DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Aborcja i sport. Zabijają swe dzieci dla trofeów i kariery

Aborcja i sport. Zabijają swe dzieci dla trofeów i kariery

Szokujące dane i napawające smutkiem wypowiedzi sportsmenek przyniosło badanie, dotyczące tak zwanej aborcji w świecie zamożnego i pełnego sukcesów brytyjskiego sportu.

 

 

„To była bardzo łatwa decyzja. Dzień po operacji wygrałam wyścig. Wcale tego nie żałuję. Po prostu poszłam i załatwiłam to, a potem kontynuowałam swoją karierę tak, jakby nic się nie stało” – napisała jedna z respondentek.

 

Ponad 4 procent z 537 uczestniczek ankiety BBC zabiło swe dzieci, ponieważ macierzyństwo rzekomo negatywnie wpłynęłoby na ich karierę. Aż 184 zawodniczki opóźniły chęć założenia rodziny ze względu na karierę sportową. Ponad jedna trzecia badanych stwierdziła, że nie czuje się wystarczająco wspierana przez swój klub, aby urodzić dziecko i wrócić do pracy.

W 2017 roku amerykańska mistrzyni olimpijska Sanya Richards-Ross stwierdziła, że „aborcję miała każda kobieta uprawiająca lekkoatletykę, którą znała, ale była to sprawa, o której się nie rozmawiało”.

Media odnotowują wypowiedź paraolimpijki Jodie Grinham: „Trudno jest powiedzieć partnerowi, który naprawdę chce mieć dziecko: słuchaj, kocham cię całym sercem, ale gdybym zaszła w ciążę, nie byłabym w stanie jej utrzymać. Bardzo trudno jest powiedzieć: kocham cię, ale nie chciałabym teraz twojego dziecka. Wprowadziliśmy tak wiele środków, aby upewnić się, że to nigdy się nie wydarzy. Moje ciało wystawiam na próbę różnych obciążeń, wahań nastroju, aby upewnić się, że mogę iść, rywalizować i robić karierę”.

 

Paraolimpijka wyraziła opinię, że urodzenie dziecka w niewłaściwym czasie oznaczałoby, że nie traktuje ona swojej kariery poważnie.

Inna sportsmenka, mówiąc o aborcji swojego drugiego dziecka, stwierdziła: – Chciałam mieć kolejne dziecko, ale wiedziałam, że nie będę już mogła grać. Nie chciałam rezygnować z mojego sportu.

Badanie wskazuje na to, że wiele sportsmenek założyłoby rodziny, gdyby nie kariera: „Zawsze mówiłam mojemu narzeczonemu, że nie będę mieć dzieci, dopóki nie osiągnę w sporcie tego, co chcę. Mam świadomość, że biologiczny zegar tyka, nie chcę się dowiedzieć, że już za późno na dzieci. Jeśli jednak urodzę i będę mieć dziewięć miesięcy wolnego, to prawdopodobnie nie będę najlepsza. A jeśli chcesz być wybierana, musisz być najlepsza”.

Eden Linton ze Stowarzyszenia Obrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) skomentowała to w następujący sposób: jest to „przykład niszczycielskich konsekwencji w społeczeństwie, które trofea ceni  wyżej niż dzieci”.

 

 

Źródło: Vaticannews.va / KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2020-09-10 16:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trofeum to nagroda, spełnienie marzeń, osiągnięcie wybranego przez siebie celu. Dziecko to koszty finansowe, trudy i poświęcenie i nie ma żadnych korzyści z jego posiadania. Każdy ma inne priorytety życiowe. Z resztą @+60 dobrze napisał/a. Te kobiety nie nadają się na matki i może dobrze, że nimi nie są. @Pokręć Dobrze piszesz.
14 dni temu / trooper
 
Nie szokuje to pracowników korporacji, którzy zamiast trofeów sportowych walczą o awans i robią dokładnie to samo. Sport jest tylko przykładem tego, że w pogoni za swoim ego życie innych ludzi jest tylko zawadą...
14 dni temu / ticzer
 
Niestety sport wyczynowy generalnie nie sprzyja macierzyństwu, nie jest dla kobiet chcących założyć rodzinę. W wyczynówce organizm doprowadza się na skraj możliwości, to już wcale nie jest zdrowe, szczególnie w stanie błogosławionym i w połogu. Dla sportu ludzie poświęcają cały swój czas i energię, bo inaczej niewiele, bądź nic osiągną. A kobieta, jako korona stworzenia, została stworzona do wyższych celów, niż rzucanie kulką, patykiem, czy bieganie od kreski do kreski. Misterium macierzyństwa to moim zdaniem najbardziej niesamowity dar od Boga dla ludzi. Niedoceniany nader często przez same kobiety, ale już szczególnie przez mężczyzn.
14 dni temu / Mat
 
Praktycznie, jak w Chinach...
14 dni temu / sp
 
Powiem prosto ale boleśnie. Kobiety są największymi przegranymi naszych czasów. Wybrały kult ego i pogoń za durnotą. Tyle pracy włożyły żeby być wolne i niezależne a jak już to osiągnęły to się okazało że na to nie zasługują. A teraz będzie boleśnie. Profesor na studiach mówił niektórym studentkom że głowa służy im do noszenia włosów. Nie wiem czy w odniesieniu do studentek była to prawda. Co do sportsmenek to nie mam wątpliwości. sportsmenka= chuć + egoizm => zabójstwo
15 dni temu / emk
 
Zamiast wylewać łzy nad tym, trzeba obalić tę feminokrację i kult kariery. Stworzono społeczeństwo, które prowadzi od bytu do niebytu. Człowiek, jak każdy gatunek powinien rozmnażać się, a nie wiecznie ograniczać się
15 dni temu / Thommy32
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.