DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Abp Chaput: synod młodzieży powinien zależeć od wiary, nie od sentymentalizmu

Abp Chaput: synod młodzieży powinien zależeć od wiary, nie od sentymentalizmu
abp. Charles Chaput fot Wikimedia Commons

Arcybiskup Charles Chaput z Filadelfii podzielił się swoimi wątpliwościami co do zbliżającego się synodu biskupów dotyczącego sytuacji ludzi młodych. Jego zdaniem, trudno o gorszy czas dla Kościoła mówiącego o kryzysie powołań wśród młodzieży.

 

„W tym ciężkim czasie, Stolica Apostolska będzie gościć synod biskupów dotyczący wiary oraz kryzysu powołań wśród młodych ludzi. Ma niemal symboliczne znaczenie fakt, że ciężko wyobrazić sobie trudniejszy czas na poruszanie takich tematów” – powiedział amerykański duchowny włoskiemu czasopismu  „Il Foglio”.

 

Abp. Chaput wskazał na postawę młodych księży, którzy wystosowali otwarty list do uczestników synodu. Zaznaczyli w nim niezachwianą wiarę w Słowo Boże i misję Kościoła, pomimo grzechów Jego liderów. Właśnie taka postawa powinna przyświecać powstaniu instrumentum laboris, posynodalnemu dokumentowi. Zdaniem arcybiskupa, obecny tekst za bardzo skupia się na sprawach socjalnych, a dużo mniej na wezwaniu do wiary, nawrócenia i kontynuowaniu powierzonej misji.

 

Już wcześniej ordynariusz Filadelfii wskazywał na teologiczne wątpliwości dotyczące dokumentu. W szczególności, na fałszywe pojęcie rozeznania i jego roli w życiu moralnym, a także dychotomię powstałą w odniesieniu do prawdy i wolności.

 

Abp. Chaput zaznaczył, że obecny Kościół mierzy się z nadmiarem sentymentalizmu, wygody oraz socjologii. Jego zdaniem „wiara wymaga dużo więcej niż to”.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

PR   

 


DATA: 2018-10-04 13:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak papież może zwoływać Synod biskupów jeśli sam UJAWNIŁ SKANDALE biskupów ale nie oczyścił Kościoła .Nie wyjaśnił zarzutow Bp Vigano w stosunku do Jego osoby. Jak można mówić o KRYZYSIE POWOŁAŃ wśród młodych ludzi jeśli przedstawiciele kościoła instytucjonalnego nie oczyścili kościoła z patologii i grzechów sodomii. Teraz prawdziwym problemem nie będzie >kryzys< ale ZANIK powołań.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
"Rzekł więc do nich: Dlaczego robicie takie rzeczy? Jak słyszę, cały lud źle o was mówi. Moi synowie, niedobre wieści krążą o was wśród ludu PANA. Jeśli zgrzeszy ktoś przeciw człowiekowi, to Bóg może go osądzić, ale jeśli ktoś zgrzeszy przeciw PANU, to kto wtedy będzie sędzią?" Ks. Samuela
ponad 1 rok temu / Stefania
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.