DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Abp Dzięga: słysząc imię Jezusa wielcy tego świata zatykają sobie uszy

Abp Dzięga: słysząc imię Jezusa wielcy tego świata zatykają sobie uszy
fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) / Creative Commons licence

Słysząc imię Jezusa, wielcy tego świata zatykają sobie uszy, udają, że Go nie ma. Jednak dramatyczne warunki gospodarcze i bytowe sprawiają, że trzeba głosić czyste słowo ewangeliczne - mówił abp Andrzej Dzięga podczas Mszy św. z okazji 20. rocznicy powstania metropolii szczecińsko-kamieńskiej. - Wszystkie inne dzieła, charytatywne, edukacyjne, kulturowe, obficie obecne, są jedynie dodatkiem albo owocem tego podstawowego zadania - dodawał hierarcha.


Metropolita szczecińsko-kamieński mówił dziś w bazylice archikatedralnej w Szczecinie o tym, że nadejdzie czas, kiedy Kościół święty jeszcze mniej będzie mógł liczyć na inne, pozakościelne instytucje i organizacje, a jedynie na ludzi dobrej woli.

- Obserwujemy dzisiaj jak wiele osób, wielkich tego świata, na imię Jezusa zatyka sobie uszy, zasłania oczy i odwraca głowę, żeby nie patrzeć i nie słyszeć i udawać, że Jezusa nie ma, a Jego Kościół święty jest tylko jedną z instytucji charytatywnych i kulturowych, a przecież Kościół Chrystusowy jest mistycznym Ciałem Chrystusa i tylko w Chrystusie ma sens, i tylko w Chrystusie może istnieć, bo Chrystus w tym Kościele żyje i działa - kontynuował abp Dzięga.

- Dzisiaj patrzymy jak młode pokolenie, nawet z pewną nieufnością, z malejącym zainteresowaniem patrzy na Ewangelię i słucha Ewangelii. Jednocześnie radujemy się, że także w młodym pokoleniu jest duża liczba rzeczywistych szaleńców Bożych, którzy nie zważając na modę, trendy telewizyjne i radiowe po prostu wierzą, a wierząc, żyją tą miłością i idą pełni nadziei po drogach Bożych - mówił hierarcha.

- Jest czas, który Bóg przed nami otwiera, czas niełatwy, a jednocześnie czas normalny, chociaż zmieniający się, wymagający nowej konsekwencji wiary, nowej siły wiary, nowego odbudowania więzi z Chrystusem - powiedział metropolita szczecińsko-kamieński.KAI


DATA: 2012-03-26 09:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziękujemy Bogu za naszego odważnego Pasterza który nie boi się głosić Prawdy
ponad 8 lat temu / Warszewianin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.