DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kiedyś, a było to kilka, może już kilkanaście lat temu, Prezes PiS, biorący udział w jakimś programie w TV Trwam wydaje mi się że były to Rozmowy Niedokończone, Powiedział że PIS NIE JEST PARTIĄ KONFESYJNĄ. To chyba była ważna deklaracja ideowa. Dobrze by było, żeby ktoś odnalazł tą audycje i przypomniał słowa Jarosława Kaczyńskiego. Przez lata łudziłem się że Prawo i Sprawiedliwość zlikwiduje W NASZYM IMIENIU lewicowe, komunistyczne, bolszewickie elementy naszego prawa. Teraz już wiem że to nie nastąpi w jakiejś bliższej przyszłości. Rozumiem że polityka rządzi się swoimi, specyficznymi prawami. Zapewne w istniejącej sytuacji nie byłoby to łatwe, może potrzeba zmian w Konstytucji. Ale nie to jest najistotniejsze, trzeba po prostu przypomnieć słowa p. Prezesa i zapytać go czy w ogóle PiS ma w planach zmianę ustawy o aborcji, czy p. Prezes akceptuje zakaz wykonywania aborcji. Czy w przypadku większości konstytucyjnej, dokonałby takiej zmiany w Konstytucji, czy nie.
9 miesięcy temu / Jazzz
 
Bzdura, akurat Irlandia stoczyła się tam, gdzie się stoczyła z powodu błędów Kościoła czym bardzo ułatwił zadanie lewicy. Można powiedzieć, że ilość skandali i upadek moralny części irlandzkiego kleru był jak strzał w kolano, do tego brak odpowiedniej reakcji wymiaru sprawiedliwości tuszowanie przestępstw księży doprowadził do reakcji "przekornej", na złość "babci" zagłosuję przeciwko Kościołowi. Lewica mogła leżeć i nic nie robić.
9 miesięcy temu / waas
 
"Niestety, podobnie jak ?optymizm nie zastąpi nam Polski?, tak pustosłowie nie przywróci ani nie zastąpi życia zabijanym dzieciom." Dramatycznie smutne i prawdziwe slowa...ale to polityka..nie wymagajmy od politykow tego aby kierowali sie religia oni kieruja sie tylko wlasnym interesem...a cala reszta to masowe oglupianie wyborcow..na kazdym kroku..w kazdej formacji politycznej..od PIS do PO...roznica polega na tym ze jedni o tym krzycza a inni udaja ze nie ma tematu doskonaly artykul...
9 miesięcy temu / Maciek
 
Dlatego nie dostali i nigdy nie dostaną mojego głosu. Lepiej nie iść na wybory, niż głosować na PiS.
9 miesięcy temu / Dariusz
 
To tak samo jak z handlem w niedzielę. Z jednej strony rząd z nim walczy,a a z drugiej Poczta Polska podpisuje umowe z biedronką na ustawienie w sklepach paczkomatów, dzieki czemu biedronki będą znów czynne w kazdą niedzielę. A wiadomo, że przecież spólki skarbu państwa m.in Poczta są obstawiane przez swoich ludzi. A więc na pokaz czynią jedną , w rezultacie wcale z zakazem handlu nie walczą i w sumie tu jest podobnie.
9 miesięcy temu / kris
 
hiszpania i irlandia to dwa katolickie kraje w których niegdyś było chronione ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci . niestety lewactwo przez dziesięciolecia psuły te kraje aż w końcu zepsuły. co do polski w polsce było prawo broniące życie ale tylko do zamachu majowego dokonanego przez judasza piłsudzkiego .sanacja, komuna, 3 rp, 4 rp. wszystkie te systemy maja na rekach krew nienarodzonych
9 miesięcy temu / mateusz
 
Ten który powiedział nie zabijaj ,powiedział nie pracuj w niedzielę ,to na prawdę to samo -więc gdzie ta kontrrewolucja i zniesienie ruchomych niedziel opisanych w ,,Bezbozniku"Zupełnie nie rozumiem pędu komunistów i socjalistów do uni protestantów .Tam nawet sprawę z kobietą załatwia się przy otwartych drzwiach hotelu.
9 miesięcy temu / Zdziś
 
Gdyby ludzkość zrozumiała, że nie dopłaca nic do dzieci to nie wiedziałaby co to aborcja. Czy Wy wiecie Polacy, że nikt nigdy na dzieci nie pracował tylko na siebie. Tyle ile ty pomożesz dziecku w dzieciństwie tyle ono musi ci oddać na emeryturze to jaką tu macie pomoc może wy inną matematykę znacie.
9 miesięcy temu / wasz odmieniec
 
Mnóstwo wypowiedzi i każda inna.Niema w tym nic złego.Nikt zresztą nie oczekuje że Polacy będą mieć tą samą albo niewiele różniącą się opinie.Ważne jest to że wszystkie tu zamieszczone wypowiedzi mają jeden wspólny motyw.Tym motywem jest wizja Polski rządzonej przez uczciwych i mądrych polityków.Polski gdzie Polak będzie czuł się jej gopodarzem.Polski gdzie prawa Boskie będa respektowane.Rozsądek podpowiada by raz jeszcze kredytem zaufania obdarzyć Prawo i Sprawiedlwość.Choćby to miało przekreślić Nasze prywatne opinie.Musimy dać tej parti potężny dowód zaufania głosując spontanicznie na jej kandydatów by w przyszłości od nich wymagać.Nie wachajmy się tego uczynić.Nie wiążmy rąk Naszym politykom z PiS głosując na lewicowców czy niepewnych ultra prawicowców.Silna Polska potrzebuje Silnej Władzy.Jak zauważyła Pani Maryna: Komu zależy na tym, by PiS,dla którego w obecnej chwili nie ma alternatywy, przegrał wybory.? Komu???
10 miesięcy temu / Waldi
 
@dekalog @statystyk --- właśnie takich POKOnfederatów jak szanowni miałem na myśli.
10 miesięcy temu / jwk
 
Dzisiaj w koscielel czytali list,w ktorym napisano,ze katolik nie moze glosowac na mordujacych przez aborcje=pis! W poprzednich wyborach pis-y szly z haslem likwidacji aborcji,a nie zrobili tego.Ludzie mogli miec wytlumaczenie,ze nie wiedzieli.Teraz glosujacy na pis sa swiadomi,ze mordowanie nienarodzonych dzieci sie nie skonczy, jezeli pis wygra.Znaczy sie glosujacy na pis jest wspol-mrderca kazdego nienarodzonego dziecka zabitego przez aborcje. w usa biskup exkomunikowal politykow wprowadzajacych aborcje. W Polsce gdyby biskupi sluzyli Bogu powinni zrobic to samo z pis i jego wyborcami.Morduja dzieci przez aborcje i nie chca sie poprawic......
10 miesięcy temu / TYLKO KONFEDERA
 
Coraz bardziej boję się Konfederacji,a przynajmniej niektórych jej zwolenników.Jak nie myślisz tak jak my, to nie chodź do komunii mentalny Żydzie.To ma być zachęta do głosowania?Boję się też o bardzo skrajne wypowiedzi,które będą tylko podgrzewać atmosferę na scenie politycznej,ale już nie z lewej, ale z prawej strony.Oczywiście wielu zwolenników tej partii ma naprawdę dobre intencje.Ale ja osobiście im nie ufam.
10 miesięcy temu / kasiakasia
 
Minęły 4 lata od poprzednich wyborów, co mamy: aborcja > jak zawsze od 1939: legalna, podatki > w górę, przedsiębiorczość > trudniej, szkoły > lewicowe pomysły poprzedników utrzymane, socjał czyli promocja miernoty i patologii > wzrost, sadownictwo > po staremu albo gorzej. Czy 4 lata to za mało czasu ? Dziś list biskupa Abp Gądeckiego dyskwalifikuje wszystkie rządzące partie! Można głosować na coś nowego lub oddać głos nieważny! To bardzo dobre rozwiązanie. Tylko niska frekwencja daje takie mocne pozycje wygrywającej partii: W PRL bis głosuje dla zaokrąglenia ok. 10 mln osób. 4 mln np. PISowców, maja 40% i ponad 50% mandatów ordynacja większościowa tak działa i robią z nami co chcą ! Jeśli zagłosuje nawet nieważnymi głosami np. 20 mln osób, to te 4 mln da juz tylko 20% i "zwycięzcy" w sejmie muszą się starać, zabiegać o nowych wyborców, wchodzić w koalicje... To jest jedyna droga w tej chwili.
10 miesięcy temu / statystyk
 
Koń jaki jest, każdy widzi. Ale czy dla PiS jest alternatywą? Twierdzę, że nie ma. Przegrana PiS przyniosła by katastrofę w formie powrotu do antychrześcijańskiego ateizmu państwowego.Co zatem? Popierać PiS i nieustawać w żądaniach dostosowania polityki do oczekiwań społecznych. Argumentem mogła by być 80 tysięczną manifestacja przed Sejmem.
10 miesięcy temu / Kalikst
 
@jwk: Szkoda że nie chodzisz do spowiedzi, bo musiałbyś się z tej wypowiedzi wyspowiadać po uprzednim publicznym wyznaniu winy, odwołaniu kłamstwa i zadośćuczynieniu za oszczerstwo wobec Konfederacji. To się jednak nie stanie, bo wyznawcy PiS są przynajmniej mentalnymi żydami i Kościół Katolicki traktują instrumentalne, dla zdobycia władzy i możliwości krzywdzenia bliźnich.
10 miesięcy temu / dekalog
 
POKOnfederacja paradoksalnie idzie w kierunku legalizacji aborcji na żądanie choć usta ma pełne frazesów.
10 miesięcy temu / jwk
 
Zgadzam się z "t" ,szczególnie podoba mi się określenie"piękno-duchy". Nie bójmy się o sumienia czy tych co głosują na PiS czy na Konfederację.Bóg zna intencję każdego,więc bez obaw głosujcie na kogo uważacie.
10 miesięcy temu / kasiakasia
 
To jakie Konfederacja bedzie miala mozliwosci od polskich katolikow wyborcow zalezy ,zobaczymy czym jest katolicyzm wyborcow .Nie bedziesz mial Bogow przede Mna ,ciekawe czy ich bogiem czasem nie jest PiS i Kaczynski.Godzina prawdy ja jednak bede glosowala na konfederacje,aby kiedy stane przed Bogiem miec czyste sumienie,ten co nie moze nic zrobic jest nie winny ,winni sa ci co moga a i tak ich wybor jest morderstwem nienarodzonych tak jak wybor Morawieckiego.Zgnily kompromis byl de facto przygotowaniem Polski do Prawa zydowskiego ,gdzie dziecko mozna zabic do ostatniej chwili trzeba spelnic tylko pewne warunki,mozna o tym przeczytac na oficjalnych stronach ,zadna teoria spiskowa ,i zadna teoria ale prawo,widac zony przyszlych panow zle by sie czuly gdyby podlegaly prawu Boga.Moze wybranemu warto zaproponowac rozszezony kompromis do 9 miesiecy i od o do 100 lat.Jak to zwal tak zwal moederca to morderca
10 miesięcy temu / ela
 
zagłosuję na Konfederację ponieważ chcą zmieniać prawo zgodnie z Pismem Świętym.
10 miesięcy temu / Rocky
 
czyli według ciebie przykazania mają mniejszą wagę od prawa "brawo ty"
10 miesięcy temu / do @@Ewa
 
A jakie możliwości posiadała Konfederacja w realizacji słusznych postulatów - niewielkie i nieskuteczne; lewactwo zrobi raban mobilizując "ulicę-zagranicę" i "użytecznych idiotów" , gdyż posiada realną siłę i zmiecie "piękno-duchów" z powierzchni,nie wygrywa się wojny teoretyzowaniem oraz dobrymi chęciami i przyzwoitymi liderami;dobrymi chęciami wybrukowane jest piekło! Ponad to należy poważnie liczyc się ze zorganizowaną agenturalną lewacką ofensywą celem osłabienie PIS-u,także z pozycji katolickich portali,diabeł lubi przebierac się w nieswoje szatki by oszukac ludzi przyzwoitych.Brak tu miejsce na dalsze argumenty - reasumując, nawołuje do głosowania na PIS, który ma siłę i doświadczenie i idzie w dobrym kierunku - nie wszystko da się zrobic,chocby się chciało - presja po wyborach. Dla dobra Polski Katolickiej i Patriotycznej - nie podcinajmy tej gałęzi,gdyż nie ma innej rozsądnej realistycznej alternatywy!
10 miesięcy temu / t
 
Jest jeszcze wielu ludzi, których zakaz odstrasza. Poza tym, jeśli będzie zakaz, ten i ów może się zacząć zastanawiać, że skoro się czegoś zakazuje, to widocznie jest to złem. I odwrotnie- skoro prawo zezwala, tzn., nie jest to czymś niewłaściwym. Są nawet tacy, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że dziecko nienarodzone to człowiek. Właściwie sformułowana ustawa mogłaby niektórym otworzyć oczy. Mentalność ludzi nie zmieni się sama. Trzeba nad tym pracować, to zadanie na lata i nie wiadomo, czy da rezultaty, a w tym czasie mali ludzie są mordowani bez przerwy. Przed wyborami, po wyborach... KAŻDA CHWILA SIĘ LICZY, bo w każdej może CZŁOWIEK STRACIĆ ŻYCIE.
10 miesięcy temu / @@Ewa
 
@ Pamiętam', to czy masz sklerozę czy nie, nie zmienia faktu że powielasz kalumnie Targalskiego i Sakiewicza. Masz internet, to wysil się trochę i sprawdź jak Ruch Narodowy widzi nasze relacje z USA i Rosją.. Moja opinia, to PiSowski, bezwarunkowy kundlizm wobec USA, który jest kosztowny nie tylko finansowo, faktycznie niczego nam nie daje. Bo tak naprawdę, Amerykanie nie szanują tych, którzy sami się nie szanują. Rosja to państwo schyłkowe, póki co żadnych roszczeń wobec nas nie wysuwała, to PiSowska ukrainizacja Polski stwarza zagrożenie, że będąca z tego samego obszaru cywilizacyjnego ludność, będzie w obszarze zainteresowań Moskwy...
10 miesięcy temu / antyPOPiS
 
dziwny argument ,pas cnoty w postaci zakazu nie zmieni mentalności a to w głowie musi się zmienić inaczej jest to g.. w złotym papierku a nie cnota
10 miesięcy temu / @Ewa
 
"Prawdziwym celem PiS jest zablokowanie prawej strony sceny politycznej, by żadna patriotyczna inicjatywa, nie dotarła do społeczeństwa polskiego." Odkrył to artysta i teoretyk kultury Artur Łoboda i opisał w tekście "Prawdziwe oblicze wicepremiera Piotra Glińskiego, albo całego PiS". +++ Serce jest po stronie Konfederacji Wolność i Niezawisłość, a rozum mówi lepiej żeby wygrał PiS, niż anty-Pis. Tak czy siak zagłosuję na Konfederację.
10 miesięcy temu / Deokrata
 
Z tych pieciu komitetow wyborczych partii , tylko Konfederacja jest za calkowityn zakazem zabijania dzieci .
10 miesięcy temu / ada
 
antyPOPiS- prorosyjski i wściekle antyamerykanski Ruch Narodowy to nie moja bajka- nie mam sklerozy a historia uczy do czego zdolni są rosjanie
10 miesięcy temu / Pamietam
 
Konfederacja to nie tylko Mikke. Wielu z pozostałych, a najbardziej Winnicki i Braun, od dawna walczyli i nadal walczą o wartości chrześcijańskie w tym o ochronę życia od poczęcia.
10 miesięcy temu / @Kowalski
 
Jak długo potrwa nauka przykładem? Ile istnień ludzkich w tym czasie zostanie unicestwionych?
10 miesięcy temu / @Ewa
 
@ Kowalski, to że zdecydowanie popieram Konfederację, nie oznacza że bezwarunkowo im wierzę, czy we wszystkim popieram. Po prostu nie ma innej formacji która by dawała nadzieje na prowadzenie polityki przynajmniej z grubsza zgodnej z moimi przekonaniami. I o ile wobec Konfederacji mam nadzieje, to względem PiSu nie mam złudzeń, że jest okrągłostołowym wykwitem, który przykładał ręce do wszystkich patologi jakie toczyły i toczą Polskę. A moim małym rozumkiem widzę, że lewicowe zbaczanie Kaczystów, może się skończyć lewackim zboczeniem. Nie będę rozwodził się nad waści rozumem, skoro fanatykiem PiSu nie jesteś, to jest jeszcze dla ciebie nadzieja...
10 miesięcy temu / antyPOPiS
 
Konfederaci to tacy ideowcy nieskalani ze nawet jak lewica wygra i zrobi Irlandię do kwadratu to będą szczęśliwi...bo oni przecież są " święci" i lepiej cierpieć niż być pragmatycznym.
10 miesięcy temu / Lit
 
@ antyPOPiS ja na szczęście nie wierzę PiSowi tak fanatycznie jak Ty Konfederatom. Widać twój rozum malutki i "memento" piekło "dobrymi chęciami jest wybrukowane"
10 miesięcy temu / Kowalski
 
@ Kowalski, sprowadzanie Korwina do roli analogicznej jak prezes PiS, to prostackie duraczenie. Nikt poważny gwarancji za JKM dać nie może, to na listach jest wybór, i ci którzy kierują się wartościami chrześcijańskimi będą wybierać w pierwszym rzędzie ludzi Grzegorza Brauna, czy Ruch Narodowy...
10 miesięcy temu / antyPOPiS
 
@ Kolo, kto w kogo wali,.. Konfederacja dysponuje jakimiś mediami, nie licząc kilku, niestety niszowych, portali?. PiS sam stworzył to lewackie zoombie które cię martwi, swatając dogorywające SLD z dewiantami Biedronia i recydywą komuny Zandberga. Inicjatywy pro Polskie w PiSowskich mediach pozostawały bez echa, manify dewiacji miały darmową promocję, podobnie jak ichni przedstawiciele. Policja wykazuje wyjątkową gorliwość w ściganiu przeciwników lgtb, za to jawne profanacje, występki przeciw moralności czy obsceniczne prowokacje lewacta & lgtb, co najwyżej służą do werbalnego, PiSowskiego pustosłowia, by Kaczyści mogli ubrać się w iluzoryczne fatałaszki obrońców wartości chrześcijańskich. Zresztą PiSowi bliżej do Czarzastego i Zandberga, niż do Brauna i Winnickiego...
10 miesięcy temu / antyPOPiS
 
Za to wasz Korwin, owszem zakaże aborcji, ale chyba tylko jednej płci. Taka jest satyryczna prawda o konfederacji.
10 miesięcy temu / Kowalski
 
Waleniem w PiS np. na rzecz Konfederacji, zwiększa się dominację lewactwa w parlamencie. Gdy lewactwo będzie w większości - przeforsują np. aborcję na życzenie itp. itd.
10 miesięcy temu / Kolo
 
Do braku zaufania Pisowi ostatecznie i definitywnie skłoniła mnie propaganda w wiadomościach TVP. Takiej obłudy, kłamstwa, manipulacji i zamilczania Konfederacji trudno znieść. Nawet najwięksi zwolennicy PIS-u, jeśli tylko są uczciwymi ludźmi, powinni przejrzeć na oczy. To PIS wywołał wojnę, panie @Andrzeju i panie @Kowalski, wojnę z katolikami i patriotami, bo PIS po cichu wspomaga ruch lgbt nie zakazując marszów sodomickich, Pis odrzucił ustawę antyaborcyjną, PIS prowadzi tajne rozmowy w sprawie ustawy 447, PIS sprowadza tu ukraińców odbierając tym samym pracę Polakom. Trzeba ze zrozumieniem przeczytać list abp. Gądeckiego, który ostrzega przed głosowaniem na ludzi, dla których moralność i prawda są obce.
10 miesięcy temu / tradycja
 
@ Kowalski, "tracicie wiarę w PCH24" czyli co?, nie włączył do PiSowskiego frontu jedności narodu w budowie PRL+. A tak, w lustrze to co widzisz, jakież to zalety ma troll PiSowski?. W jednym masz rację, Konfederacja na aborcję, holorekiet 447+, kundlizm w polityce zagranicznej, się nie godzi, więc tu macie "wojnę"...
10 miesięcy temu / antyPOPiS
 
żadna katoliczka mając przykazania nie zrobi aborcji choćby była na życzenie ,innych należy uczyć przykładem ,wielodzietne szczęśliwe rodziny katolickie to chyba najlepsze co by przekonywało ,świeckimi prawami chcecie wymusić dobro? nie ma NAKAZU aborcji
10 miesięcy temu / ewa
 
@ Andrzej, ludzie odpowiedzialni i wierzący w Boga, a nie prezesa, głosują na Konfederację. Twierdzenie że PiS jest prawicowy, to jest myślenie życzeniowe,.. takie europejskie pozycjonowanie ślimaka jako rybę...
10 miesięcy temu / antyPOPiS
 
Przez tych trolli konfederacji tracę wiarę w PCH24, ludzie owszem PiS to nie wyrocznia, ale konfederacja może nam dać tylko wojnę na wielu płaszczyznach.
10 miesięcy temu / Kowalski
 
Jeśli będziemy bardziej zniechęcali ludzi wierzących i odpowiedzialnych do głosowania na PiS a głównie do takich osób trafia serwis PCH24, to tym chętniej usprawiedliwimy ich nieobecność na wyborach, albo nawet damy mandat dzisiejszej opozycji...Wszyscy na prawicy widzą, że nie ma alternatywy dla PiS, która byłaby silna na poziomie 10-15%. Życzę sukcesu wyborczego partii Kaczyńskiego.
10 miesięcy temu / andrzej
 
Tom Bombadil - i gdzie się wyprowadzisz? Do Rosji która wyskrobuje swych najmniejszych? Do USA gdzie zabijają do samego porodu? Do hindusów dla których krowa ważniejsza od człowieka?
10 miesięcy temu / Jot
 
Nie masz racji. Ostatecznie wygra JEZUS.
10 miesięcy temu / @Talibom nie
 
I wszystko jasne. Głos na PIS to głos na utrzymanie kompromisu aborcyjnego tj. dalsze zabijanie dzieci. Zostaje tylko Konfederacja, która w swoim programie ma wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i obronę życia dzieci poczętych. Jako Katolik nie mogę oddać głosu na nikogo innego
10 miesięcy temu / ann
 
A co z dziećmi niekatolików? Czy one już w łonach matek są winne i zasługują na karę śmierci?!
10 miesięcy temu / @Martyna
 
Przecież info o tej ruskiej agenturze Konfederacji to kłamstwo. Poza tym musimy pamiętać również o ofiarach niemieckiego faszyzmu.
10 miesięcy temu / @Darius
 
DLACZEGO nikt nie oskarża Platformy/PSL,Pali kot, NO, SLD i in. za wprowadzenie konwencji stambuslkiej , CEDAW i innych destrukcji? Czy nie widać jak oni pokazują Jachira mocodawcom co będą robić jak wygrają ....nie mówiąc o kradzieży Polski i Polaków aferami i pustymi fakturami? Co robiła Gronkiewicz, teraz Trzaskowski, Biedronie, Rabieje?
10 miesięcy temu / Gola
 
Pora się pakować.
10 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
PiS to kara dla Rzeczpospolitej
10 miesięcy temu / Malgosia
 
Marzę żeby w Pl było jak w Irlandii. Ja pewnie nie doczekam, ale moje dzieci na pewno. Nie cofniecie czasu. Wygrywacie kampanie, ale wojnę w końcu przegracie.
10 miesięcy temu / Talibom Nie
 
Moi drodzy, nie myślcie, że PiS coś z tym zrobi, skoro nie on rządzi w tym kraju. On tylko wprowadza nakazane z zewnątrz dyrektywy. Trochę mamienia dla podtrzymywania nastrojów w narodzie i to wszystko. Ale choć tacy są kłamliwi, bynajmniej inni nie są lepsi. W naszym kraju trwa wojna agentur nawet wśród tych, którzy wydają się najlepsi. Jedyne czym można się kierować to, którzy najlepiej udają, że wierzą tzn. chodzą do kościoła, widać ich na Jasnej Górze, jak przyjmują Komunię Św i to publicznie. A to robi najlepiej PiS. Każdy u nas rządzący sprzeda nas synagodze szatana, nie łudźcie się. Czas ucisku jest zapisany w Piśmie Św. Tylko codzienny różaniec całego narodu może nas uratować.
10 miesięcy temu / karol
 
Drodzy jurgeltnicy Władimira Putina- straszycie żydami ,amerykanami a to Korwin powiedział ze KGBista byłby dobrym prezydentem Polski!!!
10 miesięcy temu / wet
 
Na pamieć milionow ofiar rosyjskiego imperializmu nie zaglosuje na Konfederacje i ich antyamerykanskie obsesje
10 miesięcy temu / Darius
 
Czy w tej niezwykle trudnej,a może i dramatycznej sytuacji w jakiej znajduje się Polska przed wyborami,gdzie wewnętrzny wróg robi wszystko,by rozwalić cienką linię wygrania wyborów,należy rozbujać nastroje społeczeństwa sprawą aborcji?Komu zależy na rozwalaniu naszej przyszłości?Komu zależy na tym, by PiS,dla którego w obecnej chwili nie ma alternatywy, przegrał wybory na rzecz złodziei i aferzystów poprzednich kadencji,na rzecz tych, którzy twierdzą,ze przyjacielem jest nam Putin,na rzecz tych, którzy przefarbowali się z komunistów na tzw.demokratów etc.?Nie przeczę,że zabijanie nienarodzonych jest sprawą istotną,ale na miłość boską,nie w tej chwili i nie teraz!wyzywanie przywódcy tej formacji,twierdzenie,ze PiS jest za zabijaniem i takie inne kłamstwa są tylko wodą na młyn dla tych,co z donosami jeżdżą do Brukseli i pragną demontażu naszej Ojczyzny.Czy naprawdę nie potraficie tego zrozumieć? Katolik ma Dekalog i nigdy nie zabije dziecka.
10 miesięcy temu / Maryna
 
Bardziej niż Boga boją się utraty mamony i utraty namiastki władzy bo są tylko popychadłami, zwykła targowica, z tą różnicą że potrafi się przeżegnać i czasem klęka do kamery.
10 miesięcy temu / mj
 
Kolejność działań jest taka 1. Głosować na PiS 2. PiS wygrywa 3. Rozpocząć bardzo mocny nacisk na PiS żeby wprowadzić ochronę dzieci nienarodzonych. Wtedy nie będzie już żadnego usprawiedliwienia że nie. A jeżeli nie, to przygotowujemy nową siłę która to zrobi, będzie na to czas i możliwość, po wyborach, a przed następnymi. Inna kolejność 1 Nie głosować na PIS 2. PiS przegrywa 3. Do władzy dopada PO z lewicą 4. Los dzieci nienarodzonych jest przesądzony
10 miesięcy temu / Raf4
 
Próba
10 miesięcy temu / Raf4
 
A czy modlicie się na Różańcu za Ojczyznę by były zmiany na lepsze w tej kwestii?
10 miesięcy temu / Polak
 
Drodzy wyborcy PIS czyli my,ludzie w większości juz starsi,w bloku głosujemy na PIS,a co mamy za to mowie o sobie w 1roku podwyżka emerytury 3zl,w 2 7zl,w 3 51zl,w tym 53zl,i do tego w tym roku,kiełbasa wyborcza 780zlczyli na miesiąc niespełna 70 zł,a władza sprawiedliwie premia 50 do 80 ale tysięcy przeliczmy na miesiące to od 5 do 7 tys prawda ze sprawiedliwie,jak powiedziała P Szydło im się to należało ,a żeby było ciekawiej poszli sobie dorobić pare zł do PE bo są biedni,ale nas zapewniają tylko mówiąc ze jak ich wybierzemy to nam łaskawie dają ochłap w postaci 13 emerytury,a ja się pytam dlaczego nam nie podniosą kwoty wolnej od podatku chociaż takiej jaka oni maja cisza,bo wtedy była by podstawa przynajmniej dla mnie by zagłosować na PIS,oni tego nie zrobią ,a ja na PIS nie zagłosuje mam dosyć tych kłamstw,jest alternatywa zarezykuje i oddam głos na konfederatów tyle pozdrawiam wszystkich emerytow życzę duzo zdrowia.
10 miesięcy temu / Kazimierz
 
?Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi? Mt 5,37. Jaka jest mowa PiS każdy widzi, za taką zwodniczą postawę tracą mój głos definitywnie i na zawsze.
10 miesięcy temu / PolakPatriotaDu
 
Artykuł jak najbardziej na czasie i trafiający w sedno.PIS jest po prostu faryzejski.Zawsze taki był.To owoc braci Kaczyńskich, a właściwie ich nauczyciela domowego - czołowego masona Lipskiego.Wyborcy PIS muszą się określić czy są wyznawcami Pana Jezusa Chrystusa czy Jarosława Kaczyńskiego.Jedynie Konfederacja ma wpisaną w program obronę wartości katolickich w tym życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci i deklaruje poprzez swoich działaczy, że te sprawy traktuje absolutnie priorytetowo i zobowiązaniowo.
10 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
Nie ma na kogo głosować w tym kraju, same agentury i pacynki rockefellera i bilderberg.
10 miesięcy temu / dnoooo
 
Bo Kaczyński myśli o cywilizacji judeochrzescijańskiej, której filarem jest etyka sytuacyjna, żydowska, talmudyczna.
10 miesięcy temu / onion
 
@Andrzej.Tzw." real-politic " w obecnej trudnej sytuacji - mimo słusznych zastrzeżeń zawartych w w/w artykule - wymaga aby głosowac na PIS i go nie osłabiac politycznie przed wyborami; jednakże, obawy zawarte w artykule są zasadne z punktu widzenia "morale" i doświadczeń i nie można tych faktów przemilczac. Należy ubolewac że nie ma jedności na prawicy - realizm nakazuje zakładac,że także na portalach katolickich działają agenturalne lewackie krety - dziwne by było gdyby było inaczej!
10 miesięcy temu / t
 
A co z Markiem Jurkiem? Dla mnie jest jedynym wiarygodnym. Pełno Pisu i tych drugich ale o Jurku cisza. Będę musiał oddać głos na kogo innego. Ale na Korwina-Mikke nie oddam bo mi losy Ojczyzny jeszcze miłe.
10 miesięcy temu / czloax
 
@Andrzej Po wyborach, ale po których wyborach tych, czy może następnych. Podejrzewam, że w następnej kadencji Prawo i Spawiedliwość znajdzie co najmniej kilka powodów, by nie zaostrzać ustawy antyaborcyjnej .Obenie rządzący mówią wszem i wobec jacy z nich obrońcy wiary chrześcijańskiej, chętnie pokazują się w kościołach, podczas uroczystości religijnych, w towarzystwie hierarchów KK, ale gdy przyjdzie co do czego wyrzucają obywatelski projekt obrońców życia do kosza, udają oburzonych, ale pozwalają na marsze LGBT, deprawację młodzieży,nie wyciągają konsekwencji wobec bluźnierców.Rozumiem, że tobie i bardzo wielu się poprawiło za rządów PiSu, ale czas nazwać to, co jest złe złem, a nie iść na zgniły kompromis i w imię pozornego spokoju usypiać sumienie.
10 miesięcy temu / Kazimierz
 
Panie [email protected] "Po wyborach" to, po wyborach tamto...i tak w kółko. PiS miał 4lata aby coś zrobić w sprawie ochrony życia, a nie zrobił NIC. To że sami nic nie zarobili, można by było jakoś przeboleć, ale to że zablokowali obywatelski projekt ustawy w tej kwestii, to takie działanie można nazwać zwykłym chamstwem, nikt im nie kazał głosować ZA, ale obywatelski projekt ustawy pod głosowanie powinni dopuścić. Ot,co! Przy okazji pokazali swój stosunek do obywateli.
10 miesięcy temu / JJ
 
Żartujesz? PiS miał 4 lata na wprowadzenie prawa chroniącego dzieci nienarodzone, a Ty piszesz: "po wyborach". Po wyborach to już będzie całkiem za późno. Poza tym widać, że nie liczą się dla Ciebie te istnienia, które w czasie do "po wyborach" zostaną unicestwione. "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili". Trudno już o mniejszych braci.Jako wyborca PiS-u zapewne uważasz się za wyznawcę Pana Jezusa? Bez komentarza.
10 miesięcy temu / @Andrzej
 
@ Andrzej\\ Są trzy filary, na których opiera się fundament naszej cywilizacji: klasyczna filozofia grecka, prawo rzymskie oraz NAJWAŻNIEJSZY FILAR: ETYKA KATOLICKA, bez której nie byłoby naszej cywilizacji. Tego właśnie NIE powiedział na partyjnej konwencji prezes PiS Kaczyński, pomijając ten FILAR.
10 miesięcy temu / Ryś
 
Problem w tym, co tu jest dobrem? Z jednej strony zło- ataki lewicy, z drugiej nieporównywalnie większe- poświęcenie życia nienarodzonych dla świętego spokoju. :
10 miesięcy temu / ?
 
Arcybiskup Gądecki w dniu dzisiejszym podał zasady, jakimi powinien się kierować katolik w najbliższych wyborach parlamentarnych. Biskup powiedział, że katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, które starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, które propagują demoralizację dzieci i młodzieży i że nie wolno głosować na kandydatów, którzy wyrażają poglądy budzące zastrzeżenia z moralnego punktu widzenia. Zatem moim zdaniem jest to wskazanie, że nie można głosować na kandydatów PIS. PIS ma poglądy budzące moralne zastrzeżenia, co ujawniło się po odesłaniu ustawy antyaborcyjnej do przechowalni i nie przeciwdziałając marszom gorszycieli na ulicach. Pozostaje głosowanie na Konfederację.
10 miesięcy temu / tradycja
 
A wstawicie jakieś cytaty Januszka Korwin-Mikke?
10 miesięcy temu / Mateusz
 
Ręce opadają... Dzień po śmierci Ojca Premiera Morawieckiego, taki tekst na portalu - katolickim? Na niespełna dwa tygodnie przed wyborami, najważniejszymi dla ugruntowania i poszerzenia reform, dla uratowania Polski - taki tekst na portalu - katolickim? Już teraz szkodnik Budka z POKO życzy możliwie wielu głosów Konfederacji - bo są to głosy zabrane PIS. Spełnieniem jego marzeń i marzeń wielu innych lewaków i ateistów, o czym Budka mówi, byłoby, gdyby Konfederacja dostała 4,9% głosów - by maksymalnie osłabić PIS, i by sama nie dostała się do Sejmu. Jest to niezwykle prawdopodobny scenariusz. Tego Pan chce, p. Motoła? Naciski o ochronę życia jak najbardziej, ale po wyborach; teraz jedność, bo jeśli lewacy wygrają, wtedy właśnie będzie Irlandia, i to bardzo, bardzo szybko.
10 miesięcy temu / Andrzej
 
w Irlandii nie było PIS ,ale fakt u nas przyczyna może być ta sama
10 miesięcy temu / chichot
 
Każdy człowiek, który chociaż troszkę zna historię Polski, ale przede wszystkim w tym wypadku, historię świata, wie, że ta cywilizacja, w której dzisiaj żyjemy, cywilizacja chrześcijańska, oparta o grecką filozofię i prawo rzymskie, to najbardziej życzliwa człowiekowi cywilizacja w dziejach świata. ? powiedział na partyjnej konwencji prezes PiS. Niektórzy mówią, że Jarosław Kaczyński, który od dłuższego czasu jest w wyborczym transie, może pozwolić sobie na mówienie bzdur, a nawet może kłamać, bo jego wyznawcy i tak nie rozumieją tego, co mówi, odbierając tylko przekaz emocjonalny. Twórca pojęcia cywilizacja chrześcijańska, a konkretnie cywilizacja łacińska, historiozof Feliks Koneczny mówił o trzech filarach na których opiera się fundament naszej cywilizacji. Są to: klasyczna filozofia grecka, prawo rzymskie oraz NAJWAŻNIEJSZY FILAR: etyka katolicka bez której nie byłoby naszej cywilizacji. O tym właśnie NIE powiedział Kaczyński, pomijając ten FILAR.
10 miesięcy temu / Ryś
 
Póki co, tylko Konfederacja jasno zadeklarowała w swoim programie pełną ochronę życia, od poczęcia do naturalnej śmierci. Zresztą poglądy Grzegorza Brauna w tej kwestii są chyba oczywiste.
10 miesięcy temu / zych
 
Co tam dzieci nienarodzone, dla bardzo wielu ,,katolików" ważniejsze jest to, że obecnie rządzący dają srebrniki.
10 miesięcy temu / Henryk
 
nie chcesz parlamentarzystów godzących się na zabijanie nienarodzonych? głosuj na kandydatów Ruchu Prawdziwa Europa-Europa Christi lub KW Prawica ewentualnie Konfederacji/w tej ostatniej trzeba sprawdzić czy kandydat jest pro-life/.
10 miesięcy temu / godzina
 
Jak mówił pewien żydowski profesor polityki ,największym wrogiem społeczeństwa jest jego rząd,dodam od siebie - szczególnie ,jeżeli ten rząd nie reprezentuje interesów narodu, który go wybrał.Nawet, jeżeli w sferze socjalnej wydaje się reprezentować interesy społeczeństwa. Podejrzewam , że całe to ,,rozdawnictwo" jest tylko przygotowaniem gruntu pod 447i ewentualego stępienia oporu społecznego przed ,,sprzedaniem^ Polski Żydom.
10 miesięcy temu / pies ogrodnika
 
Modlitwa i post tyle i aż tyle możemy uczynić w tej sprawie Po ludzku patrząc bez względu na rządy , sprawa przegrana to nie tylko ustawy i konwencja Tak długo jak jesteśmy w EU Niewiele mamy do powiedzenia Potrzeba nowej Unii opartej o fundament prawdy i wiary Pozdrawiam
10 miesięcy temu / LC
 
nie chce mi się tego czytać bo znowu się będę denerwował.
10 miesięcy temu / Gość
 
wbrew pozorom państwo gnije; a nawet jesli,jak twierdzi pis jest mocniejsze,to owa moc to nic innego jak totalitaryzm, zamordyzm: wystarczy przyjrzeć się tzw. wymiarowi sprawiedliwości-prokuraurom i sądom,ile krzywd wyrządzają ludziom;
10 miesięcy temu / marek
 
A moze po prostu PiS nie jest tym za co go wiekszosc uwaza czyli partia chrzescijanska ? Partia prawdziwie chrzescijanska bylaby antyaborcyjna , anty gender dawno wypowiedzialaby konwencje Stambulska jak inne kraje naszego regionu, zakazala by bluznierczych demoralizujacych dla dzieci parad LGBT zamiast ich ochrony przez policje.
10 miesięcy temu / pytanie
 
Panie Boże broń Polskę przed takimi obłudnikami. Z wrogami jakoś sobie poradzimy.
10 miesięcy temu / marcin
 
Ludzie, dajcie sobie spokój z tą Polską. Niedługo będzie tutaj wszystko co jest w unii bo należymy do niej i jej prawo jest ponad naszym. Nawet jak teraz pis utrzyma władzę to nic nie zrobi bo dostanie takie lanie finansowe że mu się odechce rządzić
10 miesięcy temu / Pppp
 
Jako rządzący mają przed Bogiem, od którego wszelka władza pochodzi, OBOWIĄZEK obrony niewinnych. Niech dadzą temu świadectwo, a odmienieniem sumień ludzkich zajmie się już sam Bóg.
10 miesięcy temu / sp
 
Prawdziwa analiza p.Romana Motała budzi niepokój.Oby nie powtórzyła się historia jaka miała miejsce w przypadku AWS który otrzymał poparcie patriotycznego elektoratu a skończyło się wielkim rozczarowanie i kompromitacją - miał byc to rząd przełomu a był za sprawą kompromisu z UW rządem fałszywych obietnic i adaptacji socliberalnej polityki.Bez wypowiedzenia konwencji stambulskiej oraz ustawy stop dla aborcji nie będzie błogosławieństwa Bożego i zatrzymania totalizmu genderowego.Sprawa niegodziwego potraktowania uczestników kontrdemonstracji wobec marszów LGBT - to skandal domagający się dymisji - to dotyczy także zakamuflowanej promocji homoseksualizmu w TYP.
10 miesięcy temu / t
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.