DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Abp Chaput: główny powód nadużyć to agresywny homoseksualizm

Abp Chaput: główny powód nadużyć to agresywny homoseksualizm
Abp Charles Chaput, fot. printscreen YouTube

„Rewolucja seksualna zmieniła naszą kulturę i nikt, nawet duchowni, nie są wolni od konsekwencji tych przemian” pisze abp Charles Chaput na temat przyczyn aktualnego kryzysu w Kościele.

 

Zdaniem hierarchy byłoby nierozsądne sądzić, że Kościół jest uodporniony na dysfunkcje społeczeństwa, w którym pełni swoją posługę. „Im bardziej Kościół utożsamia się z jakąś kulturą, tym więcej jej problemów przenika do jego misji” – podkreśla arcybiskup Filadelfii, a zarazem przewodniczący Komisji Episkopatu USA ds. świeckich, małżeństwa, rodziny i młodych.

 

Odnosząc się do problemu nadużyć, któremu będzie poświęcony kościelny szczyt w Watykanie, wyznał on, iż niewielu znanych mu rodziców uważa, że problem ten jest związany przede wszystkim z klerykalizmem i nadużyciami władzy. „Również i te czynniki mogą odgrywać pewną rolę, jednakże w większości znanych nam przypadków główną rolę odgrywał agresywny homoseksualizm i świeccy są tego świadomi” – pisze abp Chaput. „Ignorowanie oraz lekceważenie tych faktów może udaremnić podejmowane dziś starania o oczyszczenie Kościoła”, dodaje.

 

Metropolita Filadelfii wyraził też przekonanie, że biskupi powinni być rozliczani ze swych działań w sprawie nadużyć i świeccy powinni w tym odgrywać większą rolę.

 

KAI

TK


DATA: 2019-02-18 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co to za gadanie, że rewolucja zmieniła >NASZĄ< kulturę. Nie naszą. Nie KATOLIKÓW. Nie ludzi wierzących w Boga. Nie ludzi żyjących PRAWEM, ŻYCIEM , KULTURĄ PANA BOGA. To Biskupi mają PROBLEM bo dali się UWIEŚĆ ŚWIATU, który ZAWSZE stoi w OPOZYCJI do Pana Boga.>Główne powody nadużyć< TO PORZUCENIE NAUKI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO, PYCHA hierarchów, fałszywe posłuszeństwo i pokora szarych księży zadowalających się świętym spokojem i wygodnym życiem w młodzieńczej, światowej radości, TCHÓRZOSTWO zamykające usta , BRAK WIARY . To NIE KOŚCIÓŁ MA być OCZYSZCZANY to księża mają się NAWRÓCIĆ , DOKONAĆ rachunku sumienia, ŻAŁOWAĆ ZA GRZECHY i ZADOŚĆUCZYNIĆ . Precyzując to rewolucja II S.W. pod przywództwem postępowej hierarchii zmieniła NASZ KOŚCIÓŁ , który już NIE JEST RZYMSKO-KATOLICKI i całą rzeczywistość. Stąd chaos, ROZŁAM i ZGORSZENIE .
3 miesiące temu / iskierka
 
Dewastacja Kościoła to nie tylko sprawa nadużyć seksualnych, która często jest nadmiernie nadmuchiwania to niestety głębsze przyczyny.Niestety dewastacja to również wynik postępującej desakralizacji Kościoła , odstępstwa od Ewangelii w imię tzw "nowoczesności" i politycznej poprawności które są na porządku dziennym,
4 miesiące temu / Mirosław Kubicki
 
ks. Arcybiskupie, jeszcze gorszy jest cichy salonowy "lawendowy homoseksualizm". Oni jak dochodzą do władzy - następuje laicyzacja. sekualaryzacja. światowość, fiskalizacja (noe-nepotyzm neo-symonia)
4 miesiące temu / kapłan wykluczany
 
Jak interpretować słowa abp Chaputa w świetle książki "Kamień węgielny" ks Charamsy?
4 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Powrót do Słowa Bożego to lekarstwo dla Kościoła.
4 miesiące temu / Powrót
 
98% przypadków pedofilii jest bezpośrednio związane z sodomia. Proszę przeanalizować sobie opracowania naukowe psychiatrów i psychologów z USA i Europy zachodniej
4 miesiące temu / Retro
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66217"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.