DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Abp Gądecki nie wyraził zgody na zbieranie przy kościołach podpisów pod projektem „Stop LGBT”

Abp Gądecki nie wyraził zgody na zbieranie przy kościołach podpisów pod projektem „Stop LGBT”
Abp Stanisław Gądecki, fot. Mateusz Włodarczyk/FORUM

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na promowanie na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy „Stop LGBT”, który promuje Kaja Godek oraz na zbieranie pod nim podpisów - poinformowała Kuria Metropolitalna Poznańska w liście do proboszczów.

 

Poniżej publikujemy pełny tekst listu:

 

KURIA METROPOLITALNA

ul. Ostrów Tumski 2

61-109 Poznań

 

Poznań, dnia 16 września 2020 roku

N. 4756/2020

Ustawa „Stop LGBT”,

stanowisko Księdza Arcybiskupa

 

Czcigodni Księża Proboszczowie!

 

W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy „Stop LGBT”, który promuje Kaja Godek informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej.

 

Biskup Szymon Stułkowski

Wikariusz Generalny

 

Ks. prałat dr Ireneusz Dosz

Kanclerz Kurii

 

Stanowisko abp. Gądeckiego skomentowała w mediach społecznościowych Kaja Godek.

 

„Decyzja abp. Stanisława Gądeckiego o zakazie zbiórek pod ustawą obywatelską #StopLGBT na terenie Poznania uderza przede wszystkim w mieszkańców tego miasta.

 

Od lat poznaniacy mają problem z lewicowym prezydentem Jaśkowiakiem, teraz zostali pozbawieni wsparcia swojego pasterza, do którego uciekali się po pomoc i obronę. 6-kolorowe flagi na urzędach miejskich, prezydent współpracujący z grupami promującymi postulaty LGBT, kolejne próby wprowadzenia warsztatów i lekcji o seksie dla dzieci – to dzisiejszy stan stolicy Wielkopolski.

 

Do tego obrazu doszedł następny element: hamowanie ludzi, którzy zorganizowali się, aby bronić:

– swoich dzieci przed nieprzyzwoitymi widowiskami na ulicy i rekrutacją do struktur ruchu homoseksualnego,

– Boga, Jego Matki, Mszy Świętych i innych nabożeństw przed regularnymi profanacjami, jakie odbywają się na marszach LGBT,

– duchownych i świeckich katolików przed szyderstwami, jakie systemowo serwują opinii publicznej parady LGBT.

 

Cieszy się Gazeta Wyborcza i organizatorzy parad równości. Takiego Kościoła chcą – odwróconego plecami do swoich wiernych, a spełniającego życzenia lewicowych radykałów”.

 

---

 

Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński przesłał 4 września pismo do wszystkich biskupów diecezjalnych, w którym przypomniał, że przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina kierowanej przez Kaję Godek podczas 386. Zebrania Plenarnego KEP w Częstochowie przedłożyli propozycję zmian w ustawie Prawo o zgromadzeniach. Fundacja przedstawiła biskupom postulat wprowadzenia zakazu tzw. parad równości i poinformowała, że zbiera podpisy pod projektem.

 

Sekretarz Generalny KEP sprecyzował w piśmie, że „mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie ‒ według swobodnej swojej decyzji ‒ ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy”.

 

 

KAI

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-09-22 09:20
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skandal. Płaczę nad takim stanie rzeczy. Zbieramy podpisy w Niemczech wśród Polonii, która skupia się właśnie wokół parafii. Ksiądz przyklasnął tej inicjatywie i dał zielone światło, mimo iż jest bardzo młody a wiele ryzykuje w lewackich Niemczech! Jednego księdza polskiego usunęli za krytykę ideologi LGBT. To Jet fakt. Czy tego chce abp S. Gadecki dla swoich wiernych i kapłanów? Modlitwy i pokuty trzeba za biskupów.Maryjo, pod Twoim orężem zwyciężymy ten zajadły atak szatana.
4 miesiące temu / Maria
 
I dlatego teraz mamy profanacje.
3 miesiące temu / Republikanin
 
jeszcze się okaże, że w kurii działa lawendowa mafia sponsorująca LGBT.
3 miesiące temu / małyPOLITYK
 
Czyzby biskupi zakazujac zbierania protestacyjnych podpisow wobec LGTB zapomnieli kiedy przyzwalano na propagowanie pod kosciolami akcji WOSP Jurka Owsiaka prekursora współczesnych dewiacyjnych zachowan?
3 miesiące temu / st
 
Bp Gądecki 26.01.2016 przewodniczył nabożeństwu po którym homilię wygłosił sam Jcoob Ben Niistel wybitny autorytet starszy brat uczony w "Piśmie". Po Polsku pochodzący z Ciechanowa wrocławski brygadzista. Polecam ?Przygody rabina Jakuba? z Louisem de Funesem i życzę owocnego dialogu. Módlmy się za bp. Gądeckiego.
3 miesiące temu / Kinoman
 
Postawa abp Gadeckiego zgodna z encyklika tutti fratelli kochajmy sie nie walczmy z nikim i o nic,nawet o Kosciol Chrystusowy?
3 miesiące temu / st
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.