DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Aborcja to rasizm. Wskaźnik aborcji wśród czarnoskórych wynosi ponad połowę przeciętnej krajowej

Aborcja to rasizm. Wskaźnik aborcji wśród czarnoskórych wynosi ponad połowę przeciętnej krajowej
fot. wikimedia.org

Krwawe żniwo, jakie aborcja zbiera w Stanach Zjednoczonych najbardziej dotyka osoby czarnoskóre. O tym oraz o aktywistach broniących prawa do życia pisze Stephen Wynne z portalu ChurchMilitant.com.

 

Dziennikarz przytacza refleksję bratanicy Martina Luthera Kinga, Alvedy King, która podkreśla grzeszną naturę rasizmu napędzanego nienawiścią oraz „duchowy, naukowy oraz biologiczny fakt, że wszyscy jesteśmy jedną krwią, jedną rasą ludzką”. Jednocześnie Alveda King stwierdzając, że aborcja jest „najwyższą formą nienawiści, ostatecznym atakiem na prawa obywatelskie”, mówi: „Aborcja to rasizm w tym sensie, że pozbawia praw obywatelskich i życia najsłabszych i najbardziej bezbronnych członków rasy ludzkiej, nienarodzone dzieci”.

 

Jako kierowniczka organizacji Civil Rights for the Unborn (Prawa Obywatelskie dla Nienarodzonych), bratanica Martina L. Kinga stara się „pobudzić w czarnej społeczności świadomość, że prawa obywatelskie zaczynają się wówczas, kiedy zaczyna się życie”.

 

Inna czarnoskóra aktywistka, Star Parker, nawiązując do popularnego hasła: „Black Lives Matter” (Czarne życie się liczy), mówi, że rozwodzenie się nad tym, jak czarne życie się liczy nie ma sensu, jeśli „wykluczymy z tej dyskusji aborcję”, gdyż pomijamy w ten sposób w rozmowie sprawy zasadnicze.

 

W opinii, że aborcja stanowi istotny problem dla czarnoskórych obywateli USA, wspiera Parker czarny konserwatywny lider E.W. Jackson. Stephen Wynne odnajduje potwierdzenie tego faktu w statystykach, które pokazują, że dzieci czarnoskórych obywateli Stanów Zjednoczonych są najbardziej zagrożone przemysłem aborcyjnym.

 

Fakty są zatrważające: „79 procent klinik aborcyjnych Planned Parenthood usytuowanych jest wśród społeczności afroamerykańskiej i latynoskiej albo w niewielkiej odległości od niej”. Choć amerykańscy czarnoskórzy stanowią 13 proc. całej ludności, to wskaźnik aborcji jest szokująco wysoki: 30 procent aborcji dokonywanych w całym kraju.

 

„Wskaźnik aborcji wśród czarnoskórych nastolatek wynosi ponad połowę przeciętnej krajowej. Dla kobiet w wieku 15-19 lat przeciętny krajowy wskaźnik aborcji wynosi 18 na 1000. Dla czarnoskórych kobiet w wieku 15-19 lat wskaźnik aborcji wynosi 41 na 1000”.

 

Dziennikarz przypomina, że założycielka Planned Parenthood, Margaret Sanger, sama była rasistką i zwolenniczką eugeniki, nic więc dziwnego, że czarnoskóra ludność stanowiła główny jej cel.

 

Jej organizacja w dalszym ciągu nie stroni od wsparcia finansowego, którego przeznaczeniem jest zmniejszenie p. Dowiodła tego prowokacja organizacji Live Action. Jej członkowie dzwonili do oddziałów powiązanych z Planned Parenthood oferując pieniądze na „obniżenie liczby czarnoskórych w Ameryce”. Okazało się, że „pracownicy Planned Prenthood przyjmowali pieniądze bez wahania”.

 

Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Ludności Kolorowej (NAACP) mimo to w dalszym ciągu wspiera aborcję. Do porzucenia tej polityki wezwał organizację czarnoskóry pastor Clenard Childress, nazywając aborcję „czarnym ludobójstwem”.

 

Jak konkluduje Stephen Wynne, biorąc pod uwagę, że codziennie morduje się 1800 nienarodzonych czarnych dzieci, aborcja to „największy niszczyciel” czarnoskórego życia w Stanach Zjednoczonych.

 

Na fakt ten zwrócił niedawno uwagę kard. Wilfrid Napier. Hierarcha na swoim koncie w serwisie Twitter apelował o przeprosiny należne czarnoskórym kobietom, gdyż „to na nich przeprowadza się najwięcej aborcji”.
 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

Jan J. Franczak


DATA: 2017-08-17 09:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie martw się głód,epidemie i wojny będą zawsze. Sama afryka jest w stanie wyżywić 11 mld ludzi. Poza tym jest coś takiego, badanie było wykonywane na szczurach, że w razie zbyt dużego dobrobytu osobniki przestawały interesować się współżyciem.
ponad 3 lata temu / mucha86
 
@folozof - poczytaj troche w temacie tzw przeludnienia bo niestety Twoje dywagacje sa raczej naiwne... Przypominam tez ze odkryto niedawno planete podobna do ziemi, kto wie moze to jest Boza odpowiedz na te sprawy.
ponad 3 lata temu / Anglia
 
Uwierz ze wszystko wyglądałoby o niebo lepiej niż teraz. Ziemiia jest w stanie pomieścić każdego którego Bóg powołał do życia.każdy miał swój plan do wypełnienia,brakuje tych niewiniatek i świat odjechał w lewo. Wśród nich byli Wielcy ludzie...przeznaczeni przez Stwórcę do wspaniałych rzeczy....świat przez aborcję pozbawił się ich siły i ducha i Bożej łaski...dużo by pisac
ponad 3 lata temu / Orzeł w koronie
 
Dla czarnoskórych kobiet w wieku 15-19 lat wskaźnik aborcji wynosi 41 na 1000. Z drugiej jednak strony: czy ktoś się zastanawia jak wyglądałby świat bez aborcji, bez IIWS, bez innych wojen? Czy było by teraz zamiast 7 mld może 77 mld ludzi na ziemi? Czy bylibyśmy zadeptywani przez bliźnich? Czy ziemia by wszystkich wyżywiła? Czy jest ktoś kto jest w stanie odpowiedzieć jak to będzie wyglądało za 50 czy 100 lat? Przecież oczywiste jest że możliwości ziemi są ograniczone, nie może być nas nieskończenie wiele. W związku z tym jeśli nie wskutek aborcji, wojen, epidemii, klęsk żywiołowych, to w jakiś inny sposób liczba ludności musiałaby być redukowana. Czy te inne metody byłyby bardziej cywilizowane?. Czy kościół by je zaakceptował? itd, itp .... Oczywiście w żaden sposób nie popieram aborcji, tak sobie tylko filozofuję i zastanawiam się coby było gdyby, albo co czeka ludzkość w przyszłości ........
ponad 3 lata temu / filozof
 
To rasistowskie morderstwo.
ponad 3 lata temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.