DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Aborcyjne forum pod okiem prokuratury. Jest śledztwo w sprawie namawiania kobiet do aborcji

Aborcyjne forum pod okiem prokuratury. Jest śledztwo w sprawie namawiania kobiet do aborcji
Fot. Pixabay/NicciDoula

Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie namawiania kobiet do aborcji, czego dokonuje się na forum internetowym należącym do organizacji Kobiety w sieci. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła Fundacja Pro – Prawo do życia.

 

W ramach akcji „Stop biznesowi śmierci” Fundacja Pro – Prawo do życia złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa pomocnictwa w aborcji przez moderatorki internetowego forum Kobiety w sieci.

 

Zajmują się one pośrednictwem w sprzedaży i zamawianiu z zagranicy pigułek poronnych. Udzielają również kobietom rad co do przyjmowania i dawkowania preparatów poronnych oraz wspierają kobiety psychicznie w zamiarze dokonania aborcji.

 

Postanowieniem Prokuratora Rejonowego Warszawa Śródmieście z dnia 9 maja br., wszczęte zostało śledztwo w niniejszej sprawie. Za pomaganie w aborcji grozi do 3 lat więzienia.

 

Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Opolu skazał za pomocnictwo w aborcji Katarzynę T., która kupiła w internecie pigułki poronne dla swojej córki. Teraz prokuratura w Warszawie zajmie się osobami, które pośredniczą w sprzedaży tych środków i doradzają w ich użyciu.

 

Prokuratura prawdopodobnie będzie również ustalać tożsamość użytkowników forum Kobiety w sieci, w szczególności kobiet, które opisywały na stronie przebieg swoich aborcji, dokonywanych z pomocą moderatorek serwisu. Po dotarciu do tych kobiet, powinny zostać one przesłuchane na okoliczność postawienia zarzutów popełnienia przestępstwa przez moderatorki forum.

 

To dobra wiadomość. Mam nadzieję, że osoby zarabiające na dramacie kobiet i cierpieniu dzieci zostaną ukarane – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro – Prawo do życia. To wszystko dzieje się jawnie, czytanie forum Kobiety w sieci budzi przerażenie. Trzeba jak najszybciej zakończyć ten proceder – dodaje Dzierżawski.

 

Aborcja farmakologiczna polega na wywołaniu poronienia przez połknięcie środków poronnych. Moderatorki forum Kobiety w sieci nakłaniają kobiety do dokonywania w ten sposób aborcji na dzieciach nawet w 18 tygodniu ciąży. Ciała dzieci po wykonaniu aborcji najczęściej spłukiwane są w toalecie.

 

Na forum wielokrotnie dochodziło do dramatycznych wydarzeń związanych z wykonywaniem domowych aborcji za pomocą pigułek. Namawiane do tego czynu kobiety regularnie opisują swoje cierpienie i wyrzuty sumienia:

 

„Ciężko mi to pisać ale widziałam wykształcony płód główka, raczki złożone jakby do modlitwy nóżki i to wisiało z pępowiną bo musiałam złapać za ten sznureczek żeby poszło, boże to było okropne płakałam pół godz na kiblu.”

 

„To już koniec… boże dziewczyny siedzę i wyje…. ono miało główkę, raczki, nóżki… widziałam je dokładnie, czułam jak wychodziło… jestem przerażona (…) masakra jakaś to wszystko. nigdy więcej tego nie chce, nigdy. Mam poczucie winy.”

 

Fundacja Pro – Prawo do życia zapowiada kolejne działania przeciwko namawianiu kobiet do aborcji. Zamierza również podjąć następne kroki prawne przeciwko organizacji Kobiety w sieci.

 

Źródło: stopaborcji.pl

MA


DATA: 2018-05-17 13:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe. Przecież udzielanie i dzielenie się informacją nie jest przestępstwem. Na tej zasadzie można zarzuty postawić lekarzom udzielającym pacjentkom medycznych informacji i konsultacji.
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Boże co za zwyrodnialcy !!!
ponad 2 lata temu / Jan
 
Matko Najświętsza Maryjo pomóż!!!
ponad 2 lata temu / Weronika
 
"Musimy głosić nienaruszalność prawa do godnego życia walcząc z odrażającą zbrodnią aborcji, wytworem totalitarnej postawy wobec najbardziej bezbronnej z ludzkich istot." JPII, AG 3.02.1991. (L.Romano. nr 2-3/1991, s.52.)
ponad 2 lata temu / ks. prob.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.