DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Abp Chaput: prohomoseksualny o. James Martin SJ nie mówi z pozycji autorytetu Kościoła

Abp Chaput: prohomoseksualny o. James Martin SJ nie mówi z pozycji autorytetu Kościoła
Fot. Reuters / Forum

Amerykański hierarcha, abp Charles Chaput z Filadelfii ostrzegł uczęszczających na spotkania z prohomoseksualnym o. Jamesem Martinem SJ. W specjalnym oświadczeniu, amerykański hierarcha zastrzegł, że jezuita „nie wypowiada się z pozycji autorytetu Kościoła” oraz przestrzegł wiernych przed niektórymi tezami głoszonymi przez kontrowersyjnego kapłana.

 

Metropolita Filadelfii wyraził swoje stanowisko w związku z wizytą o. Martina na Uniwersytecie św. Józefa, znajdującym się w podlegającej mu diecezji. Abp Chaput podkreślał, że głoszony w naukach jezuity „model dwuznaczności (…) zmierza do podważenia deklarowanych celów, izolując ludzi od prawdziwego wsparcia, którego potrzebują do autentycznego ludzkiego wzrostu”.

 

Amerykański hierarcha zaznaczał, że zachęcanie przez o. Martina osób mających problemy z tożsamością i pociągiem seksualnym do identyfikowania się jako „geje”, „lesbijki” czy „transi” stoi „w opozycji do ewangelicznej prawdy, mówiącej, że nasza tożsamość zanurzona jest w Jezusie Chrystusie, poprzez stworzenie na obraz i podobieństwo Boże i jesteśmy powołani do bycia synami i córkami w Bogu”.

 

W swoim oświadczeniu filadelfijski hierarcha wyłuszczył pięć punktów z nauczania o. Martina, które stoją w sprzeczności z nauczaniem Kościoła. Po pierwsze, jezuita namawia osoby z pociągiem seksualnym do osób tej samej płci lub cierpiących na dysforię płciową, aby określali się z pozycji swoich zaburzeń – czyli używali akronimu „katolicy LGBT”. Ponadto, wzywa do używania tego określenia w oficjalnych dokumentach Kościoła. Abp Chaput podkreśla, że Kościół – podczas gdy uznaje cielesność jako integralną część ludzkiej tożsamości, to podkreśla, że seksualne żądze nie mogą definiować tego kim jesteśmy.

 

Po drugie, o. James Martin SJ przekonywał w przeszłości, że ludzie „rodzą się” jako homoseksualiści. Jest to nieprawda zarówno z biologicznego, psychologicznego, jak i psychiatrycznego punktu widzenia. Jezuita określił też wielowiekowe nauczanie Kościoła w tej materii, zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego jako „okrutne” i nie odzwierciedlające prawdy.

 

Ojciec Martin współpracuje i wspiera organizacje ignorujące nauczanie Kościoła takie jak New Ways Ministry czy PRIDE. Buduje, zdaniem hierarchy „nieintencjonalnie” wśród wiernych nadzieję, że nauczanie Kościoła dotyczące ludzkiej seksualności może zostać zmienione. Sugeruje także, że Kościół nie posiada wystarczającego autorytetu by wypowiadać się na temat intymności w związkach jednopłciowych.

 

Do krytyki o. Martina dołączył także bp Thomas Paprocki ze Springfield w Illinois. W oświadczeniu wspierającym abp Chaputa określa nauczanie jezuity za „skandaliczne”, a jego przesłanie uznał za wprowadzające zamęt i podział wśród wiernych.

 

Źródło: lifesitenews.com / catholicphilly.com

PR

         


DATA: 2019-09-20 09:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O.Martin to klasyczny przykład fałszywego proroka, przed którymi ostrzegał Chrystus. Człowiek, który łasi się do świata i sieje zamęt. Metropolita Filadelfii mówi ze: - "model dwuznaczności ? zmierza do podważenia deklarowanych celów, izolując ludzi od prawdziwego wsparcia, którego potrzebują do autentycznego ludzkiego wzrostu?. Co to za cudaczna mowa?, czy nie można prościej? Czy nie można powiedzieć wprost, że: - o.Martin to heretyk, który zamiast głosić naukę Chrystusa, głosi ducha Antychrysta!
ponad 1 rok temu / Paulus
 
"Jezuita określił też wielowiekowe nauczanie Kościoła w tej materii, zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego jako ?okrutne? i nie odzwierciedlające prawdy." Skoro jest to okrutne i nie odzwierciedla prawdy to co on jeszcze robi w Kościele?
ponad 1 rok temu / trooper
 
Jeśli duchowny odpowiada za owce wypowiada się w tak poważnej materii "nie z pozycji Kościoła" to kim on jest i jakim prawem się wypowiada? Sodoma i gomora!
ponad 1 rok temu / czloax
 
To z jakiego AUTORYTETU MÓWI x.James ? "autorytetu" szatana ojca kłamstwa ? Na oczach Papieża głosi herezje i GORSZY WIERNYCH a "pasterze" wyrażają SWOJE STANOWISKO . To SKANDAL a jeśli Biskupi NIE REAGUJĄ FORMALNIE na piśmie do Papieża o szerzenie ZGORSZENIA to MAJĄ SWÓJ WSPÓŁUDZIAŁ w HERERZJACH x. Jamesa. Watykan jak każda władza NIE REAGUJE na plotki , opinie, donosy JEŚLI ZA ZARZUTAMI nie stoją formalne ZGŁOSZENIA / powiadomienia z podpisem zawiadamiającego / pokrzywdzonego . To , że mamy "wiekowego, radosnego, infantylnego" Biskupa Rzymu, który NIE TRZYMA SIĘ PROCEDUR PRAWA KANONICZNEGO i WYMUSZA NA PODLEGŁYCH ZACHOWANIA NIERACJONALNE NIE USPRAWIEDLIWIA INNYCH BISKUPÓW DO PODPORZĄDKOWANIA i REALCJI NIERACJONALNYCH tzw. "braterskich". Dlaczego? Bo to OŚMIESZA i NARUSZA AUTORYTET CAŁEGO KOŚCIOŁA W TYM wiernych. Dosyć mamy jako wierni SZALEŃCOW i heretyków z PIECZĄTKĄ WATYKANU i legitymizowanych przez samego papieża.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Dawniej każdy ksiądz, który głosi błędną naukę byłby natychmiast upomniany, odsunięty, a nawet suspendowany. Teraz nie ma żadnych sankcji dla takich osób i najbardziej poszkodowani są zwykli wierni, którzy mogą nie mieć rozeznania, że głosi się im odstępczą naukę i stąd wielu może być zwiedzionych i prowadzonych na manowce. Moim zdaniem to wielkie zaniedbanie wszystkich, którzy powinni reagować, czyli przełożonych, biskupów, albo jeszcze wyżej postawionych w hierarchii. Błędem było zlikwidowanie Świętej Inkwizycji.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Ubolewają a przecież powinni mu zabronić głosić herezji w ich diecezji. Toleruje się głoszenie błędu i udaje się protest.
ponad 1 rok temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.