DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Aborcja główną przyczyną śmierci na świecie. W 2018 r. zabito blisko 42 mln dzieci

Aborcja główną przyczyną śmierci na świecie. W 2018 r. zabito blisko 42 mln dzieci

Blisko 42 mln dzieci zostało zabitych w 2018 r. na skutek przeprowadzenia aborcji – alarmuje portal zajmujący się kompilacją badań statystycznych worldometers.info. Tym samym aborcja była w ubiegłym roku główną przyczyną śmierci na całym świecie.

 

Jak wynika z danych, pochodzących m.in. ze Światowej Organizacji Zdrowia, w 2018 r. w wyniku aborcji życie straciło 41,9 mln dzieci nienarodzonych. Aborcja stała się tym samym najczęstszą przyczyną śmierci na świecie. Nawet poważne choroby nie pochłaniają tylu istnień ludzkich co aborcja.

 

Dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że na skutek choroby nowotworowej zmarło w ubiegłym roku 8,2 mln osób, w następstwie powikłań po paleniu tytoniu 5 mln, a z powodu choroby AIDS 1,7 mln osób. Według statystyk, aż 23 proc. ciąży zakończyło się w 2018 r. aborcją, a na każde 33 urodzonych dzieci przypada 10 zabitych w fazie prenatalnej.

 

Przypomnijmy, że sytuacja dotycząca skali zabijania dzieci nienarodzonych może stale się pogarszać. Wskazują na to działania legislacyjne poszczególnych krajów, które zezwalają na aborcję na życzenie lub wręcz zmuszają do jej wykonywania. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na dwa kraje azjatyckie – Chiny oraz Indie, które stają się globalnymi liderami, jeśli chodzi o zachęcanie do aborcji.

 

Obecne władze Indii podejmują szereg działań, mających ułatwić i zachęcić kobiety do uśmiercania swoich dzieci. Po zalegalizowaniu aborcji w 1971 r., przygotowano nowelizację przepisów, by uśmiercanie dzieci poczętych było nie tylko dostępne, ale stało się „prawem konstytucyjnym” kobiet. Miałoby to pomóc w osiągnięciu kilku celów zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza dotyczących walki z ubóstwem, umieralnością okołoporodową kobiet i zapewnieniu dostępu do służby zdrowia o odpowiedniej „jakości”.

 

Z kolei coraz częściej spotykamy się z koniecznością przestrzegania prawa do posiadania przez rodzinę maksymalnie dwójki dzieci. Głośna okazała się sprawa, gdy chińskie władze zmusiły kobietę do dokonania aborcji, ponieważ była w trzeciej ciąży. W tej sprawie nie pomógł nawet fakt, że mąż kobiety był obcokrajowcem, a więc dziecko posiadałoby prawo do dwóch różnych obywatelstw.

 

Aborcja przynosi „krwawe żniwo” także w Europie. Według statystyk w 2017 roku w Wielkiej Brytanii zabito 197 533 nienarodzonych dzieci. To o 4 procent więcej niż w 2016 roku i najwięcej od 2008 roku. Nadal najwyższy wskaźnik aborcji dotyczy kobiet w wieku 20 – 24 lat. W tym przedziale 3 kobiety na 100 decydują się na zabicie swojego dziecka. Z kolei największy wzrost zanotowano u kobiet w przedziale wiekowym 30 – 34.

 

Pierwszy dzień nowego roku był również dniem wejścia w życie „prawa do zabijania” dzieci nienarodzonych także w Irlandii. W wyspiarskim kraju dzieci mogą być teraz mordowane do 12 tygodnia ciąży. To efekt zniesienia tzw. „ósmej poprawki” do Konstytucji, która chroniła prawo do życia dla dzieci nienarodzonych. Na skutek decyzji obywateli, którzy oddali głos w referendum, a następnie głosowań w irlandzkim parlamencie, aborcja w Irlandii została zalegalizowana.

 

 

Źródło: KAI, catholicnewsagency.com, lifesitenews.com, PCh24.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2019-01-04 18:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obchodzimy święto Konstytucji. Art. 38 Konstytucji - "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia." chroni życie. Nauka już dawno stwierdziła, że DNA człowieka nie zmienia się od momentu poczęcia i że należy on do gatunku Homo Sapiens istota rozumna Jednak nie wszyscy chcą, aby ich zaliczano do naszego gatunku, istot rozumnych.
2 dni temu / Robert
 
Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji aborcji i robi to bezmyślnie ale przychodzi czas,gdy już chce mieć to swoje dziecko i wtedy zaczyna się dramat.Zachodzi w ciążę lub nie, albo ma problemy z utrzymaniem jej czy tez chce sztucznego zapłodnienia.Może czas nad tym się zastanowić teraz,gdy nie dopuszcza do niechcianej ciąży.Poza tym warto się zastanowić kto w przyszłości,gdy będzie np.chora kto jej poda szklankę wody czy podda się eutanazji jak to już jest w wielu krajach zachodnich.Albo kto będzie pracował na jej emeryturę? O tym się nie mówi a szkoda!
6 miesięcy temu / gosc
 
Ratujmy dzieci nienarodzone zagrożone aborcją tą modlitwą: PANIE JEZU za wstawiennictwem twojej matki MARYJI która urodziła cię z miłością oraz za wstawiennictwem św Józefa człowieka zawieżenia który opiekował się tobą po urodzeniu proszę cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady proszę daj rodzicom miłość i odwagę aby swoje dziecko pozostawili przy życiu które ty sam im przeznaczyłeś Amen.Odmawiajmy ją codziennie po odmowieniu chociaż jednej dziesiątki różańca św.
7 miesięcy temu / Uczeń
 
oj ,katolik powinien się raczej modlić żeby żadna kobieta nie podejmowała takiej decyzji niezależnie od świeckich praw ,zakaz to działanie siłowe a przyjęcie nowego życia powinno być z pobudek innych niż strach czy zakaz
ponad 1 rok temu / do olek
 
ojtam: niestety spora część, jeśli nie większa, z powodu wygodnictwa
ponad 1 rok temu / kskiba19
 
Módlmy się o zakazanie aborcji na całym świecie!
ponad 1 rok temu / olek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.