DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Abp Carlo Maria Vigano broni określenia Matki Bożej jako „współodkupicielki”

Abp Carlo Maria Vigano broni określenia Matki Bożej jako „współodkupicielki”
Arcybiskup Carlo Maria Vigano. Fot. Reuters/Forum

Abp Carlo Maria Vigano negatywnie zareagował na słowa papieża Franciszka, który miał stwierdzić, że nazywanie Matki Bożej mianem współodkupicielki jest niewłaściwe. „Kościół pogrążony jest w ciemności modernizmu, ale zwycięstwo należy do Naszego Pana i Jego Oblubienicy” – powiedział abp Vigano, były nuncjusz apostolski w USA.

 

Media poinformowały o wypowiedzi abp. Carlo Maria Vigano, który zareagował na kontrowersyjne określenie Matki Bożej przez papieża Franciszka. Ojciec Święty miał zakwestionować to, że Matka Boża jest określana mianem „współodkupicielki”. Dodał, że to „nonsens”. Wypowiedź abp. Vigano zatytułowana „Maryja Niepokalana Dziewica i Matka – Acies Ordinata ora pro nobis”, została poprzedzona poruszającym fragmentem z Księgi Izajasza, mówiącym o woli Pana, aby przestać milczeć w obliczu grzechu bałwochwalstwa.

 

„Tragiczna historia tego nieudanego pontyfikatu postępuje z wraz z wzrastającą serią zawiłości. Nie ma dnia, by z wysokości papieskiego tronu nie postępowało rozmontowywanie Stolicy Piotrowej; używając i nadużywając przy tym najwyższego autorytetu. Zamiast przyznawać, ciągle się zaprzecza (…) zamiast utwierdzenia otrzymujemy wprowadzanie w błąd, zamiast zjednoczenia, podział, zamiast budować – demoluje się. Herezje w sprawach istotnych, herezje w kwestiach formalnych, idolatria i wszelkiego rodzaju powierzchowność”  – stwierdził abp. Vigano.

 

Dalej hierarcha kontynuuje: „W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe papież Franciszek raz jeszcze wyraził swoją widoczną nietolerancję maryjną, uderzając w serce dogmatu maryjnego i związany z nim dogmat chrystologiczny” – mówi hierarcha. „Przez ponad sześć lat jesteśmy zatruwani przez fałszywe magisterium, rodzaj ekstremalnej syntezy wszystkich soborowych nieporozumień dających początek posoborowym błędom, które były -  dla większości z nas niezauważalnie - nieustannie propagowane” – pisze były nuncjusz apostolski w USA.

 

„Święty depozyt wiary został stopniowo zmarnowany, dogmaty zdenaturowane, uwielbienie zsekularyzowane i stopniowo zbezczeszczone, moralność sabotowana, kapłaństwo oczerniane, ofiara eucharystyczna sprotestantyzowana i przekształcona w towarzyski bankiet” – mówi hierarcha. Dodaje, że charakterystycznym znakiem modernistycznej herezji jest taktyka polegająca na potwierdzeniu tego, co chce się zniszczyć, przy użyciu niejasnych i nieprecyzyjnych terminów, promujących błąd bez formułowania go jasno.

 

Abp Carlo Maria Vigano podsumowuje: „Kościół pogrążony jest w ciemności modernizmu, ale zwycięstwo należy do Naszego Pana i Jego Oblubienicy. Chcemy nadal wyznawać wieczną wiarę Kościoła w obliczu oblegającego go ryku zła. Chcemy czuwać z nią i z Jezusem w tym nowym Getsemane czasów ostatecznych; modlić się i pokutować w zadośćuczynieniu za wiele przewinień, jakie zostały im popełnione” – kończy hierarcha.

 

 

Źródło: LifeSIteNews.com

WMa


DATA: 2019-12-20 10:03
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawda jest w Słowie Bożym. Ono weryfikuje i rozsądza wszystkie nasze wątpliwości. Odkupienie to istotny element Ewangelii, czyli Dobrej Nowiny. Jeszcze raz, ze szczerym sercem przecztajmy, na czym polega Ewangelia. Istotne jest to, co mówi Bóg, a nie to, co nam się wydaje.
ponad 1 rok temu / Wiesiek
 
"Miał stwierdzić" - to stwierdził czy nie stwierdził? Mówimy o faktach czy plotkach?
ponad 1 rok temu / ToJEstPoczątek
 
Bardzo słuszne uwagi abp. Vigano.
ponad 1 rok temu / Karol
 
Co rozumie się pod słowem Odkupienie? Odkupienie to nie odpuszczenie grzechów, ale wybawienie z grzechu, bo odpuszcza Bóg, co do Ofiary Jezus poniósł ofiarę zarówno duchową jak i cielesną na Krzyżu, natomiast Matka Boża w stosunku do duszy wespół cierpiała. Odkupienie to wybawienie od grzechu i przede wszystkim realizacja Bożych zamierzeń, Tak jak figurą Chrystusa jest Adam, tak figurą Maryi jest Ewa, dlatego jeśli mówimy o Odkupieniu świata, to nie można pominąć w niej roli Maryi, nie na darmo św Jan Paweł II powiedział: przez Jezusa do Maryi, dlatego Matka Boża jest współodkupicielką, przy czym zaznaczając, że Jezus Chrystus jest jedynym Zbawicielem, a Maryja brała udział w Zbawieniu. Dlatego brak tego dogmatu zaowocuje pojawieniu się czcicieli matki ziemi, czyli antychrysta, bo kult matki ziemi ma za zadanie wyparcie Matki Bożej.
ponad 1 rok temu / axe
 
Zaprzeczanie współodkupicielstwa Maryi jest już w Kościele obecne od dawna. Ja sama będąc kilkanaście lat temu u Dominikanek Misjonarek w towarzystwie oazowiczek podczas spotkania, na którym omawiałyśmy różne fragmenty biblijne powiedziałam o Maryi, że jest współodkupicielką. Wywołało to oburzenie reszty dziewcząt, chyba specjalizujących się w mariologii, a przynajmniej za takie się uważających, po czym dominikanka łaskawie uświadomiła mnie, że to nie jest właściwy tytuł i od czasu soboru już się go nie używa. Papież Franciszek potwierdza tylko nauczanie Kościoła ostatnich kilkudziesięciu lat.
ponad 1 rok temu / Iw
 
Oczywiście Maryja cierpiała pod krzyżem ale jej cierpienia nie były równe cierpieniom Jezusa Chrystusa i to dzięki śmierci i męce Jezusa Chrystusa otrzymaliśmy zbawienie. Cierpienia Maryi nie odkupiły ludzi od grzechów, gdyż zrobił to Jezus Chrystus. Oczywiście Maryja ma swoje miejsce w dziele zbawienia ale nie jest ono równe Jezusowi Chrystusowi.
ponad 1 rok temu / trooper
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.