DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Abp Gądecki o genderowej konwencji: chrześcijanin w demokracji nie ogląda się na prawo, ale podąża za Ewangelią

Abp Gądecki o genderowej konwencji: chrześcijanin w demokracji nie ogląda się na prawo, ale podąża za Ewangelią
Grazyna Myslinska/FORUM

Przewodniczący Episkopatu Polski skomentował sprawę przyjęcia przez sejm genderowej konwencji antyprzemocowej, oceniając, iż jest to „złe prawo, które rodzi zabłąkanych ludzi”. Hierarcha odniósł się również do zezwolenia na nabywanie pigułki „dzień po” bez recepty.

 

Ratyfikacja Konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet to fakt smutny sam z siebie, dlatego, że wprowadza złe prawo, które rodzi zabłąkanych ludzi – powiedział abp Stanisław Gądecki poproszony o komentarz na dzisiejszym briefingu po swoim powrocie z Iraku.

 

W ocenie przewodniczącego Episkopatu Polski zadaniem tych, którzy dyrygują demokracją, jest szukanie dobrego prawa, czyli takiego, które pokazuje ludziom dobry kierunek i daje równocześnie możliwość realizacji tego dobra. Teraz natomiast wprowadza się zabłąkanie i ideologię, która jest popierana przez mniejszość.

 

- Praktycznie perspektywy dla demokracji są coraz słabsze. To nie jest jednak powodem do desperacji chrześcijan, dlatego, że chrześcijanin nie oglądając się na prawo idzie za Ewangelią, to znaczy, że nie może popełnić zła. Natomiast dla ludzi słabych złe prawo wskaże zły kierunek – stwierdził metropolita poznański.

 

Po przegłosowaniu konwencji przez sejm, o dalszych jej losach zdecyduje prezydent, którego podpis będzie ostatecznym aktem ratyfikacji dokumentu.

 

Abp Gądecki skomentował też c wprowadzenie na polski rynek pigułki „dzień po” bez recepty i począwszy od 15. roku życia. Przypomniał niedawno sformułowane stanowisko Kościoła, że jest to zakamuflowana walka z życiem. Jakkolwiek by jej nie nazywano, kupowana z receptą czy bez.

 

- Gdy patrzyłem na irackie rodziny, które mają po kilkanaścioro dzieci, przypomniałem sobie stereotypowe twierdzenie, że biedni mają dużo dzieci, ale gdyby mieli pigułkę "dzień po" to by ich nie mieli. Tymczasem w Iraku również bogaci ludzie starają się o to żeby mieć liczne potomstwo. Jeżeli na kobietę przypada 1,3 dzieci to nie ma możliwości odrodzenia, przetrwania narodu. I każdy, kto myśli trochę dalej aniżeli „dzień po” z pewnością zauważy, jak nierozsądną rzeczą jest wprowadzanie rzeczy, które godzą w życie – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

 

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2015-02-09 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To są wytyczne dla wiernych oraz mocno praktykujących katolików. Ale w powszechnym zrozumieniu nie mogą być wytycznymi obligatoryjnymi.Państwo oraz jego obywatele mają prawo korzystać z osiągnięć cywilizacyjnych wg potrzeb. Wcale nie jest to naganne.
ponad 5 lat temu / Kazimierz S
 
szurnięty, sam się odwal od społeczeństwa
ponad 5 lat temu / (...)
 
Ludzie otrzymali od Boga błogosławieństwo w Księdze Rodzaju ,ale Europa dobrowolnie z niego zrezygnowała ,natomiast większość Arabów zachowała to błogosławieństwo dlatego za tym może pójśc druga część tego błogosławieństwa skutkując opanowaniem Europy przez Arabów i zniszczeniem cywilizacji europejskiej.
ponad 5 lat temu / tom
 
@ swiety Informuje Pana, ze wg zapisow w ksiegach Kosciola wiekszosc (90% lub wiecej) Polakow jest ochrzczonymi katolikami. To oni stanowia spoleczenstwo, o ktorym Pan mowi. Uwazaja Biblie, o ktorej Pan mowi z takim lekcewazeniem (przynajmniej, jako katolicy, obdarzeni wolna wiola i rozumem, powinni tak uwazac), za objawione ludziom Slowo Boga, ktory wg tego Slowa jest autorem czlowieka, stworzyl go na swoje podobienstwo, i zbawia go lub potepia na wiecznosc. Katolik to czlowiek, ktory podjal decyzje kierowac sie Slowem Boga i Jego Prawem we wszystkich decyzjach (na pewno w czasie bierzmowania). Wie, ze Bog zakazal mu oddzielac zycie publiczne (i ustawodastwo) od Prawa Bozego. Wykazuje sie Pan ignorancja i brakiem kultury.
ponad 5 lat temu / DM
 
Kosciol i te niedoszli swieci niech nos trzymaja w swojej bibli a niech sie od spoleczenstwa odwala
ponad 5 lat temu / swiety
 
Jest powod do zaloby. Nie zgadzam sie z biskupem Gadeckim. Chrzescijanie to ludzie jak wszyscy inni. Przy podejmowaniu decyzji i opinii czesto ogladaja sie na to, zo robia i mysla inni. Ustawa daje biurokratom wladze, ktora z czasem odbierze rodzicom glos w waznch sprawach dotyczacych ich dzieci. Edukatorzy beda zmuszani nauczac dzieci ideologii godzacych w prawde, dobro i madrosc. Geniusz inzynierow spolecznych polega na tym, ze dzialaja chytrze i pragmatycznie, ze najgorsze zlo umieja zalegalizowac jako najwieksze dobro, jako efekt koniecznej ewolucji, swietlane osiagniecie czlowieka. Jesli Ewangelia i Duch Swiety nie zmieniaja w wiekszosci wierzacych Polakow,to zarzdzenie biurokraty ich ulepszy?
ponad 5 lat temu / DM
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.