinnego i publicznego.

Za taki podział, gdański hierarcha uważa trwający strajk nauczycieli, podczas którego można obiektywnie stwierdzić, że „cierpią dzieci”. Abp Głódź podkreślił, że „nie stają za żadną ze stron”, ale należy mówić prawdę i zawsze być po stronie prawdy.

 

Źródło; tvp.info / wpolityce.pl
PR


DATA: 2019-04-21 15:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bp Głódź apeluje o obronę wartości.. To dzisiaj już NIE BRONIMY WIARY KATOLICKIEJ i Kościła Katolickiego tylko wartości chrześcijańskich. Dokładnie -to chrześcijanami są katolicy. Osoby wierzące ,wyznające Credo i przyjmujące CAŁĄ NAUKĘ Kościoła Katolickiego z Tradycją. Nie jacyś heretycy, którzy sami się wyłączyli z Kościoła porzucając wiarę i K.K. a teraz uzurpują sobie prawo do bycia chrześcijannami i pouczania Katolików. Wszystkie prawdziwe "wartości" są tylko w Jednym, Świętym Kościele Katolickim. To w Jednym , Świętym K.K. Pan Jezus jako Żywy i Prawdziwy Bóg udziela się w Komunii Św. swojemu ludowi. Cóż może być większym SAKRBEM niż sam Bóg i JEGO PRZYKAZANIA , które dają ŻYCIE. Zatem jaki jest cel "rozmywania" prawd i Nauki Kościoła Katolickiego przez samych Hierarchów i wskazywanie na jakieś "wartości" poza Kościołem ? Jeśli WIERNOŚĆ to samemu Panu Bogu i Matce Jego , a "służba " w realizacji OSOBISTYCH powołań.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Popieram wypowiedzi przedmówców na temat arcybiskupa. Jako mieszkaniec Gdańska do dzisiaj czuję niesmak po pochowaniu Adamowicza w Katedrze i w dodatku złamaniu przepisów KPK. Żal tego słuchać. Z Panem Bogiem.
9 miesięcy temu / Katolik
 
To jest jakaś abberacja. Nie można naipierw chować jak świętego P.Adamowicza promotora środowisk lgbt- wyliczając jego zasługi w Kościele Mariackim a potem z okazji Świąt mówić o przykładach zagrożeń. Hasło : "obrona wartości chrześcijańskich wyrażająca się jako ?wierność aktywna,? powinna leżeć na SERCU przede wszystkim Pasterzom poprzez głoszenie Słowa Bożego potępiającego ZBOCZENIA.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Gdyby sp. Kard. Wyszyński powstał z grobu, wówczas wykazałby liczne błędy i zachowania dzisiejszych pasterzy w Polsce, stąd tak bardzo jego proces beatyfikacyjny się slimaczy i ciagnie
9 miesięcy temu / Krakusik
 
ks. arcybiskupie apelujecie o obrone wartości chrześcijańskich? A pochowanie zwolennika aborcji i LGBT w murach świątyni katolickiej to w imię tych wartosci? Zaczyna to wszystko czuć obłudą i faryzeizmem!
9 miesięcy temu / teolog
 
Poznajcie Prawdę , Ona was wyzwoli. Gdzie jest prawda o ks. Popiełuszce i zdrajcach Okrąłego Stołu?
9 miesięcy temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.