DZIŚ JEST:   26   MAJA   2019 r.

VI Niedziela Wielkanocy
Św. Filipa Neri
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 18  >   FELIETONY

Stanisław Michalkiewicz

Abdykacja zatwierdzona bezwarunkowo


24 listopada 2010 roku – w wigilię 213. rocznicy abdykacji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na rzecz Rosji – Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż ratyfikowany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 października ubiegłego roku traktat lizboński jest zgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.
 

Powyższy wyrok zapadł w sprawie z wniosku grupy parlamentarzystów z senatorem Piotrem Andrzejewskim na czele, którzy podnieśli między innymi zarzut, że wprawdzie konstytucja dopuszcza możliwość przekazania przez Polskę organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencji organów władzy państwowej – ale tylko w niektórych sprawach, które najpierw muszą zostać skonkretyzowane w procedurach przewidzianych przez konstytucję, a nie na przykład – w postaci zgody przedstawiciela Polski w Radzie Europejskiej, nawet bez konsultowania w tej sprawie polskiego parlamentu. Zdaniem skarżących, takie „hurtowe” przekazanie kompetencji nie znajduje podstaw w konstytucji i mogłoby nawet podważyć sens istnienia bądź funkcjonowania organów państwa polskiego.

Warto też zwrócić uwagę, że konstytucja dopuszcza przekazanie uprawnień organów władzy państwowej w niektórych sprawach – ale tylko organizacji międzynarodowej, jaką na przykład jest ONZ, czy organowi międzynarodowemu – jakim na przykład jest Międzynarodowy Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu – ale ani słowem nie wspomina o możliwości przekazania jakichkolwiek kompetencji innemu państwu! Tymczasem najistotniejszym postanowieniem traktatu lizbońskiego jest proklamowanie nowego podmiotu prawa międzynarodowego – nowego państwa pod nazwą Unia Europejska!

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Co najmniej piętnaście tysięcy osób wzięło udział w Marszu dla Życia w Zagrzebiu. Uczestnicy manifestowali poparcie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wydarzenie zostało uświetnione występem jednej z gwiazd chorwackiej muzyki rockowej, Marko Perkovica „Thompsona”.

 
 

Władze sportowych związków i federacji starają się wykluczać z niego wszelką ideologię, elementy religijne i polityczne. Na ostatnim piłkarskim Mundialu wydano nawet zalecenie, by zawodnicy nie żegnali się znakiem krzyża. Sport podobno ma tylko „łączyć”. Tymczasem są pewne wyjątki i to narzucane odgórnie. Chodzi o ofensywę ideologii LGBT, mającą charakter na wskroś totalitarny.

 

Amerykański ośrodek badawczy „Pew Research Center” opublikował zatrważające dane dotyczące chrześcijaństwa na świecie. Wynika z nich, że w roku 2060 wyznawcy Chrystusa będą stanowili mniejszość w większości krajów Europy.

 

Czy na Synodzie Amazońskim do święceń kapłańskich dopuszczeni zostaną żonaci mężczyźni? Wydaje się, że to przesądzone. Problem polega na tym, że to, co oficjalnie określane jest jako rozwiązanie dla odległych terytoriów, może łatwo zostać zaimplementowane także w sercu Europy.

 

Kościół zaleca wiernym rzetelne wyznawanie grzechów w spowiedzi świętej. A przecież Pan Bóg zna wszystkie przewinienia oraz upadki człowieka. Co więcej wymaga, aby to wyznanie odbyło się przed drugim człowiekiem. Tomasz Adamski zaprasza na WIARY GODNE.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.