DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Skandal. Płaczę nad takim stanie rzeczy. Zbieramy podpisy w Niemczech wśród Polonii, która skupia się właśnie wokół parafii. Ksiądz przyklasnął tej inicjatywie i dał zielone światło, mimo iż jest bardzo młody a wiele ryzykuje w lewackich Niemczech! Jednego księdza polskiego usunęli za krytykę ideologi LGBT. To Jet fakt. Czy tego chce abp S. Gadecki dla swoich wiernych i kapłanów? Modlitwy i pokuty trzeba za biskupów.Maryjo, pod Twoim orężem zwyciężymy ten zajadły atak szatana.
2 miesiące temu / Maria
 
I dlatego teraz mamy profanacje.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
jeszcze się okaże, że w kurii działa lawendowa mafia sponsorująca LGBT.
1 miesiąc temu / małyPOLITYK
 
Czyzby biskupi zakazujac zbierania protestacyjnych podpisow wobec LGTB zapomnieli kiedy przyzwalano na propagowanie pod kosciolami akcji WOSP Jurka Owsiaka prekursora współczesnych dewiacyjnych zachowan?
1 miesiąc temu / st
 
Bp Gądecki 26.01.2016 przewodniczył nabożeństwu po którym homilię wygłosił sam Jcoob Ben Niistel wybitny autorytet starszy brat uczony w "Piśmie". Po Polsku pochodzący z Ciechanowa wrocławski brygadzista. Polecam ?Przygody rabina Jakuba? z Louisem de Funesem i życzę owocnego dialogu. Módlmy się za bp. Gądeckiego.
1 miesiąc temu / Kinoman
 
Postawa abp Gadeckiego zgodna z encyklika tutti fratelli kochajmy sie nie walczmy z nikim i o nic,nawet o Kosciol Chrystusowy?
1 miesiąc temu / st
 
Pan Jezus mówi: Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia, lecz biada temu, przez którego przychodzą... Łk 17,1-2. Natomiast w Orędziach Pana Jezusa do kapłanów - Ks.Ottavio Michelini, czytamy w cz. VI pt. MĘKA DUCHOWNEGO W PIEKLE JEST ZWIELOKROTNIONA, że jest to męka sto razy większa od zwykłych potępieńców! Zakładając że do masonów nic nie dotrze, ani petycja ani płacz, bo są na uwięzi Lucyfera i liczą na Raj który on im obiecuje, o jakże ślepi w mrokach swojej duszy i umysłu! - to niech chociaż prawdziwi kapłani wpiszą w wyszukiwarkę; Doktor Rajmund Diokers i poczytają o autentycznym wydarzeniu z XIX wieku odnotowanym w książce: "Piekło. Czy jest? Czym jest", o tym jak trup przemówił podczas Mszy pogrzebowej, że dostał Piekło! Książka posiada Imprimatur. Ten śmiertelny zamęt pokonać mogą kapłani modlitwą uniżenia leżąc krzyżem i postem o chlebie i wodzie, bo modlitwa wierzącego kapłana ma moc 1000 razy większą przed Bogiem. A miłosierdzie Boże dobiega końca...
1 miesiąc temu / RY.JANSZARMACH3
 
@Stanisław Tekst ustawy widnieje na stronie lgbtstop. pl
1 miesiąc temu / Czytelniczka
 
W mojej ocenie: ogromne, wołające o pomstę do Nieba zgorszenie. Ile dusz do piekła zaprowadzi??? Naprawić można tylko publicznie i głośno.
1 miesiąc temu / Robert
 
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Arcybiskup boi się utraty środków z UE. Proste. Bo czego mógłby się bać ?
2 miesiące temu / anonimus polacu
 
Masoneria niszczy kościół od wewnątrz. RESZTĘ proszę sobie sami opowiedzcie.
2 miesiące temu / Damian
 
Księże Arcybisupie Gądecki, decyzja dla mnie niezrozumiała w kontekście Ewangelii i nauczania KK.
2 miesiące temu / Peptyd
 
@Ksiądz Arcybiskup - Mt 25,40: "...Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" - kto i jak obroni tych, co się bronić nie mogą?
2 miesiące temu / anonim_galeon
 
Godek nie Godek, nawet jakby Pedroń składał taki projekt to bym podpisał.
2 miesiące temu / xxx
 
Może to według zasady "lepiej się nie wychylać, wtedy po mnie nie przyjdą"?
2 miesiące temu / abc
 
JP2 mówił "brońcie krzyża", a ten abp nie chce pomóc w zatrzymaniu profanacji na ulicach. Skąd tak irracjonalne zachowanie?
2 miesiące temu / Bobo
 
A czego się spodziewać po człowieku, który po pogrzebie abp Peatza, że wszystko wyjaśni. Nie zrobił nic... Zresztą wiele innych dziwnych stwierdzeń padło z ust tego hierarchy... Typowy modernista... W czasach św. Piusa X zostałby zawieszony...
2 miesiące temu / Krakusik
 
A cały czas mówią ze nie ma lawendowej mafii.
2 miesiące temu / Linkc
 
@do Marka:... I jak tu zrozumieć posłuszeństwo władzy kościelnej? Wierny lud, który kocha Pana Jezusa, wierzy w moc wody święconej, a jest nam zabierana zastępując płynem do dezynfekcji!!!
2 miesiące temu / Malgo
 
Ave Maria! Zgadzam się z argumentacją pani Godek. To straszne i smutne, co uczynił ten Pasterz, módlmy się o jego nawrócenie.
2 miesiące temu / ewcia
 
Polaryzacja postepuje. Wkrotce kazdy z nas bedzie musial sie okreslic po ktorej stronie stoi. Biskupi sie juz okreslaja a zaraz przyjdzie pora na kazdego z nas, konformizm i ciepelko czy prawda i zmagania
2 miesiące temu / Gab
 
Może ktoś go zaszantażował?
2 miesiące temu / Hmmmm
 
Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest upomnieć Bisupa jeśli błądzi. Więc napominam z miłością, bo jest On w mojej diecezji. Eminencjo, proszę skończyć z ukrywaniem pederastii, proszę wrócić na drogę Jezusa.
2 miesiące temu / Bbb
 
w kościele jest widoczny rozłam
2 miesiące temu / cóż
 
Podstawowe pytania: 1. Czy Kościół, w sensie duchowieństwo oraz świeccy w zakresie moralności podlega pod polskie prawo świeckie, oraz pod prawo unijne? 2. W jaki sposób katolik ma przestrzegać prawa Boskiego i kanonicznego, jeżeli Ks. Arcybiskup przedkłada prawo zbudowane na podstawie umowy społecznej nad prawo naturalne, Przykazania Boskie oraz nawet prawo kanoniczne? 3. Czyżby katolicy w Polsce są wobec powyższej decyzji Ks. Arcybiskupa stawiani w sytuacji Antygony - bohaterki starożytnej tragedii Sofoklesa? 4. Czy Ks. Arcybiskup rozróżnia pojęcia LGBT, homoseksualizm oraz grzech sodomski? - sprzeciw wobec LGBT nie jest związany z prześladowaniem osób homoseksualnych, ale jest niezgodą na promocję LGBT w szkołach i stawianiu tego sposobu życia na równi z małżeństwem i rodziną. Quo vadis Księże Arcybiskupie? - czy Chrystus ma być powtórnie ukrzyżowany za Prawdę? Poza tym, "Jeśli brat Twój zgrzeszy idź i upomnij go", a nie rób z jego grzechu "moralności inaczej".
2 miesiące temu / Biało-Czerwona
 
Czy to jego coming out?
2 miesiące temu / jac
 
Orkiestra świątecznej pomocy zbierała pieniądze pod kościołem - nie wiem czy za zezwoleniem czy bez - ale ich ich nikt nie przeganiał.
2 miesiące temu / t
 
Moze jakas zorganizowana akcja wysylania listow do abpa Gadeckiego? Czlowiek ten wslawil sie juz ulegloscia wobec wladzy zamykajacej koscioly na Wielkanoc. Nie ma w sobie walecznosci, no chyba ze w spprawie walki o ekumenizm i tego typu wynalazki.
2 miesiące temu / Prawicowiec Poz
 
Napisałam już do ks.abp z pytaniem DLACZEGO podjął taką decyzję
2 miesiące temu / Anaja
 
Ślepi pasterze, i nich pisze już Stary Testament, a jak ślepy ślepego prowadzi, to obaj w dół wpadną.... Kryzys nabiera rozpędu, ale to musi się stać,.. przeczytajcie uważnie Ewangelię.
2 miesiące temu / jou
 
Drodzy Państwo, prawi katolicy! Piszcie do biskupa! Nie dajcie mu spokoju! Zasypcie go tysiącami listów i petycji! To my jesteśmy Kościołem! Walczmy o nasze prawo do obrony katolickich wartości!
2 miesiące temu / Joanna
 
Brak politycznego myślenia. Zbieranie i tak nie ma żadnego znaczenia bo Sejm nie weźmie pod uwagę jak zwykle. Ale Arcybiskup już się określił po której jest stronie. Może demencja starcza albo coś innego.
2 miesiące temu / Mirrro
 
Pozostaje wyłączne modlitwa za naszych purpuratów. Pamiętajcie, że tylko księża spowiadają i odprawiają Msze Św., a bez tego nie przetrwamy. Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej.
2 miesiące temu / PMK
 
ale właściwa osoba albo przyciągnie albo zniechęci ,bo najlepiej uczy przykład
2 miesiące temu / ewa do qaz
 
Wszyscy mają nosić maski, a jednak maski opadają z twarzy. Teraz wiemy, kto za skandale pedofilskie odpowiada. Ryba psuje się od głowy. Czas skończyć z V2 i wrócić do starej wiary, gdzie sodomia jest grzechem wołającym o pomstę do nieba i biada jest tym, którzy gorszą tmaluczkich.
2 miesiące temu / Alek 21
 
DNA.Nie oczekuj bo się nigdy nie doczekamy.
2 miesiące temu / andrzej
 
@ewa, tu nie chodzi o promocję jakiejś osoby, ale o dobro naszych dzieci, ale macki lawendowej mafii zataczają coraz szersze kręgi i pokazują swą moc
2 miesiące temu / qaz
 
@Dawid. Ludziu otwórz oczy.
2 miesiące temu / Sławomir
 
Dzisiaj już nikt nie może miec złudzeń , jaki los jest szykowany katolikom . Nikt nie nie będzie mógł powiedzieć , że nie wiedział . To ma dobrą strone , ponieważ pokazuje nam kto kim jest. Pewnie to wyszło przypadkowo , ale jak mawiał prawdziwy ksiądz, nie ma przypadków.
2 miesiące temu / Mirek
 
Oczekuję wytłumaczenia takiej decyzji!
2 miesiące temu / DNA
 
Wszystko jest zapowiedziane w Piśmie Świętym. My mamy rozpoznać znaku czasu, nawracać się od grzechu, podjąć post, modlitwę, pokutę i ukryć w ARCE, którą jest Najważniejsza Maryja Panna. Czas się kończy...
2 miesiące temu / Zagubiona owiec
 
Co tu komentować. Tu modlitwy potrzeba.
2 miesiące temu / gzk
 
dobra decyzja biskupa ,dobre wyczucie ,Kaja promuje siebie ,nie było jej w sejmie z matkami ,nie było na marszu ...
2 miesiące temu / ewa
 
Podpisałem się pod petycją K. Godek w prawie LGBT. Ale zarazem miałem problem: Nie wiem, pod czym się podpisuję... Gdzie jest tekst projektu ustawy? Pytam o to zbierających podpisy, ale tylko wzruszają ramionami. Pytam się, czy tak wolno? Czy nie powinna być jakaś mozliwość wglądu w tekst przy podpisach; społeczeństwo musi czuć to, że jest traktowana poważnie!
2 miesiące temu / Stanisław
 
niech sobie zabrania, i tak nigdy nie uznam roszczeń LGBT i będę podpisywać się, na czym chcę.
2 miesiące temu / pol
 
Dlaczego takie stanowisko zajął arb. Gądecki ? Na to pytanie odpowiedź jest znana od 2000 lat. JEZUS CHRYSTUS mówi nam przypowieść o dobrym pasterzu i o najemniku. Ten pierwszy życie swoje oddaje za swoje owce bo je tak kocha i tak dba i nie. Ten drugi natomiast nie dba o owce bo jest tylko najemnikiem i kiedy wilk się zbliża to je porzuca. To tyle.
2 miesiące temu / Daro
 
Proces samozaorywania Kościoła, także polskiego, w pełnym rozkwicie!
2 miesiące temu / Anna
 
Hańba! kryzys polskiego Kościoła widoczny gołym okiem. Co się porobiło z nim w ostatnich 40 latach?!
2 miesiące temu / Jan
 
DLACZEGO Pasterz KK podjął taka decyzję?? Sandał! Wysyłajmy listy do Kurii z pytaniem o przyczyny zakazu!
2 miesiące temu / Anaja
 
To był dobry sprawdzian, którzy biskupi troszczą się o dobro ludzi wierzących, o dobro Kościoła, a którym zależy na lewackim poklasku. Do biskupa Gądeckiego dołączyli biskupi: Budzik, Nycz, Polak. Właściwie nic tu nie dziwi. Tylko smuci. Może są zastraszeni? Trzeba za nich się modlić.
2 miesiące temu / lamex
 
Qua Vadis Wasza Ekscelencjo????????????
2 miesiące temu / Magnus Polonus
 
Zdrada
2 miesiące temu / Slam4
 
A mnie to nawet nie dziwi. Zdziwiłabym się, gdyby było inaczej. Przecież ta hierarchia już dawno nie reprezentuje wiernych i ich potrzeb związanych oczywiście z wyznawaną religią i przestrzeganiem Dekalogu. Lekceważenie i arogancja znacznej części kapłanów wobec wiernych jest coraz bardziej porażająca. A ci księża, którzy myślą inaczej siedzą jak tchórze, bo się boją utraty parafii i zsyłki na głodową wioskę.
2 miesiące temu / Mela
 
Ta ustawa jest kształtowana na wzór rosyjskiego "zakazu homoseksualnej propagandy". Niedawno polski oddział jednego z dużych banków komercyjnych wyprał ruskie pieniądze. Ludzie, otwórzcie oczy! Nie ma wroga wśród Polaków, nie dajmy się rozgrywać obcym. Szanujmy się. Związki partnerskie żadnych praw różnopłciowym rodzinom nie zabiorą, a ułatwią życie Waszym bliźnim.
2 miesiące temu / Dawid
 
I nie ma co się dziwic że nie mieliśmy swiąt wielkanocnych w świątyniach.Nie ma co się dziwić że nie ma wody święconej w kościele.Szatan tryjumfuje.Nazywa się Gądecki
2 miesiące temu / Marek
 
Arcybiskup nie wyraża zgody , tym samym zgadza się na takie zachowanie tych ludzi , rozumiem że nie będzie miał nic przeciwko jak ci ludzie odwiedzą nuncjaturę biskupa i podziękują mu za tak przychylne stanowisko i zrozumienie .
2 miesiące temu / krzysztof
 
Google: ,,Arcybiskup Dzięga zachęca księży do zbierania podpisów pod projektem "Stop LGBT". "Poza świątynią, ale na terenie kościoła" W liście czytamy: ,,W liście do księży, który w imieniu abp. Andrzeja Dzięgi wystosowali wikariusz biskupi oraz wicekanclerz kurii, pojawia się nie tylko apel, by udostępnić wolontariuszom miejsce tuż przed kościołami, ale także, by zapowiedzieć zbieranie podpisów z ambony, podczas ogłoszeń parafialnych. Zapowiedź ma się odbyć w dniu lub tydzień przed akcją zbierania podpisów..." Można? Można!!!
2 miesiące temu / m
 
Nie rozumiem postępowania abp Gądeckiego?. Brak uzasadnienia wyraźnie wskazuje na arogancję z jego strony i wyniosłość.Czyżby popierał cały ten ruch i ideologię LBGT?.
2 miesiące temu / JS
 
W ten sposób tylko reklamuje tę słuszną inicjatywę. Oby udało się uzbierać te 100 tysiecy podpisow
2 miesiące temu / rrr
 
Spokojnie ludzie. Nie wyraził zgody na promowanie tej konkretnie akcji na terenach kościelnych Poznania. Tak swoją drogą to trochę zastanawiające: jak trzeba pomóc coś wybudować, naprawić to kościół jest nasz ale jak trzeba pomóc w akcji to okazują się być, te nasze kościoły, prywatną własnością niektórych duchownych. Niedaleko nieruchomości kościelnych są przecież chodniki. Akcja ta jest inicjatywą obywatelską i każdy obywatel, po poznaniu jej treści formie ustawy, ma możliwość ją wesprzeć.
2 miesiące temu / magis
 
Nadzieja prostych ludzi pozostaje w Gospodarzu Winnicy.
2 miesiące temu / nikt
 
Należałyby jeszcze wywiesić białą flagę i ogłosić abdykację i upadłość. Pożałowania godni DUSZPASTERZE.
2 miesiące temu / bjs
 
Jak nie pomaga, nie chce sam podejmować decyzji to przynajmniej by nie przeszkadzał. Oj nie wiem co się dzieje z kk
2 miesiące temu / Magnb
 
Jak z przekonania taka opinia to trudno. Ale jak służbowo to idź sobie stąd.
2 miesiące temu / @Dawid
 
jakie to smutne i przygnębiające widzieć arcyBiskupa, który podupada na wierze. Aż podcina skrzydła ale należy zwrócić się w drugą stronę w stronę Maryi i od razu nabiera się ducha walki.
2 miesiące temu / Rocky
 
A co, przeciwko swoim ma zbierać? ŻENADA! "Po owocach uch poznacie".
2 miesiące temu / Raróg
 
czy przed takimi wilkami w owczych skórach przestrzega nas Pismo Święte?
2 miesiące temu / Trotyl
 
Czy jestem zaskoczony po tym czego doświadczamy ze strony purpuratów w czasie pseudopandemii? Nie jestem. TOTALNA KAPITULACJA w czasie o którym mowa w 675 KKK
2 miesiące temu / Harland
 
No cóż, najpierw odwrócono sie plecami do Boga, do ołtarza. Teraz przyszła kolej na odwrócenie się plecami do tych, którzy jeszcze wierzą. To tylko logiczny ciąg zdarzeń.
2 miesiące temu / PM
 
Do KajaG czy jesteś pewna na 100% że Twoje dziecko nie zostanie wykluczone ?
2 miesiące temu / gość
 
nic mnie już nie zdziwi po tym jak zabronili ludziom przychodzić do kościoła i sugerowali komunie duchową albo na rękę. To jest tylko konsekwencją tego co zrobili wcześniej.
2 miesiące temu / nik
 
A potem taki biskup się dziwi, że ludzie przestają chodzić do kościoła. Dziwi się, albo się cieszy, bo może o to właśnie chodziło?
2 miesiące temu / Republikanin
 
Zachował resztki przyzwoitości. Od niechcenia, ale jednak brawa się należą.
2 miesiące temu / Dawid
 
Źle to wróży Kościołowi katolickiemu i katolikom w Polsce. Chyba, że Ekscelencja organizuje własną akcję katolicką i własny projekt.
2 miesiące temu / Deokrata
 
Szok! Nawet nie raczył uzasadnić.
2 miesiące temu / A.G.
 
Wasza Ekscelencjo, Księże Arcybiskupie, po pierwsze: Nie "Kaja Godek" ale "PANI Kaja Godek" - myślę, że zasady kultury nadal obowiązują, a po wtóre: po wtóre sobie daruję, bo szkoda nawet słów.
2 miesiące temu / sorcier
 
Jeśli nie będzie jasnego przywództwa to marny nasz los. Dlaczego biskupom tak trudno i ciężko jest stanąć na szańcach Koś koła? Jeden arcybiskup Jędraszewski stoi na straży Wiary i Tradycji. Módlmy się...
2 miesiące temu / Ślązak
 
Ksiądz, a jednak człowiek. No pozytywnie zaskakuje.
2 miesiące temu / allmaechtig
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.