DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Abp Gądecki: w imię fałszywego szacunku marginalizuje się chrześcijan i samego Boga

Abp Gądecki: w imię fałszywego szacunku marginalizuje się chrześcijan i samego Boga
fot. episkopat.pl

Ponowoczesny miękki totalitaryzm – będąc dzięki swemu materialistycznemu charakterowi ideą głęboko marksistowską – stara się usunąć wszelką myśl metafizyczną, a nawet samą obecność Boga. Stara się zmarginalizować chrześcijan i chrześcijaństwo w imię fałszywego szacunku dla tych, którzy nie są chrześcijanami – mówił ks. abp Stanisław Gądecki podczas homilii wygłoszonej w trakcie pasterki w poznańskiej katedrze.

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wskazał, że w ostatnim czasie w niektórych szkołach podjęto próby ograniczenia religijnej oprawy świąt, a dyrektorzy wyrazili zamiar zorganizowania w zastępstwie tzw. spotkań świątecznych. „Podobne podchody poczyniono w niektórych instytucjach publicznych, dzieląc się lampką wina zamiast opłatkiem. W ten sposób pragnie się wyrazić szacunek dla mniejszości, kosztem obrażania większości” - ubolewał ks. abp Gądecki.

 

Przewodczniący Episkopatu pokreślił, że jest to efekt oddziaływania jakie Franciszek określił pojęciem „ideologizacji sumień” polegającej na narzucaniu niemoralnych stylów i modeli życia obcych tożsamości poszczególnych narodów. Ten proces przejawiać się ma w czterech głównych hasłach: „różnych formach rodziny”, „zdrowie i prawa reprodukcyjne”, „edukacja o seksualności” czy „orientacja seksualna i tożsamość płciowa”.

 

Poznański hierarcha wskazał, że powyższe idee zawierane są w przeróżnych rezolucjach o charakterze międzynarodowym, które posiadają pięknie brzmiące tytuły. Klasycznym przykładem jest Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (Stambulska), którą „Polska niestety ratyfikowała”.

 

„W ten sposób dokonuje się kolonizacja ideologiczna. Jest to projekt zmierzający do narzucenia liberalnej ideologii wszystkim narodom świata i stworzenia jedynie słusznego sposobu myślenia, zwanego również poprawnością polityczną” - podkreślił.

 

Źródło: naszdziennik.pl
PR


DATA: 2018-12-25 17:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

arcybiskup Gadecki, czym starszy tym mądrzej mówi.
5 miesięcy temu / uuuu
 
~Poznanianka~ czy X. abp Przewodniczący KEP,naprawdę nazywa rzeczy po imieniu tolerując nazwę Czarnej Madonny Matki Bożej Jasnogórskiej,skoro Jej Oblicze nie jest czarne?
5 miesięcy temu / stan
 
czy K.U.L stosuje wobec ks.prof.Tadeusza Guza "miękki totalitaryzm"? I co ks.arcybiskup na to?
5 miesięcy temu / arrabiata
 
Abp Gądecki nazywa rzeczy po imieniu. Dzięki temu wiem, że mój Kościół jest ze mną, a ja z moim Kościołem - w prawdzie. Ogromny szacunek dla abp. Gądeckiego!
5 miesięcy temu / Poznanianka
 
Fatima rozaniec!
5 miesięcy temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65055"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.