DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Abp Fulton Sheen pomógł wskrzesić noworodka! Dziecko przez 61 minut po urodzeniu było martwe

Abp Fulton Sheen pomógł wskrzesić noworodka! Dziecko przez 61 minut po urodzeniu było martwe

„Bonnie i Travis Engstrom dowiadują się, że kolejny raz zostaną rodzicami. W trakcie oczekiwania na dziecko odkrywają kazania abp. Fultona Sheena. Jednomyślnie postanawiają nadać dziecku imię na cześć arcybiskupa. Nie wiedzą jeszcze wtedy, że to jego wstawiennictwo uratuje życie ich maleństwu…” czytamy w wywiadach z Bonnie Engstrom, mamą wskrzeszonego chłopca, opublikowanych na łamach tygodnika „Niedziela” oraz tygodnika „Gość Niedzielny”.

 

Bonnie i jej mąż nie mają wątpliwości – ich syn żyje dzięki wstawiennictwu abp. Fultona Sheena. – Jeszcze w czasie ciąży zaplanowaliśmy, że nadamy naszemu dziecku imiona James Fulton. Ciąża przebiegała bez zarzutu, ale i tak cały czas prosiliśmy abp. Sheena, aby modlił się za Jamesa – mówi.

 

To samo robili w czasie porodu i po narodzinach dziecka. – Wszystko przebiegało właściwie, dopóki nie okazało się, że na pępowinie powstał węzeł, który napiął się podczas porodu i odciął dopływ tlenu. (…) Kiedy James przyszedł na świat, nie mógł się poruszać ani oddychać. Nie miał też pulsu. Z trudem to do mnie docierało, ale czułam, że właśnie wydarzyło się najgorsze: James urodził się martwy – relacjonuje matka cudownie ocalonego dziecka.

 

Serduszko nowo narodzonego dziecka zaczęło bić dopiero po… 61 minutach!  – W trakcie tych straszliwych 61 minut mój mąż, który cały czas był obecny przy naszym dziecku, wzywał pomocy arcybiskupa Fultona Sheena. Robił to także wtedy, gdy wodą chrzcił małego Jamesa niedającego oznak życia. Pamiętam te szepty, ciche modlitwy – opowiada matka chłopca.

 

Dla lekarzy to, co stało się z Jamesem, musiało zakończyć się jego śmiercią. Albo przynajmniej spustoszeniem w jego organizmie. Jego serce nie biło przez ponad godzinę! – mówi kobieta. – Nasza położna, pielęgniarki walczyli o życie Jamesa. Robili, co mogli, aby jego serce zaczęło bić. Ale nie przyniosło to efektu. Walczyli przez ponad godzinę i już mieli zaprzestać działań, poinformować o śmierci Jamesa, kiedy serce mojego synka zaczęło bić – dodaje.

 

Obecnie, 12 lat po tamtych dramatycznych wydarzeniach James jest zdrowym, dynamicznie rozwijającym się chłopcem. – Gdyby wtedy nie udało się uratować mu życia, gdyby jego narządy zostały trwale uszkodzone… nie wiem, jak dzisiaj wyglądałoby nasze życie. Z pewnością byłaby w nim wielka pustka i smutek. Zamiast tego jednak mamy Jamesa. Mamy jego cudowny uśmiech i wspaniały charakter. Dzięki Bogu! – podsumowuje Bonnie Engstrom.

 

Źródło: tygodnik „Gość Niedzielny”, tygodnik „Niedziela”

TK


DATA: 2019-12-02 11:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nasza położna, pielęgniarki walczyli o życie Jamesa. Robili, co mogli, aby jego serce zaczęło bić. Ale nie przyniosło to efektu. Walczyli przez ponad godzinę i już mieli zaprzestać działań, poinformować o śmierci Jamesa, kiedy serce mojego synka zaczęło bić" - czyli jednak zasługa personelu medycznego. :
3 miesiące temu / Robert
 
"Nasza położna, pielęgniarki walczyli o życie Jamesa. Robili, co mogli, aby jego serce zaczęło bić. Ale nie przyniosło to efektu. Walczyli przez ponad godzinę i już mieli zaprzestać działań, poinformować o śmierci Jamesa, kiedy serce mojego synka zaczęło bić" - czyli jednak przyniosło efekt. Przecież tu jest jasno napisane, że to z
3 miesiące temu / Robert
 
Arcybiskup przebił oglądalnością Franka Sinatrę. Na jego cześć nazwisko przyjął hollywoodzki gwiazdor. Do tego kapłan od początku do końca wierny Kościołowi Katolickiemu. Znacie drugiego takiego?
3 miesiące temu / bvr
 
Poruszająca historia. Kilkanaście lat temu lekarz powiedział nam, że dziecko, które nosiłam pod sercem, zmarło. Syn urodził się żywy i zdrowy dzięki Matce Bożej Anielskiej i Archaniołowi Rafałowi. Nosi imiona na cześć Archaniołów.
3 miesiące temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.