DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Abp Andrzej Dzięga: Woła do nieba z całej ziemi jęk dzieci nienarodzonych, a zabijanych

Abp Andrzej Dzięga: Woła do nieba z całej ziemi jęk dzieci nienarodzonych, a zabijanych
fot. Wojciech Barczynski/FORUM

Woła do nieba z całej ziemi jęk dzieci nienarodzonych, a zabijanych - mówił abp Andrzej Dzięga do zgromadzonych, tym razem przed monitorami, uczestników Szczecińskiego Marszu dla Życia. - Nie ma głębszego grzechu, nie ma większego cierpienia Boga i człowieka dziś w sprawach ziemskich niż grzech zabijania nienarodzonych – wskazywał metropolita szczecińsko-kamieński.

 

Zachęcił też do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia by „otoczyć szańcem ochrony dzieci nienarodzone”. Epidemia koronawirusa zmusiła organizatorów manifestacji por-life, by przenieść kolejną edycję do internetu. Co roku ulicami Szczecina w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci maszerowało kilkanaście tysięcy osób. Organizator corocznych marszów, Fundacja Małych Stópek, cały czas pomaga kobietom, które zmagają się z myślą czy urodzić swoje dziecko, wspiera Dom Samotnej Matki, w czasie epidemii koronawirusa zaangażowała się również w zbiórkę funduszy na zakup respiratorów dla szpitali, akcję oddawania krwi i szycia maseczek.

 

Dziś metropolita szczecińsko-kamieński nawiązując do grzechu zabijania dzieci nienarodzonych apelował o modlitwę. „Wszyscy w naszym pokoleniu jakoś za to odpowiadamy, bo za mało się modlimy” - mówił abp Dzięga i apelował o modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych.- By zakończyło się w Polsce i w całym świecie zabijanie nienarodzonych traktowane jako sposób rozwiązywania problemów czy ucieczki od problemów, a by zaczęła się zwyczajna i skuteczna ochrona każdego mężczyzny i niewiasty i każdego dziecka od poczęcia aż po naturalną śmierć - mówił abp Dzięga.

 

Twórca Szczecińskich Marszów dla Życia ks. Tomasz Kancelarczyk nawiązując do hasła marszu „Jak nie Ty, to kto” zwracał uwagę, że Marsz dla Życia to konkretna pomoc, która powinna być w działaniach każdego z nas np. wtedy, gdy widzimy w swoim sąsiedztwie osobę potrzebującą.

Uczestnicy modlili się też wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia, a na zakończenie mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli zobowiązanie się do 9-miesięcznej modlitwy w intencji poczętego, ale nienarodzonego jeszcze dziecka zagrożonego aborcją. Fundacja Małych Stópek została powołana do życia 5 kwietnia 2012 r.

 

KAI

Czytaj także:
DATA: 2020-04-27 08:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najboleśniejszym cierniem w Sercu Jezusa i Sercu Maryi są grzechy kapłanów i grzechy przeciwko Najświętszemu Sakramentowi, a nie grzechy aborcji. Dlatego dziwi, że nie nawołujecie w tej sprawie i nie troszczycie się najpierw o czystość serc kapłanów, od których zależy życie wieczne wielu ludzi. "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle" Mt 10, 28.
7 miesięcy temu / Pola
 
I pomyśleć, że Kaczyński o tym decyduje. Co zrobi Bóg? Oczyści
7 miesięcy temu / Myśl
 
A reszta purpuratów gdzie , za przeproszeniem ?
7 miesięcy temu / Wolny , za życ
 
Czekamy na efekty tego wołania.To chyba wołanie na puszczy.
7 miesięcy temu / racjonalista
 
A pan czemu?
7 miesięcy temu / @racjonalist
 
Pokora, mądrość Boża, prawdziwy pasterz oddany Bogu. Pełen wiary, nie boi się bo wie, że woda swiecona NIE zaraża, Jezus Eucharystyczny nie zaraża... Dzięki Bogu za tego Kapłana! Odważnie staje w obronie ludu, w obronie niewinnych dzieci w łonach matek
7 miesięcy temu / Malgo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.