DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Abp Depo odprawił Mszę św. ekspiacyjną za akty profanacji wizerunku Matki Bożej

Abp Depo odprawił Mszę św. ekspiacyjną za akty profanacji wizerunku Matki Bożej
By Andrzej Otrębski/Wikimedia Commons

Abp Wacław Depo odprawił na Jasnej Górze Mszę św. ekspiacyjną za akty profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, które obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach. Podczas kazania podkreślono, że wierni muszą powiedzieć „non possumus” wobec tego co wyszydza katolickie wartości.

 

Ordynariusz diecezji częstochowskiej podczas Mszy św. ekspiacyjnej modlił się o przebłaganie za grzechy przeciwko Panu Bogu i Matce Najświętszej. W szczególności chodzi o akty profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, której dopuszczali się aktywiści LGBT. W kazaniu abp Depo mówił o potrzebie modlitwy o mądrość i rozsądek sumienia odpowiedzialnego przed Bogiem i historią. Prosił, by modlitwą przezwyciężać grozę zła, które poprzez kłamstwo zakorzenia się w sercach Polaków. Modlitwie na jasnogórskim szczycie towarzyszyły słowa: „Mój Kościół, moja Matka”. 

 

Jak zauważył metropolita częstochowski „Europa znów stała się terenem misyjnym”. Przypomniał diagnozę św. Jana Pawła II, gdzie papież pokazywał, że jedną z przyczyn gaśnięcia nadziei na sens życia człowieka jest dążenie do narzucenia antropologii bez Boga, a to zapomnienie o Bogu prowadzi do porzucenia tajemnicy samego człowieka.

 

Hierarcha wskazał na aktualność papieskiego pytania stawianego Francuzom – „Co uczyniłaś z łaską chrztu, czy jesteś wierna Bogu, pierworodna córko Kościoła?” Podkreślił, że te pytania „o wierność łasce Chrztu świętego, odrzucenie złego ducha, powracają i dziś, nie tylko w świecie, Europie, we Francji podpalanych kościołów, ale i w Polsce”.

 

– Woła się o usuwanie pomników św. Jana Pawła II z przestrzeni publicznej oskarżając go o tuszowanie zła poszczególnych duchownych. Narzuca się nam odpowiedzialność zbiorową całego Kościoła za czyny poszczególnych przestępców. Nie dajmy się wciągnąć w pułapkę, bo kultura chrześcijańska nie zna odpowiedzialności zbiorowej – przestrzegał abp Depo.

 

Ordynariusz diecezji apelował również, by chrześcijanie nie dawali się uśpić pozornej wolności, która wybiera poza Bogiem i wbrew Bogu. – Skoro już nas nie dziwi, że zostaliśmy uśpieni w reakcjach, gdy w środkach społecznego przekazu kpi się z chrześcijańskiego sposobu życia, a każdy ma swoją prawdę i swoje sumienie, to chrześcijaństwo jest już uważane za relikt przeszłości – oceniał hierarcha.

 

Z kolei o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry mówił o konieczności jasnego i zdecydowanego powiedzenia „non possumus” wobec tego „co poniża, co wyszydza, co wprost obraża tak drogie dla nas wartości”. Paulin prosił także o modlitwę za Polskę, „o opamiętanie, o nawrócenie dla wszystkich, którzy nie szanują naszych świętości i naszej historii”.

 

Na zakończenie abp Wacław Depo odczytał Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi wypowiadany podczas nowenny przebłagalnej za profanację Maryi w znaku jasnogórskiej Ikony we wszystkich kościołach archidiecezji częstochowskiej od 19 maja.

 

 

Źródło: KAI, Radio Jasna Góra

WMa


DATA: 2019-05-25 19:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to wyrazić?-Czy Abp Depo nie ma potrzeby dokonania ekspiacji wobec grzechów wołających do Pana Boga, tyle że autorstwa swoich współ-KEP-braci?! Wobec których te dziecinne plugawienie nieznanego, jest po prostu niczym, żałosne ale dziecinne! Ile setek zboczeńców ukrywacie i bronicie po dziś dzień, wciąż ich uznając za Katolików?! Za przyjęcie namaszczeń kapłańskich rozliczy ich sam Pan Bóg, ale za tolerowanie ich plugawych nauk i bluźnierstw - Wy odpowiecie! Wy, którzy podjęliście się być Obrońcami Depozytu Wiary Katolickiej, a nie Jej plugawienia! Młyny Boże mielą powoli, ale spełniają obietnice złożone w Ewangelii przez Pan Jezusa - zdrajcy, Judasze, będą wyciskani na wieczność w wielkiej prasie Prawdy i Sprawiedliwości, nie mylić z partyjnymi mistyfikacjami! - nikt nie ujdzie swym intencjom ! - NIKT!!!
4 miesiące temu / Andrzej BR
 
Takich Mszy Swietych jest nam potrzeba tak duzo, az uwolnimy nasze siostry I naszych braci z opetania zlem. Poprzez swoje pochody LGBT blaga nas abysmy uwolnili ich od tego zla, ktorym oni sa tak bardzo opetani. Ohydna profanacja Matki Bozej tzn. ze zlo jest na bardzo wysokim poziomie w naszym kraju. Dlaczego pozwolilismy zlu pojsc az tak bardzo daleko? Hierarhia I wierni poprzez swoje zaniedbanie wobec Boga, doprowadzili do tak bardzo wielkiego grzechu. Ale Bog Ojciec ma niezmierne milosierdzie nad nami. Wrocmy do podstaw naszego ukochanego katolicyzmu.
4 miesiące temu / anielka
 
Czy przy okazji profanacji Obrazu przez homosiów pomijana wcześniejsza niedorzeczność daltonistów przyschnie?.
4 miesiące temu / stan
 
"Każdy ma swoją prawdę i swoje sumienie,.." - czy nie tego uczy nas Papież i nowy kościół ? Mamy WOLNOŚĆ , Prawa Człowieka , RÓŻNORODNOŚĆ , wspólne WARTOŚCI ...i PRZEKRACZANIE GRANIC a NIE non possumus . Tradycja została ODESŁANA DO LAMUSA.
4 miesiące temu / iskierka
 
Dziękuję za tę Mszę.
4 miesiące temu / alo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.