DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Abp Ganswein zapewnia: Benedykt XVI ma się dobrze. Zachowuje całkowitą jasność umysłu

Abp Ganswein zapewnia: Benedykt XVI ma się dobrze. Zachowuje całkowitą jasność umysłu
REUTERS / FORUM

„Benedykt XVI ma się dobrze” - mówi abp Georg Ganswein, prefekt Domu Papieskiego i zarazem prywatny sekretarz papieża seniora w rozmowie z Radiem Watykańskim. 16 kwietnia br. papież Joseph Ratzinger będzie obchodził 90. rocznicę urodzin.


„Ojciec Benedykt zachowuje całkowitą jasność umysłu. Bierze udział we wszystkim, czyta, modli się, słucha muzyki, przyjmuje gości. Każdego dnia udaje się na krótki spacer z różańcem, a więc robi to wszystko, co robił od początku czasu gdy jest papieżem seniorem” - zapewnia abp Georg Ganswein.


Pytany co zazwyczaj czyta Benedykt XVI hierarcha podkreśla, że pozostaje przy teologii ale nie tylko. „Co teraz konkretnie czyta, tego oczywiście nie zdradzę, ale jego zainteresowania są bardzo szerokie. Każdego dnia poświęca się lekturze watykańskiego dziennika L`Osservatore Romano. Gdy z Niemiec przyjeżdża jego brat, wtedy oglądają niemieckie wiadomości. A jeśli go nie ma, to papież senior ogląda informacje po włosku oraz czyta prasę aby być poinformowanym i wiedzieć, co się dzieje na świecie” - mówi prefekt Domu Papieskiego.


Na każdą niedzielę dla swojego najbliższego otoczenia, sekretarza i czterech członkiń stowarzyszenia „Memores Domini:, które wcześniej pracowały w Pałacu Apostolskim Benedykt XVI przygotowuje kazanie. Papież mówi z głowy, swobodnie wspomagając się specjalnym zeszytem do kazań, w którym sporządza notatki. „Staramy się wszystko zachować co powie w pamięci” - mówił prywatny sekretarz papieża seniora.

 

 

Źródło: KAI

WMa

DATA: 2017-03-20 08:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O rany! Do wszystkich malkontentów piszących, że BXVI abdykował z powodu słabego stanu zdrowia a teraz "dobrze się ma". Z wypowiedzi abp Gensweina wynika, że papież po prostu nie popadł w demencję, to że chodzi codziennie na krótki spacer żeby odmówić Różaniec nie znaczy od razu że hula sobie po ogródku watykańskim. Przecież to wskazane dla każdego staruszka, żeby minimum ruchu zażywać, żeby się kości nie zastały a w tak sędziwym wieku wręcz obowiązkowe. Należy się cieszyć że nie leży przykuty do łóżka i czeka tylko na śmierć.
ponad 3 lata temu / jkgldom
 
Co mamy teraz myśleć o papieżu Benedykcie? Mówił, że ustępuje ze względu na stan zdrowia, a teraz okazuje się, ze zdrowie mu dopisuje. Czy pasterz może bez powodu opuścić swoje stado ?
ponad 3 lata temu / tradycja
 
Marcin Wawrzyniak co pan bredzi. Proszę nie wypisywać takich głupot.
ponad 3 lata temu / Nina
 
@Andrzej Garabandal jest fałszywym objawieniem szatańskim, nieuznanym przez Kościół. Akita jest prawdziwa, ale nie musi odnosić się do konkretnej osoby - może do najwyższego otoczenia.
ponad 3 lata temu / aaa
 
Ci od teorii spiskowych: nie ekscytujcie się tak. Gdy kiedyś było dwóch antypapieży, to ci, którzy w niewiedzy swojej poszli za antypapieżami nie tracili zbawienia. Franciszek nie zmusza was do czegokolwiek - nie wypowiada się ex cathedra.
ponad 3 lata temu / aaa
 
Antonio Socci "Czy to naprawdę Franciszek-Kościół w czasach zamętu" i Orędzia Ostrzeżenie "Księga Prawdy". Polecam tym niedowierzającym w to, co się dzieje na szczycie władzy w KK. Pamiętajcie też o "Biskupie w bieli" z Fatimy, oraz Akita "Szatan wejdzie na sam szczyt Kościoła". La Salett: Shizma w KK. TO POCZĄTEK. Benedykt XVI jest nadal Papieżem i poprowadzi Resztę Prawdziwego Kościoła. Sprawdźcie co powiedział dla rozgłośni w Hesji w 1969 jako młody teolog wysłany m.in. do zbadania Objawień w Garabandall.Zobaczcie jak skomentował w 2000r."ujawnioną" część III Tajemnicy Fatimskiej.To wszystko się ze sobą łączy.Obudźcie się.
ponad 3 lata temu / Andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.