DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Abp Gądecki: Krzyż jest początkiem zwycięstwa. To symbol Bożej mocy

Abp Gądecki: Krzyż jest początkiem zwycięstwa. To symbol Bożej mocy
Arcybiskup Stanislaw Gadecki. fot. Robert Wozniak / FORUM

Krzyż przypomina nam, że wszędzie obecny jest miłujący i uświęcający nas Pan – mówił podczas Liturgii Męki Pańskiej abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski dodał, że Krzyż jest początkiem zwycięstwa, symbolem Bożej mocy i mądrości.

 

W homilii metropolita poznański rozważał tajemnicę krzyża Chrystusa i chrześcijanina. – Krzyż nie jest znakiem słabości, przekleństwa i śmierci, ale mocy i mądrości Bożej. Jest początkiem zwycięstwa, chwały i wywyższenia. Krzyż jest znakiem solidarności Boga z człowiekiem w momencie cierpienia i śmierci, jest bramą do życia. Jest końcem starego świata i początkiem nowego – przekonywał abp Gądecki. 

 

Metropolita poznański zauważył, że w życiu chrześcijanina nie brakuje doświadczenia osobistych, życiowych krzyży. Dodał, że sam krzyż można uznać za symbol chrześcijańskiej egzystencji. – To właśnie z nimi musimy się zmierzyć, ponieważ taką samą drogę, jaką Bóg wytyczył swojemu Synowi, musi przebyć też uczeń, który postanowił iść za Nim. Nie ma dwóch dróg, ale tylko jedna: ta, którą przeszedł Pan. Uczniowi nie wolno znaleźć sobie innej – przekonywał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. 

 

– Krzyż ciągle przypomina, że Ktoś za mnie umarł, że mogę żyć dzięki ofierze. Nie jesteśmy zdani tylko na samych siebie lub na ludzi, którzy chcą mieć nad nami władzę, lecz wszędzie możemy doświadczyć bliskości Boga – mówił abp Gądecki.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2018-03-31 08:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

>Krzyż jest początkiem zwycięstwa.< Piotr przestraszył się i uciekł. Nie chciał patrzeć ani na śmierć Jezusa Chrystusa ani na Krzyż. Wrócił do Rzymu >po czasie< aby dać się ukrzyżować. Jako Wierni Kościoła Katolickiego oczekujemy Świadectwa Przynależności do Pana Jezusa naszych Polskich Pasterzy. Modlimy się o odwagę przyjęcia przez Nich Krzyża Prawdy o KATASTROFICZNYM STANIE KOŚCIOŁA po II S.W. i Odwagę odrzucenia MODERNISTYCZNYCH BŁĘDÓW. Tylko Prawda wyzwala i pozwala spotkać Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. >Nie ma dwóch dróg, ale tylko jedna: ta, którą przeszedł Pan.< [- Krzyż ] - powiedział Abp Gądecki.
ponad 2 lata temu / iskierka
 
Dlaczego w całej Warszawie, w żadnym Kościele, nie ma Mszy Rezurekcyjnej? Wie ktoś?
ponad 2 lata temu / Jacek
 
Czy powie to zydom w czasie wymyślonych przez siebie tzw dni Judaizmu ???
ponad 2 lata temu / wr
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.