DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Abdykacja? Ks. Zieliński o postawie episkopatu i państwa wobec agresji środowisk LGBT+

Abdykacja? Ks. Zieliński o postawie episkopatu i państwa wobec agresji środowisk LGBT+
Źródło: youtube.com/Telewizja wPolsce

Władze państwowe oraz kościelne są zbyt nieśmiałe wobec wydarzeń związanych z tzw. marszami równości. Jak zauważył ks. Henryk Zieliński na łamach idziemy.pl, brak zdecydowanego głosu na agresję ukierunkowaną na katolików  sprawia wrażenie, że „nie tylko państwo polskie, ale również biskupi abdykowali wobec ofensywy zła”.

 

W ocenie redaktora naczelnego tygodnika „Idziemy” zarówno państwo polskie, jak i episkopat nie zajęły zdecydowanego stanowiska wobec skandalicznych wydarzeń, do jakich dochodziło w czasie tzw. marszów równości – chodzi o bluźnierstwa i ataki na symbole ważne dla katolików. Jak zauważył ks. Zieliński, dopiero „List przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego do ks. Aleksandra Ziejewskiego pobitego przez bandytów w zakrystii bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie ratuje nieco wizerunek całego episkopatu”. Wcześniej, jak dodał, „można było odnieść wrażenie, że nie tylko państwo polskie, ale również biskupi abdykowali wobec ofensywy zła”.

 

W ocenie ks. Zielińskiego „niezauważalna” była reakcja władz kościelnych na parodiowanie Mszy św, a reakcja państwa – żadna. Wyraźny głos za to - w obronie moralności i rodziny wobec parady gejowskiej w Białymstoku - zabrał abp Tadeusz Wojda SAC, metropolita białostocki. Ale pozostał sam. Jak niegdyś abp Henryk Hoser SAC. W odwecie środowiska antykościelne (przy wsparciu katolików „otwartych”) żądają dymisji metropolity.

 

Publicysta zauważył też, że od środowiska, które przeszkodziło homoparadzie w Białymstoku odcięli się niemal wszyscy. „To poniekąd oczywiste, bo przemocy nie można tolerować” – napisał. Niemniej przy okazji stworzono wrażenie jakby „po stronie LGTB, stanęło nie tylko państwo, ale i Kościół”. Tymczasem, jak podkreślił ks. Zieliński, „nie wolno akceptować agresji, ale powinniśmy korygować postawy tych ludzi, a nie w czambuł ich potępiać”. I wskazał tu na postawę św. Piotra, który błędnie rozumując, mieczem chciał bronić Chrystusa. „Został za to upomniany, ale nie odtrącony. Porywczość może być czasem nieodpowiednią reakcją na niesprawiedliwość i poczucie bezsilności” – dodał.

 

Redaktor naczelny „Idziemy” słusznie zauważył też, że istnieje też „przemoc prawna” i jest to nadużywanie norm i procedur prawnych do działań z gruntu niezgodnych z prawem. W jego ocenie taką przemocą jest administracyjne i sądowe przyzwolenie na tzw. marsze równości. W sytuacji bowiem, gdy Konstytucja stanowi, że „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej” i zapisane są w niej prawo do godności i szacunku dla uczuć religijnych, to bierność władz wobec treści oferowanych na homoparadach zastanawia. „Jeśli po ulicach naszych miast nie wolno chodzić z nagim torsem, to dlaczego pozwala się tam paradować mężczyznom w samych tylko stringach? I to jeszcze w policyjnej eskorcie? Czy polskie państwo nie abdykowało wobec tych, którzy dokonują agresji na naszą cywilizację i prawo pod sześciokolorowym sztandarem?” – zauważył. I jak dodał: „Rezygnacja z egzekwowania prawa wobec tych, którzy mają silne międzynarodowe zaplecze, jest czymś więcej niż zwykłą abdykacją. W sytuacji wojny cywilizacyjnej jest dezercją”.

 

Publicysta odniósł się do stanowiska abp. Wojdy, który przypominał o ewangelicznym obowiązku miłości nieprzyjaciół i zaznaczył, że „potępiając przemoc wobec człowieka, nie można każdego sprzeciwu wobec ideologii LGBT traktować jako przestępstwa. Niektórzy nie chcą widzieć tej różnicy”.

 

Źródło: idziemy.pl

MA


DATA: 2019-08-01 14:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Abdykowali biskupi? Muszą zastąpić ich więc proboszczowie i szeregowi kapłani. Tak jak każdy żołnierz nosi w plecaku buławę, tak każdy ksiądz powinien być gotowy do stanięcia na czele wiernych, choćby z różańcem. Nie zostawiać świeckich katolików samych do walki z nadchodzącą deprawacją, tym bardziej, że ataki idą nie tylko z zewnątrz, bo wilki są już też wewnątrz Kościoła.
3 miesiące temu / tradycja
 
P.Ryś. Możemy na czynniki pierwsze rozkładać komunizm, faszyzm, Lgbt. Możemy dołączyć do tego rewolucję francuską, dołączyć jeszcze Marksa polecam posluchać Ks profesora Tadeusza Guza- przepraszam Księdza, jeśli nazwisko się nie odmienia i inne patologie. Tylko jaki ma to cel? Wspólnym mianownikiem jest zniszczenie naszej wiary, Kościoła Katolickiego a także nasza modlitwa i ufność Bogu wtedy i dzisiaj. Jakie były i są metody walki z naszą wiarą to już drugorzędna sprawa, bo jesteśmy po ludzku za słabi na walkę z tą machiną zła. Cały kontekst mojego wpisu to: Jeśli Bóg z nami,któż przeciwko nam? Czyli całkowita ufność Bogu i modlitwa. Dodatkowo zacytuję tekst pieśni:"Nie siłą, nie mocą naszą, lecz mocą Ducha Świętego". Proszę się nie bać, bo Bóg i Maryja są silniejsi ; Pozdrawiam
3 miesiące temu / Marcopolo
 
@Mirek. Ty jeszcze śpisz i śnisz: USA były 50lat temu protestanckie - władza i społeczeństwo, teraz w USraelu głos ma tylko władza, a ta nie jest nawet protestancka,a realizuje wytyczne antychrysta i talmudu.
3 miesiące temu / gość
 
"Niczym aktualna fala lgbt nie różni się od faszyzmu czy komunizmu" RÓŻNI SIĘ I TO BARDZO. Przede wszystkim tym, że ma jawne poparcie Stanów zjednoczonych i kilkudziesięciu innych państw. Poza tym tamte ustroje miały pozory dobra dobro państwa, dobro ludzkości, tutaj jest zaś samo zło.
3 miesiące temu / Ryś
 
po prostu polskojęzyczny rząd warszawski wykonuje polecenia wychodzące z ambasady usa i israela. Skoro mają zakaz interwencji to po prostu nie interweniują.
3 miesiące temu / Nikuś
 
Zamiast siedzieć i pisać o Lgbt co oni wyprawiają albo czego księża nie robią, polecam wziąć różaniec do ręki i modlić się za naszych księży. Tak modlić się. Wolimy stukać w klawiaturę i być jak uczeni w piśmie znając co było na synodzie, co biskup powiedział o Lgbt itd zamiast modlić się za pogubionych zarówno księży jak i ludzi z Lgbt. Niczym aktualna fala lgbt nie różni się od faszyzmu czy komunizmu, też chcieli zniszczyć kościół, chcieli zniszczyć dzieci, wycofując religię ze szkół, też były profanacje, też były prześladowania katolików, też byli pogubieni księża. Udało się? Nie bardzo. I na pewno nie za sprawą ludzkiej siły tylko za sprawą opieki naszej Najkochanszej Maryi. Skoro wszyscy jesteśmy wierzący to nie rozumiem tego strachu, tych nerwów. Mówienie tak wierzę, ale.... nie jest wiarą. JEZU UFAM TOBIE i Różaniec w rękę najlepszą metodą na wszystko co się dzieje w naszym życiu. Pozdrawiam ;
3 miesiące temu / Marcopolo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.