DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie mogę głosowac na partię ,ktora dopuszcza mordowanie dzieci !Kto wam dał takie prawo zabijania innych ? I jaka przewrotnośc ,bo będzie podziemnie.. Ja do tego nie przyłoże ręki !Panstwo ,ktore buduje swoja terazniejszość na zabijaniu nienarodzonych, nie ma przyszłośći! Upadnie !Nawet jedno dziecko zabite za pozwoleniem tej partii jest wielkim kszykiem tego dziecka,które nie mogło przyjśc na świat.A wszyscy ci ,którzy głosowali na tę partię zgodzili się na zabicie tego dziecka .Czy to dziecko ,które zostalo zabite za zgodą partii było gorsze ? podziemnie zawsze było,ale za to podziemnie odpowiadaja ci co się ukryli. To ich sumienie jest obciążane,a nie wyborców.Jest Dekalog i proszę go przestrzegać.A tam napisane -Nie zabijaj ,ani jednej osoby.
17 dni temu / nie dla aborcji
 
żadna ustawa nie odmieni sumienia człowieka. Nawracajcie się i wierzcie w ewangelię. Tylko w tym kierunku warto iść. Siedzenie w pałacach i oglądanie świata zza szyb limuzyn oraz zabieganie o restytucję majątków kościelnych nikogo nie nawróciło. Można pisać wiele petycji ale krąg słuchających jest coraz mniejszy. Może lepiej wyjść na ulice i zacząć ewangelizować przez świadectwo życia
2 miesiące temu / pio
 
Tę opinię KEP powinna opublikować przed wyborami i utrwalać w pamięci wiernych poprzez kazania i homilie księży. Takie jednorazowe oświadczenie jest bezwartościowe. Media je przemilczały.
2 miesiące temu / Janek
 
Może zacznijcie od siebie! Dlaczego ja, katolik, codziennie widuję w telewizji księży popierających opcje polityczne, które ostentacyjnie atakują Kościół i wierzących? To jest dopiero zdrada! Dlaczego 10% księży według sondaży wspiera w głosowaniu PO? Przecież ta partia nie sprzyja katolikom. Jest w praktyce wroga wierzącym, mimo pokrętnych deklaracji. Dlaczego Kościół w Polsce nie przypomina, że wsparcie zła, w ważnej sprawie, jest grzechem ciężkim. Głosowanie na partie, które walczą z Kościołem, szydzą z religii i Boga, popierają zabijanie nienarodzonych dzieci - to zło w czystej postaci. Kto miał odwagę nazwać to zło po imieniu? Ano właśnie Kaczyński.
3 miesiące temu / Pan Utu
 
Czytam te komentarze obrońców nienarodzonych dzieci i odnoszę wrażenie, że NIEKTÓRZY obrońcy to 'obrońcy' grający dla swojej partii?. Moja chora na serce siostra wolała wybrać śmierć niż dać zabić swoje nienarodzone dziecko, więc znam temat, wielki dramat jakby z autopsji. Działo się to w czasach PRL, kiedy można było masowo nienarodzone mordować. Jednakże ostrożna byłabym z głosowaniem za jakąś aborcyjną prohibicją. Obrońcy nienarodzonych ostrzegają nawet nawróceni lekarze, patrz 'Niechciane', że ustawowy zakaz buduje podziemie aborcyjne o wiele groźniejsze niż ustawa jaką obecnie mamy.
4 miesiące temu / babi
 
Lewaccy politycy w tym PiS zawsze byli, są i będą zwolennikami relatywizmu moralnego. W końcu dla nich ważniejsze są zwierzęta futerkowe niż ludzie. W polityce reprezentują interesy żydowskie, a nie żadne chrześcijańskie. Więc czego można się po nich spodziewać.
4 miesiące temu / Niktoś
 
Który z biskupów powiedział /mówi/głosi zachwycające kazania w ostatnich np 8 latach a nie ślizga się w poprawności i układzie??
4 miesiące temu / Krok
 
Nie było żadnej obietnicy. Były słowne MANIPULACJE - MATACZENIA Tak wygląda POLITYKA . Rozczarowania są dla ludzi kierujących się uczuciami a nie ROZUMEM. Teraz już po wyborach należy poszukać "bata" na "winnego".
4 miesiące temu / iskierka
 
Darius, tak się składa że Kościół to nie konkurs na największą ilość letnich "wiernych". Ściganie się w statystykach na pewno nie robi mu dobrze, choć rzeczywiście wydaje się to być tendencja ostatnich lat.
4 miesiące temu / Adrian
 
Kazdy rzad ,ktory nie potrafi obronic tych najmniejszych bezbronnych przed mordowaniem jest nierzadem nie wartym 0,00001 funta klakow,najdeliatniej mowiac.
4 miesiące temu / Nick
 
Kazdy rzad ,ktory nie potrafi obronic tych najmniejszych bezbronnych przed mordowaniem jest nierzadem nie wartym 0,00001 funta klakow,najdeliatniej mowiac.
4 miesiące temu / Nick
 
Abp Gadecki, ustawą chce zmienić myślenie katolików? Ma to zrobić PIS, gdzie rozwody i zdrady małżeńskie są może powyżej średniej? Od lat nie słyszę padających z ambon słów potępienia konkubinatów, aborcji. Księża zwyczajnie jak zakneblowani. Słyszałam jedynie, padające sprzed ołtarza, skarcenie za nieład życia, Córki prezydenckiej na pogrzebie Jej Rodziców... Niestety, to Kościół w Polsce zaniedbał swoją misję wpajania wierności Przykazaniom Bożym. Przestraszył się reakcji lewaków z GW na homilie o Dekalogu Polska'91 Jana Pawła II? Co Mu wtedy rodacy zafundowali? Odpoczynek w Tatrach? Nie, 'koszty, koszty', odleciał odrzucony. Pamiętam tę traumę sprzed lat ludzi przywiązanych do Kościoła. Prawda jest taka, że walka z aborterami to ZA DUŻY wiatr na wełnę PiS.
4 miesiące temu / babi
 
A kiedy ekselencja wystąpi publicznie w celu ogłoszenia PANA JEZUSA KRÓLEM POLSKI w 2016 nie przeszło mu przez gardło JEZU KRÓLU POLSKI, tylko wszechświata o tym, żę wszechświata to my wszyscy wiemy, Ekselencjo czekamy na ogłoszenie PANA JEZUSA KRÓLEM POLSKI wg przekazu Rozalii Celakówny
4 miesiące temu / helena
 
W takim razie dlaczego PiS najbardziej blokuje możliwość rozwoju polskiej prawicy? Po ewentualnej utracie władzy przez PiS tradycjolaliści - za jakich lubią się uważać - chyba powinni woleć, aby w politycznej grze zauważalny głos mieli jacyś inni konserwatyści. Powiedz, kto jest twoim największym wrogiem, a powiem ci, kim jesteś.
4 miesiące temu / @Kolo BP
 
@kolo PiS nie rządzi od zawsze, a jednak za rządów PO, wcześniej SLD było dokładnie takie samo prawo w kwestii mordowania nienarodzonych. PiS mógł zamknąć tę sprawę gdyby dopuścił tę sprawę do rozpatrzenia przez TK. A wiemy że PiS naciskał żeby sprawę uwalić. Daruj sobie takie ohydne usprawiedliwienie obecnych bandytów u władzy.
4 miesiące temu / Robert
 
"Aborcja z powodu ciężkiego lub nieodwracalnego upośledzenia płodu jest odmową prawa do życia dzieciom zdolnym do życia,..." to w końcu płód czy dziecko? biskupie, współinicjatorze dnia judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
4 miesiące temu / Szem
 
Bardzo ważnie i tak jak zwykle długie,że traci na ważności.
4 miesiące temu / kota
 
@BP- niby masz rację ale odkąd pamiętam Purpuraci dobrze żyją z KAŻDĄ wladzą i nigdy żadnemu nie odmówiono przyjęcia Chrystusa - cały pontyfikat św, Jana Pawła II to miłosierdzie dla każdego grzesznika. Z Ewangelii...77 razy i oby radykalizm nie przypominał faryzeuszy
4 miesiące temu / Darius
 
Oceniajcie sprawiedliwie. Prawdziwa rzeź nienarodzonych zacznie się gdy zabraknie PiSu
4 miesiące temu / Kolo
 
Nie zgadzam się. Katolicy masowo tracą wiarę, może też odchodzą od Kościoła, bo widzą, że osoby sprzeciwiające się katolickiej nauce bez problemu są traktowane jak wzorowi katolicy. Bycie letnim nikogo nie rozpali. Poza tym błądzący mieliby jasność, że są poza Kościołem, a nie w jakimś niby-zdroworozsądkowym ludzkim centrum i część z nich miałaby większą motywację do zmiany życia.
4 miesiące temu / @Darius BP
 
Katolicy czekają na potępienie idolatrii w Watykanie: http://pwtw.pl/wp-content/uploads/wst/23-1/G%C4%85decki.pdf Czekają na odwołanie Dnia Judaizmu i Dnia Islamu oraz na publiczne przeproszenie za nie. Czekają także na przeproszenie za ekumeniczne nabożeństwa, które wprowadzają wiernych oraz protestantów albo prawosławnych w błędy indyferentyzmu i latitudynaryzmu, sugerując, "że można być zbawionym w każdej religii, że sekty chrześcijańskie nie są niczym in­nym jak tylko formami prawdziwej religii, w których można pracować dla swojego zbawienia tak samo, jak w religii katolickiej" - "Mały katechizm o Syllabusie", 1909.
4 miesiące temu / M.
 
Ekscelencjo te słowa nie wystarczą polskim katolikom.Prosimy o zajęcie jasnego stanowiska w sprawie obrony życia i obrony polskiego kościoła przed destrukcyjnymi zmianami wprowadzanymi przez Papieża Franciszka.
4 miesiące temu / kolo
 
Bibi- gdyby Kościół był konsekwentny w dosłownym stosowaniu Bożych przykazań to ilość wiernych w parafiach mieściłyby się w jednej kościelnej ławce ...niby dlaczego twoj grzech i odpowiedzialnosc za nienarodzone dzieci mają być mniejsze niż polityka... belka w oku?
4 miesiące temu / Darius
 
Nie bądźmy takimi malkontentami, że za późno, że nieszczerze itd. Bądź co bądź te słowa padły i należy to docenić. Pozostawmy Księdzu Arcybiskupowi ocenę właściwego momentu na takie oświadczenia, bądź co bądź to Jego kompetencja, a nie nasza, którzy piszemy na tym forum...
4 miesiące temu / krisbac
 
No to teraz powinien być konsekwentny i nie udzielać komunii posłom, którzy przyczynili się do utrzymania kompromisu aborcyjnego.
4 miesiące temu / Bibi
 
Bardzo ważne słowa Biskupa Pis opamiętajcie się chore dzieci też mają prawo do życia !
4 miesiące temu / Jakub-ONR
 
W USA ksiadz odmowil udzielenia Komunii sw. Kandydatowi demokratow na wiceprezydenta dlatego, ze ten publicznie opowiadal sie za aborcja. Mozna???
4 miesiące temu / Ana
 
Nie przypominam sobie aby biskupi nauczali,iż nie obowiązuje przykazanie: nie zabijaj,nie kradnij,nie kłam,nie cudzołóż,itd. Nie potrzeba aby "palcem wskazującym" z pozycji kibica podgrzewac do ciągłych konfliktów,aby móc póżniej oskarżac,że hierarchia KK miesza się do polityki. "Gorące głowy" są chętne do zagrzewania do boju ale innych. Tak liczne dokumenty KK są wyraziste w sprawie obrony życia,chocby przypomniec,iż grzech ten powoduje z automatu ekskomunikę - czego jeszcze chcecie! PCH24 - czy tu też będzie cenzura?
4 miesiące temu / t
 
PIS realizuje konsekwentnie niszczenie własnego narodu, tzw.opozycja była dana po to ,aby uwierzyć, że trzeba głosować na PIS, bo oni chcą dobrze. Tak samo zostaliśmy oszukani po 1989r., daliśmy się nabrać..Tamta strategia obowiązuje i dziś. Maski już opadają.Na wszystich szczeblach nauczania wchodzi gender,z rozmłysem, z planem niszczenia przyszłego pokolenia.Służba zdrowia w rozsypce,wielomiesięczne kolejki do szpitali, specjalistów...NFZ to fikcja, brak lekarzy, pielęgniarek...... Dla kogo jest to państwo ? Dla małych liberalnych elit!
4 miesiące temu / Gość
 
Wydaje się cyniczne, że taki list pojawił się, gdy wszystko jest ustalone na kolejne 4 lata. Co niby teraz można zrobić? Przecież było wiadomo PRZED wyborami, że kwestia ochrony życia jest tematem marginalno-niebezpiecznym dla PiS. Czy abp Gądecki o tym nie wiedział? Nie wątpię w jego inteligencję. Na pewno wiedział. I milczał.
4 miesiące temu / Obcy Astronom
 
Jestem ciekaw jakiego wsparcia udzielają hierarchowie, czego sobie odmawiają aby pomagac rodzinom ktorym urodziły się dzieci niepełnosprawne -wiecie - te niezabite? Jestem za ochroną życia ale może jakieś uzdrowienia dla tych cierpiacych maleństw? Chrystus obiecał że uczniowie będą robić cuda - może pora sie wykazać?
4 miesiące temu / Jot
 
Musztardza po obiedzie. Przed wyborami, o tym nie mowil. Jak tu szanowac elite. Jak sama siebie nie szanuje.
4 miesiące temu / Leshek
 
Gdyby Konfederacja nie weszła do Sejmu nie byłoby tego głosu Ekscelencji.
4 miesiące temu / Rzymianin
 
Obrzydliwy atak na PiS.
4 miesiące temu / Gość
 
Krytykujcie z rozwagą. Gdy zabraknie PiS dopiero się zacznie rzeź niewiniątek
4 miesiące temu / Kolo
 
Przed wyborami Ekscelencja nie widział tego problemu? Wtedy taka wypowiedź miałaby jakiś sens - mogłaby skłonić do czegoś PiS i mogłaby skłonić wyborców do zmiany decyzji i do głosowania na formację, która przeciwstawia się aborcji. Dziś to takie gadanie żeby pogadać i zrobić wrażenie, że Kościół sprawy aborcji niby nie odpuścił.
4 miesiące temu / Piotr
 
Wstyd mi za tych, którzy oszukali mówiąc, że są obrońcami życia, którzy będąc w opozycji podnosili wzniosłe hasła, a po przejęciu władzy zostawili je na jezdni ul. Wiejskiej, przed wejściem do Sejmu RP. Od zachłyśniętej PiSem babci słyszę, że "..nie mogli rozpoczynać walki na zbyt wielu frontach, muszą działać rozważnie". I tak jest przy wytknięciu każdego kolejnego zaniechania. Wciąż niewypowiedziana konwencja stambulska "...też nie mogli, bo wszyscy ich atakują. Ale teraz mają wielkie plany i Matka Boża zapewni nam zwycięstwo." Aż żal mi tego słuchać wiedząc, że kolejne dzieci giną z powodu PODEJRZENIA choroby. Ucieszyłem się, kiedy sędzia Przyłębska została prezesem TK. Jeszcze bardziej ucieszyłem się, kiedy okazało się, że TK może wyręczyć Sejm i praktycznie bez walki naczelna przesłanka umożliwiająca morderstwo może zniknąć z prawa Rzplitej. A potem to przedłużające się oczekiwanie, klapki spadające z oczu, myśl: "Jak to? Nie tak miało być! Przecież obiecali!"
4 miesiące temu / Mat
 
Należy tu poprawić abp. Gądeckiego i przypomnieć, że każdego roku w Polsce jest mordowanych ok. 1000 nienarodzonych dzieci. A więc w następnych latach pod rządami PiSu, której to partii tzw. "katolickiej dobrej zmiany", członkowie niejednokrotnie z rąk arb. Gądeckiego i innych hierarchów przyjmują w blaskach kamer i fleszy CIAŁO CHRYSTUSA, będą mordowane nie setki a tysiące niewinnych, bezbronnych, nienarodzonych dzieci !! Czy nie należy w takim razie mordercom przypomnieć, że każdorazowo przystępując do konfesjonału i do KOMUNII ŚWIĘTEJ, pogrążają się coraz bardziej dopuszczając się świętokradztwa, najohydniejszego z grzechów i tym samym ich dusze są ciągle w stanie potępienia wiecznego. Ale przede wszystkim za to odpowiedzą przed BOGIEM właśnie biskupi i kapłani, którzy dają i rozgrzeszenie i dopuszczają do KOMUNII ŚWIĘTEJ. I tu widzimy niesamowitą tragedię kapłanów. Gigantyczne rzesze biskupów i kapłanów pójdą na potępienie wieczne. Czy tego kapłani nie wiedzą ???!
4 miesiące temu / Daro
 
Cóż za spostrzegawczość po 4 latach rządów PIS. Tylko pogratulować Ekscelencji. Szkoda, że słowo głoszone ,,nie w porę". A może jednak ,,w porę", bo już jest po ,,słusznych" wyborach ;???
4 miesiące temu / Maria
 
Abp pyta o 10 sprawiedliwych, którzy będą bronić życie od poczęcia. Dzięki Bogu a wbrew machlojstwom PISu mamy 11 takich posłów w Sejmie: to reprezentanci Konfederacji. Czy hierarchowie odważą się ich popierać?
4 miesiące temu / vera
 
"PIS nie dotrzymał obietnicy w sprawie ochrony życia", mówiąc prościej: ma krew na rękach pośrednio mają ją i ludzie, którzy na PIS niedawno głosowali. Abp to dostrzegł, co prawda po wyborach, a nie przed, ale dobre i to. Czekamy na wyciągnięcie konsekwencji tego faktu: czy winnym śmieci nienarodzonych będziecie nadal udzielać świętokradczo Komunii Św.? Czy RM radio katolickie, mające wpływ na myślenie tysięcy ludzi nadal będzie głosem PIS-u? czy przed kolejnymi wyborami Kościół znów wesprze PIS? Jeśli odpowiedź hierarchów KK = 3x TAK, to daruj sobie Arcybiskupie żale. Nie damy się nabrać na te krokodyle łzy.
4 miesiące temu / vera
 
to jest cała prawda o PISowskiej "katolickości". A pan Jarosław i jego akolici bez żenady otwierają swoje faryzejskie gęby do Komunii świętej. Hańba ! Zdrajcy !
4 miesiące temu / T.Powszechny je
 
Na pewno tęczowci i komuniści doyrzymają. Walczymy o istnienie Polski z dużą cześcią zdegenerowanego przez kominuzm społeczeństwa. Kościół sam się rozpada i nie za bardzo pomaga w itrzymaniu naszego państwa.
4 miesiące temu / Gość
 
@Alan. W roku 2016 tylko 32 posłów PiS głosowało przeciwko odrzuceniu projektu stop aborcji, więc to nie takie proste zagłosować akurat na kogoś takiego w swoim okręgu. Po drugie w ordynacji proporcjonalnej ,która obowiązuje w czeciejepre głosowanie na każdego kandydata z partii na liście krajowej jest de facto głosowaniem na całą listę, czyli na wszystkich pozostałych kandydatów. Po trzecie, skoro są tacy sprawiedliwi i wspaniali posłowie w tej partii, to jak mogą patrzeć na sowich kolegów, którzy mając całą władzę w swoich rękach mogą jednym ruchem skończyć to barbarzyństwo? Jak mogą im podać rękę, dlaczego nie odejdą, jak mogli dać się wpisać na listę? Już wiem! Pewnie ktoś ich wpisał podstępem. O przemarszach tęczowej zarazy, seksualizacji w szkołach i trwania przy konwencji antyprzemocowej, która rodzinę uważa za źródło patologii nie wspominając.
4 miesiące temu / Ron
 
raz na rok czy dwa jakieś mdłe oświadczenie. To ma być obrona najsłabszych, bezbronnych? Powinny być ogłoszone nieustające modlitwy, Msze, adoracje. Nawet nie ma wezwania do Duchowej Adopcji. KEP jest zajęty przygotowaniami do kolejnych dni synagogi Szatana w styczniu. Tu się będzie działo. co do PiSu, to każdy członek tej partii w sumieniu odpowiada za krew niewinną.
4 miesiące temu / Michał
 
Duchowni katoliccy jakoś szczególnie pro-life nie są. Papiez Franciszek nagradza np aborcjonistke Ploumen Lilianne i rozdaje komunie zwolennikom aborcji jak przyznał sie Joe Biden - kandydat demokratow USA na prezydenta.
4 miesiące temu / czyz to nie dzi
 
To jest dobry pretekst do ataku na PIS. Gdyby rzadziła PO lub inna lewicowa partia to nic by nie mówił.
4 miesiące temu / Zofia
 
@Leaf427 - dziękuje za komentarz i pozwolisz że się pod nim i ja podpiszę. Można też ten list podsumować krótko jak to zrobił @Ron. Niestety, w najbliższym czasie św. Stanisław biskup, męczennik na naszej ziemi się nie trafi. Ekscelencjo Arcybiskupie trzeba się mocno uderzyć we własne piersi. Zawiedliście. Przykro mi to pisać.
4 miesiące temu / Rzymianin
 
dobrze napisane, ale to wciąż za mało - gdzie słowa ekskomuniki ?
4 miesiące temu / Jan
 
Nie stawia się domu na piasku, ale tym bardziej na grobach.
4 miesiące temu / sp
 
Dla mnie dość niejednoznacznie brzmią słowa księdza arcybiskupa Gądeckiego w strofowaniu partii rządzącej. Ja przed cenzurowaniem partii rządzącej pierw sam siebie bym zapytał, czy ja wszystko zrobiłem co mogłem zrobić, dla ratowania życia dzieci nienarodzonych w Polsce ? Niestety, uważam że Kościół Katolicki zachowuje się w tym usankcjonowanym dzieciobójstwie dość wstrzemięźliwie, ba, dość bojaźliwie i zachowawczo. Często kluczy i nie pomaga katolikom świeckim w organizowanych przez nich oddolnych akcjach w obronie życia nienarodzonych. Więcej stanowczości i determinacji w walce o zachowanie życia dzieci nienarodzonych wszystkim pospołu by się przydało, katolikom świeckim, Kościołowi Katolickiemu Instytucjonalnemu i partiom politycznym odwołujących się do nauki Kościoła Powszechnego.
4 miesiące temu / Druh Ryszard
 
I jeszcze poprosimy aby jego eminencja zmobilizowała swoich szanownych kolegów po fachu aby wzięli się do roboty i ratował nasz Kościół i świętą wiarę
4 miesiące temu / Gg
 
Jak to jest,iż dziecko poczęte - niezależnie od okresu ciąży - ma przyznane prawo: do dziedziczenia,do uznania przez ojca,do ubezpieczenia,do ustanowienia kuratora w obronie jego interesów a jest pozbawione podstawowego prawa do życia!!!. Ponadto, zabicie dziecka jest ogromnym urazem dla ustroju matki i zagrożeniem dla jej zdrowia i życia! Cóż to za niekonsekwencja prawodawstwa!!!
4 miesiące temu / t
 
Teraz? Trzeba było przed wyborami, Jego Ekscelencjo. Zaniechanie miało już miejsce.
4 miesiące temu / robespier
 
2 lata temu projektowi Ordo Iuris przeciwstawiony został z poparciem zwierzchników KK i Radia Maryja inny: bezwartościowy. Pod pretekstem troski o zabójczynie o ich niekaralność odwodzono wiernych od głosowania na ten projekt. Proboszcz parafii prowadzonej przez braci kapucynów nie zezwolił mi na stanięcie pod "jego" kościołem po Mszach Św. z listą podpisów pod petycją "Ordo iuris".
4 miesiące temu / vera
 
@Leaf427 Dziękuję za ten wpis, gorąco popieram taki pogląd
4 miesiące temu / Marek
 
Małe przekłamanie: nie setki, ale tysiące dzieci.
4 miesiące temu / Marek
 
Powinna być mocniejsza reakcja, a nie tylko wyrażenie smutku.
4 miesiące temu / Marek
 
Mała uwaga. Nawet "fakt choroby" nie usprawiedliwiałby zabójstwa. Czy ks. Arcybiskup nigdy nie chorował?
4 miesiące temu / Marek
 
@ Alan "Głosując na PiS można zawsze głosować na ludzi z PiS którzy są za życiem" Błąd. Głosy mogą przejść na bezbożników. Katolicki poseł, poważnie traktujący swoją wiarę powinien opuścić ugrupowanie żyrujące kompromis aborcyjny. Katolicki wyborca nie głosuje na aborcjonistów, katolicki polityk nie kandyduje z ich list, katolicki kapłan piętnuje polityków, którzy nie zwalczają aborcji.
4 miesiące temu / Leaf427
 
Amen!
4 miesiące temu / Frondo z Krainy
 
a ja nie słyszałem żadnego kazania kapłana katolickiego, który by mówił i zachęcał do zakładania prawdziwej rodziny, do rodzenia dzieci, ktory by mówił wyraźnie głośno, ze aborcja jest grzechem zabójstwa, ze nie można głosować na partie i oludzi , ktorzy ja popierają, Nie znam kapłana który by odmówił udzielania Komunii świetej ludziom głosującym na PO, SLD. Widziałem te wielu kapłanów, ktorzy swoim postępowaniem skłaniają nas do myślenia, że nie wierza w postac Eucharystyczna JChr.
4 miesiące temu / retro
 
Głosując na PiS można zawsze głosować na ludzi z PiS którzy są za życiem, a sa tacy.Nie wszyscy w PiS będą kłaść się Rejtanem.
4 miesiące temu / Alan
 
Czy Pasterze Kościoła Katolickiego poczówają się do zaniedbania troski o dzieci poczęte? Gdy 2 lata temu były zbierane podpisy to nie słyszałem nawoływania do obrony nienarodzonych teraz podobnie i wielu nie podpisało się pod petycją Jest coś nie tak. Pasterze mają autorytet i władzę w imieniu Kościoła, Chrystusa upominać się życie najmniejszych
4 miesiące temu / Pytanie
 
decyzje podejmują kobiety często katoliczki to raczej kościół poniósł porażkę w naukach ,co ma do tego polityka?
4 miesiące temu / ale ale
 
Teraz groźnie tupiecie nóżkami a przed kolejnymi wyborami znów namaścicie PiS na "jedyny rozsądny wybór dla katolików". Znów toruńskie media będą zapraszały pisowskich polityków żyrując ich kandydatury i dyplomatycznie przymykając oko na brak zdecydowania w sprawie aborcji. Od kilku lat domagam się aby polscy biskupi otwarcie, z imienia i nazwiska piętnowali z ambon każdego polityka, który choćby poprzez wstrzymanie się od głosu przyczynił się do podtrzymywania haniebnego kompromisu aborcyjnego. Tych nieszczęśników trzeba upominać, nakładać ekskomuniki, wyganiać z pierwszych ław kościelnych i nie udzielać im Eucharystii. Wierni muszą dostać JASNY przekaz co do stanu moralnego polityków. Nie można łazić na ich konwencje, bankiety i otwarcia biur poselskich. W przeciwnym wypadku nic się nie zmieni. I przydałoby się aby każdej demonstracji w obronie niewiniątek przewodniczył biskup. Można by się też pofatygować przed szpitale z kropidłem.
4 miesiące temu / Leaf427
 
Kościół hierarchiczny zaniechał ostrzeżenia ludzi przed głosowaniem na PIS, a należało przed wyborami powiedzieć wprost, że głosowanie na PIS to głosowanie za utrzymaniem aborcji.
4 miesiące temu / Ada
 
Deo Gratias!
4 miesiące temu / katolik
 
Ufff... OK to teraz dalej możemy popierać PiS.
4 miesiące temu / Ron
 
Pis okazuje się być partia tak samo zbrodniczą jak lewica czy nazizm.
4 miesiące temu / Robert
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.