DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Całkowita zgoda ze Stefanem 2. Niestety.
1 miesiąc temu / Romeus
 
@Adam Jeśli mówimy o kwadracie utworzonym na czterech dwumetrowych prostych poprowadzonych od boków, przodu i tyłu danej osoby tak aby powstał z nich krzyż i dorysujesz do tych prostych dodatkowe linie tak aby powstały cztery kwadraciki które utworzą jeden wielki kwadrat to tak, będziesz miał cztery metry kwadratowe, ale na każdy mały kwadracik. Cztery razy cztery to szesnaście! Mam nadzieje, że pomogłam!
1 miesiąc temu / Pani z Matematy
 
No, wreszcie się odezwał, choć dosyć nieśmiało. Brawo. A już myślałem, że podziela zdanie heretyckiego prymasa Polaka, i poprosi o przedłużenie na 5 osób.
1 miesiąc temu / Andrzej z Balto
 
Wszyscy, którzy tak się rajcują listem bp. Gądeckiego i wychwalają go pod niebiosa, niech wezmą pod uwagę podnoszone już tu aspekty. Po pierwsze, czy nie powinien być to głos całego episkopatu? Po drugie, dlaczego ten głos pojawił się tak późno?Pomijam dysonans z tym, co niedawno był łaskaw powiedzieć prymas, o poparciu dla premiera ws. 5 osób w kościele, po trzecie wreszcie - trudno nie odnieść wrażenia, że decydujący wpływ na ten apel bp. Gądeckiego miały naciski parafii pozbawionych wpływów, czyli po prostu najzwyklejszy brak kasy z tacy. Bo w szczerość i zatroskanie biskupa jakoś nie chce mi się wierzyć. Z Panem Bogiem.
1 miesiąc temu / Stefan 2
 
Proponuje wynajęcie tramwajów, autobusów komunikacji miejskiej , sklepów wielkopowierzchniowych itp. do odprawiania eucharystii, sklep 25 kas 75 osób przemieszczających się z koszami obok siebie prychających, sapiących, świątynia i 5 osób, karykatura logiki. Kochani Pasterze czas przeciwstawić się temu zbiorowemu amokowi.
1 miesiąc temu / Gruda 1912
 
@Adam Właśnie, 2m, to jest ta mistyczna odległość dopuszczalna.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Tutaj też jest cenzura wpisów?
1 miesiąc temu / Damian
 
Sorki, już czytałam i się dowiedziałam że kapłana w czasie sprawowania kultu nie obowiązuje maseczka.
1 miesiąc temu / Polka
 
No cóż kasa się kończy biskupom? Gates nie nadaje ani rząd na utrzymanie ich pałaców ani życia na odpowiednim poziomie. Takich arcypasterzy mamy. Brak charyzmy.
1 miesiąc temu / Yeti
 
A właśnie! Zapomniałam o tych durnych maseczkach. Czy ktoś sobie wyobraża kapłana w maseczce podczas sprawowania Mszy Świętej? Przecież to absurd i niedorzeczność!!!
1 miesiąc temu / Polka
 
Szkoda że dopiero teraz pojawia się ten głos, a nie przed Wielkanocą...
1 miesiąc temu / Polka
 
Rozporządzenie z dnia 10 kwietnia dopuszcza zgromadzenie do 50 osób w miejscach kultu religijnego od 20 kwietnia. A w tym z 16.04.2020r. nic takiego nie ma. Przepraszam bardzo, ale abp Gadecki chyba go nie czyta dokładnie,bo prośba ta wystosowana do władz naszych, niestety zmniejszy 50osób lub utrzyma ten nakaz ograniczenia do 5 osób bo wszystko zależy od powierzchni kościoła, 1 osoba na 9m2, śmiech na sali!. Cały brak Świąt przecież zawdzięczamy naszym Biskupom! To bardzo boli!!!
1 miesiąc temu / sylwia
 
Do republikanin 2 x 2 jest 4 m kwadratowe Jeżeli każdy stanie w środku takiego kwadrata wtedy wszyscy będą stali od siebie w odległości 2 m Pozdrawiam Ciebie i Twoją panią z matematyki
1 miesiąc temu / Adam
 
Lepiej późno, niż wcale. Strach pomyśleć, jeśli tak dalej miałoby być.
1 miesiąc temu / N
 
Słowa Bóg, Jezus i Maryja najwyraźniej są niestosowne w oficjalnej korespondencji - w listach pasterskich też się już zresztą niemal nie pojawiają.
1 miesiąc temu / sorcier
 
Dobrze, że oni tam na górze nie umieją liczyć, bo wg prostego wzoru, którego uczono kiedyś w szkle podstawowej, powierzchnia zarezerwowana przy odstępie 2 m powinna wynosić nieco ponad 12 m2.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
Podpisuje się pod tym apelem,lepiej późno niż wcale, ale jeszcze, jako wolna obywatelka tego demokratyczmogo kraju,domagam się od Pana Premiera, który ciągle podkresla jego demokratycznosc żeby to było na warunkach przynajmniej korzystania z komunikacji miejscem
1 miesiąc temu / Nk
 
Nareszcie nasza Hierarchia Kościelna się obudziła jak to miło, szkoda że tak późno...
1 miesiąc temu / ada
 
@Anonim Nie mogą zostać na zewnątrz, bo na zewnątrz jest zakaz zgromadzeń to raz, a dwa to ograniczenie dotyczy sumy w kościele i przed kościołem. A 10 Mszy Św. w mojej parafii nie wystarczy: przy ograniczeniu do 5 osób potrzeba 400 Mszy, a przy 50 40 w naszej parafii. A to jest nierealne. Dodatkowo trzeba by zorganizować parafię, aby przychodzili po kolei, a nie czekali cały dzień, czy czasem się nie zmieszczą. I wreszcie bramkarz liczący osoby na wejściu ... .
1 miesiąc temu / Alek
 
@wilk Nie zgodziliby się, gdyby rządzili ateiści? Zgodziliby się. To nie cudze poglądy ale własne są ważne. @jot Jak w sklepie to znaczy całkiem bez ograniczeń - bo w sklepie na kasę to tylko do 16.4, a 50 na kościół to na zawsze znaczy "do odwołania" ...
1 miesiąc temu / Alek
 
Trochę za późno, teraz już władza nie boi się episkopatu.
1 miesiąc temu / Tom
 
Nie sądzę, żeby wcześniejsze i obecne restrykcje wobec praktyk religijnych katolików były przez rząd podejmowane bez konsultacji zgody władz Kościoła. Tak więc niniejsze pismo jest działaniem pozornym, dla ratowania opinii wśród mniej rozgarniętych katolików i słuchaczy Radia Maryja tym bardziej, że Święto Miłosierdzia Bożego tuż tuż. Zaś ks. Natanek twierdzi, że Kościół -praktykujący cały czas w realu, a nie online- za zgodą Episkopatu został skazany na katakumby. +++ Ale tradycyjny Kościół Chrystusowy żyć będzie i woła: "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko -Matko i Królowo nasza-..."
1 miesiąc temu / Jurek
 
Czemu dopiero po Świętach? Czemu aż 9 m2? Mydlenie oczu... niestety.
1 miesiąc temu / Chrobry
 
sami sobie jestesmy winni my walczacy o Polske wierna pod haslem Bog Honor Ojczyzna PARADOKS? niie bo gdyby nadal rzadzila opcja tzw komunistow ateistow to hierarchowie nigdy nie oddali by im wladzy nad Kosciolem i zaden premier czerwonych bezkarnie nie wydal by polecen Prymasowi Episkopatowi o 5 wiernych na Mszy o Komunii na lape o masce na gebie podczas Mszy ale uswiecony PIS to juz inna sprawa TAK w prosty sposob rozpracowano Polakow i caly Kosciol Katolicki NIECH MI KTOS powie jak te sprawy wygladaja chocby w zborach protestanckich synagogach ?
1 miesiąc temu / wilk
 
Wreszcie!!!
1 miesiąc temu / SymNT
 
pięć osób na konfesjonał - jak w sklepie
1 miesiąc temu / Jot
 
Kamień z serca bo już się bałem, że będą tak milczeć bez końca.
1 miesiąc temu / qlnick
 
Generalnie sprawa jest prosta - w przypadku ograniczeń takich jak do tej pory, ograniczenia dotyczące kościołów i ruchy episkopatu miały sens a do tego przyniosły jakieś efekty. Jeśli rząd jednak planuje 'rozluźniać' sytuację, co nota bene nakazuje postawić pytanie, po co te 2 miesiące izolacji, to nie wyobrażam sobie jakichkolwiek obostrzeń w stosunku do liczby obecnych na Mszy.
1 miesiąc temu / Akwin
 
Tylko jak apelowało ponad 36 tys. wiernych to biskup Polak błagał generała Morawiekiego o ograniczenie do 5. Strasznie trudne były tegoroczne Święta Wielkiej Nocy dzięki wsparciu naczelnego biskupa w Polsce
1 miesiąc temu / R.
 
Tak, jak najbardziej tak. Przynajmniej tyle. Jeśli rząd , premier, nie odpuści, to się pogrąży ...
1 miesiąc temu / Lusia
 
@eeeeeeeeeeeee Panie madralinski, Ci ktorym zabraknie miejsca mogą postac na zewnątrz, albo przyjsc na pozniejsza msze, których liczba powinna sie zwiekszyc. Tak zrobili nieliczni proboszczowie w trosce o swoich wiernych gdzieniegdzie bywalo ponad 10 mszy w niedzielę.
1 miesiąc temu / Anonim
 
Zostawili nas hierarchowie, zgodzili się na praktyczne zamykanie kościołów, nawet tych największych, straszyli jak prymas Polak że pójście na mszę to ciężki grzech a właściwie złamanie 5 przykazania, czyli grzech śmiertelny ! Nie zaprotestowali przeciwko zamykaniu cmentarzy ! I nagle co, natchnął ich Duch Święty, czy zupełny brak ofiar od wiernych !!!! No może nareszcie trzeba zacząć żyć w ubóstwie, a to co się posiada oddać potrzebującym, To taki apel do abp. Gądeckiego !
1 miesiąc temu / Zwykły Katolik
 
Brawo - przynajmniej jakis sensowny glos, ale co na to Prymas ? Czesc ogrodzonych kosciolow moglaby wykorzystac spokojnie teren na zewnatrz na zasadach ogolnych. Trzeba przywrocic koscioly wiernym, tym bardziej ze zbliza sie maj i trzeba oddac czesc Matce Bozej.
1 miesiąc temu / Wreszcie
 
Efektywniej byłoby pozwolić rodziniewspólnie mieszkającej tworzyć zwartą grupę, stojącą w odległość 4 m od innych a pojedyncze osoby niech zachowują proponowany dystans 3 m między sobą.
1 miesiąc temu / Marko
 
,,Postuluje, aby od 20 kwietnia 2020 r...." A cóż to za magiczna data? Rozumiem. Zakończył się Wielki Post, Wielkanoc i będzie już po Święcie Miłosierdzia Bożego 19. IV. No tak, to już można postulować. A kiedy kolejne ograniczenia? Przed Bożym Ciałem?????????????? A później przed Bożym Narodzeniem?????????????? ,,Robota" się skończyła, to można postulować. A może kontaktu z Ludem Bożym się obawialiście? A może ludzie mają odzwyczaić się od uczestniczenia w Mszy św. ? Wstyd mi za Was hierarchowie.Jeszcze raz mówię WSTYD!!! Co się z Wami dzieje?
1 miesiąc temu / maria
 
Arcybiskup Stanisław Gądecki jest Wielki. Nie mogłem się doczekać tego ruchu, Ciekawe tylko co premier z tym zrobi. Modlę się o to aby Arcybiskup był wysłuchany, bo jest naszą nadzieją Arcybiskupie Szczęść Boże! Szczęść Boże! Szczęść Boże!
1 miesiąc temu / Adam
 
Teraz ? Po Triduum? Pi Wielkanocy i oktawie ? Po Świecie Miłosierdzia Bożego ? Teraz to wymyślili ?
1 miesiąc temu / Kanadol
 
Jedno zauważę. Będzie to furtka do większej liczby profanacji Najświętszego Sakramentu poprzez branie Go przez wszystkich do rąk. Kościoły otworzyć dla wiernych, ale i przypomnieć o godnej Komunii Świętej: do ust.
1 miesiąc temu / Roman
 
Abp już wie - USA ogłosiły Koniec "pandemii". Ciekawe jak długo będzie milczał Kaczyński.
1 miesiąc temu / notak
 
Albo wszyscy, albo nikt. Dlaczego jedni mieliby mieć ten przywilej i być na mszy a inni z uwagi na niezaliczenie się do wskazanych wymogów musieliby wrócić do domu ? Ludzie zacznijcie myśleć !
1 miesiąc temu / eeeeeeeeeeeee
 
"bo jednak są u nas pasterze na miarę Bożą" - jak masz namiary na Dolny Śląsk, daj znać.
1 miesiąc temu / do Alek
 
Nareszcie biskupi poczuli na swoich plecach oddech wiernych a nie diabła, lepiej późno niż wcale
1 miesiąc temu / ER
 
Pewnie najciekawsza sytuacja jest w Licheniu - największej świątyni w Polsce. Liczba osób pilnujących wejść jest dużo większa od tych którzy moga wejść - 5 osób w świątyni na 3000, mogą tak usiąść że nie będą się widzieć...
1 miesiąc temu / Wojtek
 
Niestety, ale bardzo źle strategicznie. Bardzo źle, zły moment. Władza się zgodzi na to i skończy się tak, że po niedzieli w kościele 15x30 metrów a to jest duzy kościół będzie mogło być max 50 osób a w galeriach handlowych, sklepach, parkach będzie bez ograniczeń. Zobaczycie. Potem w razie reklamacji komitet centralny powie, no co? Przcież sami tyle chcieliście.
1 miesiąc temu / wolny
 
Abp Gadecki może już przestać bać się koronawirusa. YTube "NOWE SENSACYJNE MATERIAŁY JERZEGO ZIĘBY - rozmowa z Jerzym Ziębą"
1 miesiąc temu / ppt
 
głową kościoła stała się władza państwowa-ściślej,każdy administracyjny kacyk,który wydaje decyzje.
1 miesiąc temu / marek
 
petycja poparcia wiernych pilnie potrzebna!!! Nie zostawiajmy kapłanów samych z tym problemem!
1 miesiąc temu / Olo
 
Ksiądz w maseczce nie odprawi Mszy Św., bo przez maseczkę nie da się przyjąć ani Ciała ani Krwi Pańskiej. Tak wygląda to na dziś wieczór, bo obowiązuje rozporządzenie z 10 kwietnia, i do tej godziny nie zostało ono Jutro zatem obudzimy się w Polsce bez Mszy - poza tymi nielicznymi miejscami, gdzie miejscem zamieszkania księdza jest kościół - czyli klasztorami. Problem się więc sam rozwiąże - nie będzie Mszy, nie będzie po co dobijać się o wejście do kościoła. Pewno księża zejdą do podziemia mszalnego, bo jednak są u nas pasterze na miarę Bożą, ale wierni będą musieli o swych kapłanów drżeć.
1 miesiąc temu / Alek
 
Brawo!Tak skutkują modlitwy. Módlmy się nadal. Chwała Bogu!
1 miesiąc temu / Malgorz
 
Warto byłoby do tego apelu, czy w oparciu o ten apel, zorganizować ogólnopolską petycję do Premiera RP
1 miesiąc temu / Zbigniew
 
Brawo. Odwagi. W końcu głos przeciwko tej niegodziwości i nieproporcjonalności.
1 miesiąc temu / Dzięki
 
Wreszcie... Podoba mi się propozycja jednej osoby na na 9 m2. To wydaje się sensowne.
1 miesiąc temu / rrr
 
Wreszcie się odezwał. Może w końcu do episkopatu doszło, że restrykcje idą za daleko gdy już księża mają nosić maseczki w trakcie Mszy?
1 miesiąc temu / gośc
 
Skoro mają być zachowane odstępy dwu-metrowe, zatem na jedną osobę powinny przypadać 4 m2, a nie 9 m2. Pozdrawiam :
1 miesiąc temu / some1
 
lepiej późno niż wcale, choć to przed Wielkanocą a właściwie przed Wielkim Tygodniem powinno było wejść w życie
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 
Trzeba było czekać na poświętach?... A pewnie i wśród szeregowych księży i proboszczów coraz większy ferment, więc w końcu coś napisał. Ale i tak sam list jest tak mętny i nie oddający skandalu ograniczeń, że szkoda gadać.mc
1 miesiąc temu / mac
 
Oby to był początek dobrego.
1 miesiąc temu / mikunia
 
Wydaje się rozsądny głos abp Gądeckiego. Brakuje apolu o zwolnienie z obowiązku używania masek podczas sprawowania kultu, bo to wg mnie narusza istotę liturgii.
1 miesiąc temu / raf
 
Ważny głos! W końcu! Oby został usłyszany!
1 miesiąc temu / Wojciech
 
Brawo, popieramy!
1 miesiąc temu / bjs
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.