DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 18  >   FELIETONY

Stanisław Michalkiewicz

Abdykacja zatwierdzona bezwarunkowo


24 listopada 2010 roku – w wigilię 213. rocznicy abdykacji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na rzecz Rosji – Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż ratyfikowany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 października ubiegłego roku traktat lizboński jest zgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.
 

Powyższy wyrok zapadł w sprawie z wniosku grupy parlamentarzystów z senatorem Piotrem Andrzejewskim na czele, którzy podnieśli między innymi zarzut, że wprawdzie konstytucja dopuszcza możliwość przekazania przez Polskę organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencji organów władzy państwowej – ale tylko w niektórych sprawach, które najpierw muszą zostać skonkretyzowane w procedurach przewidzianych przez konstytucję, a nie na przykład – w postaci zgody przedstawiciela Polski w Radzie Europejskiej, nawet bez konsultowania w tej sprawie polskiego parlamentu. Zdaniem skarżących, takie „hurtowe” przekazanie kompetencji nie znajduje podstaw w konstytucji i mogłoby nawet podważyć sens istnienia bądź funkcjonowania organów państwa polskiego.

Warto też zwrócić uwagę, że konstytucja dopuszcza przekazanie uprawnień organów władzy państwowej w niektórych sprawach – ale tylko organizacji międzynarodowej, jaką na przykład jest ONZ, czy organowi międzynarodowemu – jakim na przykład jest Międzynarodowy Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu – ale ani słowem nie wspomina o możliwości przekazania jakichkolwiek kompetencji innemu państwu! Tymczasem najistotniejszym postanowieniem traktatu lizbońskiego jest proklamowanie nowego podmiotu prawa międzynarodowego – nowego państwa pod nazwą Unia Europejska!

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Podstawową przyczyną nadużyć jest lekceważenie szóstego przykazania. Bez zachowania czystości, pobożnego życia i ścisłej dyscypliny kapłańskiej życie jest skazane na porażkę” – napisał przed watykańską konferencją dotycząca nadużyć obyczajowych wobec nieletnich kardynał Gerhard Müller.

 
 

Nowojorscy adwokaci wnieśli do sądu pozew przeciwko dziennikowi „Washington Post” w  związku ze sposobem, w jaki gazeta relacjonowała werbalną napaść na grupę młodych uczestników styczniowego Marszu dla Życia w Waszyngtonie. Pełnomocnicy uwiecznionego na fotografiach i filmach ucznia Nicholasa Sandmanna domagają się od dziennika 250 milionów dolarów odszkodowania.

 

LGBT to propagowanie pedofilii – napisała małopolska kurator oświaty w odniesieniu do ogłoszonej w poniedziałek przez władze Warszawy karty gwarantującej przywileje osobom deklarującym się jako przedstawiciele tzw. mniejszości seksualnych.

 

Akademia Francuska (Académie Française) zdecydowała o feminizacji nazw  niektórych zawodów. Dość często używane przez zwolenników lewicy formy żeńskie niektórych funkcji, często brutalnie raniące uszy, stosowane są także w języku polskim. We Francji nad formami językowymi czuwa jednak jedna z najstarszych instytucji tego kraju – Akademia. Teraz i ona ugina się pod naporem politycznej poprawności.

 

W obliczu dominacji konserwatystów w składzie Sądu Najwyższego przez Stany Zjednoczone przechodzi proaborcyjny kontratak Demokratów. Jego przejawem są libertyńskie przepisy uchwalone w Nowym Jorku. Obawy budzą też radykalnie proaborcyjne poglądy kandydatów do dominacji prezydenckiej z Partii Demokratycznej. Jednym z nich jest Bernie Sanders.

 


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.