DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Abp Gądecki: „Chrzest Polski to wyzwanie, które pozostanie z nami do końca świata”

Abp Gądecki: „Chrzest Polski to wyzwanie, które pozostanie z nami do końca świata”
FOT. WALDEMAR KOMPALA/FOTORZEPA/FORUM

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, udzielił wywiadu Telewizji Republika, w odniósł się do przyszłorocznych obchodów 1050-lecia chrztu Polski. Wspomniał również o tym, że „wiodące ośrodki europejskie mają głęboko zakorzenione pragnienie zlaicyzowania Polski”.

 

Abp Gądecki podkreślił, że „miłosierdzie chrześcijańskie rozpoczyna się od chrztu. Wkrótce będziemy wspominać moment przełomowy dla naszej ojczyzny”. Zaznaczył, że był to moment, gdy Polska przeszła od bałwochwalstwa do prawdziwej czci Stwórcy. – Dziś bardzo wielu ludzi uważa, że jedynym przygotowaniem do Bożego Narodzenia jest przygotowanie materialne. Jednak sens wszystkiego leży przede wszystkim w duchowości. Chrzest Polski był z jednej strony aktem odwagi, ale również wyzwaniem, które pozostanie z nami do końca świata – podkreślił.

 

– Europa stoi między dwoma krańcami: z jednej strony wolność bez prawdy, a z drugiej prawda bez wolności. Między tym wszystkim musi się odnaleźć. My wszyscy, jesteśmy wprowadzani w podobny dylemat. Jeśli Europa chce się stać jednym państwem, to znaczy, że wszyscy muszą przyjąć te same prawa. Myślę, że Polacy powinni być tego świadomi i dobrze zdawać sobie z tego sprawę. Wszystko można i wszystko jest możliwe, ale za każdym wyborem idzie konsekwencja – podkreślił abp Gądecki.

 

– Neoliberalizm chciałby doprowadzić człowieka do takiej wolności, która nie ma nic wspólnego z prawdą – powiedział abp Gądecki. W jego opinii „pragnienie zlaicyzowania Polski jest obecnie głęboko zakorzenione w wiodących ośrodkach europejskich”, co przejawia się w seksualizacji całego życia społecznego.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

KRaj
DATA: 2015-12-25 17:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

myli sie biskup CHRYSTUS KROl i MARYJA POSREDNICZKA WSZELKICH łASK to jest przyszłość dla Polski inaczej zginiemy
ponad 4 lata temu / ana
 
Hola...to nie Europa musi się odnaleźć, to Kościół musi odszukać to co zgubił, wyrzucił i sprzedał. Podstawą naszej cywilizacji była Tiara, zbroja rycerska i habit zakonny. Tiarę sprzedano, zbroję wyrzucono a habit ukradkiem zgubiono. Kościół zaś prowadza się pod pachę z Teozofią w garniturku skrojonym na miarę swojej "Gorliwości", stręcząc swojemu rycerstwu zgrzebny wór pokutny w intencji niepopełnionych "myślozbrodni".
ponad 4 lata temu / agricola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.