DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Aborcjonistka bohaterką? Włoscy obrońcy życia zdumieni pomyłką papieża

Aborcjonistka bohaterką? Włoscy obrońcy życia zdumieni pomyłką papieża
Emma Bonino i papież Franciszek. Fot. ANSA/Forum

Włoscy działacze na rzecz nienarodzonych są zdumieni wypowiedzią Franciszka dla jednego z największych dzienników nad Tybrem. W wywiadzie udzielonym „Corriere della Serra” Ojciec Święty wyraził swoje wielkie uznanie dla Emmy Bonino. Problem w tym, że dawna komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia i była minister spraw zagranicznych Italii nie tylko działała na rzecz afrykańskich ubogich. To również czołowa włoska propagatorka zabijania nienarodzonych.


Jak czytamy na portalu LifeSiteNews, papież nazwał Bonino jednym z narodowych „zapomnianych mistrzów” i porównał ją do Konrada Adenauera oraz Roberta Schumana, pomysłodawców Unii Europejskiej. Franciszek stwierdził, iż lewicowa działaczka w sprawie Afryki daje nam „najlepsze wskazówki”. „To prawda, ale nie szkodzi” – skomentował  papież uwagę, że Bonino różni się poglądami od katolików. „Musimy patrzeć na ludzi, na to co robią” – dodał.  

 

Wypowiedź ta wzbudziła konsternację w środowiskach katolickich. Emma Bonino od lat znana jest w swoim kraju jako czołowa aborcjonistka. W wieku 27 lat samodzielnie zabiła nienarodzone dziecko, dokumentując ów „wyczyn” na fotografiach. Trafiła za to na kilka dni do aresztu, lecz szybko odzyskała wolność. Pracowała w ośrodku aborcyjnym chwalącym się dokonaniem ponad 10 tysięcy zabójstw nienarodzonych dzieci. Później zaangażowała się w politykę.

 

LifeSiteNews cytuje Lucę Volonte, włoskiego polityka i prezesa fundacji działającej na rzecz obrony życia. Wyraził on przekonanie, iż zwierzchnik Kościoła Powszechnego nie został poinformowany o międzynarodowych dokonaniach Bonino w kwestiach tzw. aborcji i eutanazji. Rozmówca portalu dodał, że lewicowa aktywistka nawet w Egipcie, gdzie prowadziła w dużej mierze szlachetną działalność, propagowała również postawy wrogie życiu. „Papież się pomylił, ale gorzej postąpili członkowie jego Sekretariatu nie informując go jak należy” - stwierdził Volonte.

 

Swoje zdumienie wypowiedzią Franciszka wyraził też m.in. ks. Ignacio Barreiro, do niedawna szefujący rzymskiemu oddziałowi organizacji Human Life International.

 

RoM

LifeSiteNews


DATA: 2016-02-26 22:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Franciszek coraz bardziej się obnaża!!!! Już nie mam złudzeń kim jest ten człowiek i co robi z Kościołem Chrystusowym!!!!
ponad 2 lata temu / Kobieta,żona,matka
 
Do "sam": Dokładnie tak, niestety...
ponad 4 lata temu / Niedźwiedź
 
Pomyłką? Ależ nie. On doskonale wie co mówi. Niestety.
ponad 4 lata temu / sam
 
Benedykt rozczarował mnie abdykacją a Franciszek swoimi dwuznacznymi wypowiedziami. Uważam ,że cały czas testuje wytrzymałość katolików europejskich. Więcej namysłu przy następnych wyborach.
ponad 4 lata temu / Apeluję
 
Bonino? A to taka dobra kobieta - "Dzień dobry" mówi.
ponad 4 lata temu / Piotr Olszewski
 
Moje myśli o Franciszku są straszne. Widziałem na YT odprawianą przez niego, gdy był kardynałem, Mszę św. na jakimś małym stadionie, w piknikowej atmosferze. Zadziwiające, że świeccy i duchowni apelują do papieża, żeby był wierny nauce Kościoła. 2017 rok - rocznica Fatimy, masonów i Lutra. Może to będzie też rok kary i oczyszczenia?
ponad 4 lata temu / Jamci
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.