DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Abby Johnson do Polaków: Mocno stańcie po stronie życia!

Abby Johnson do Polaków: Mocno stańcie po stronie życia!
Materiały promocyjne

Amerykanka Abby Johnson, której historia trafiła na ekrany kin w postaci filmu „Nieplanowane” (Unplanned), rozpoczęła kilkudniową wizytę w Polsce od spotkania z dziennikarzami. Mówiła między innymi o konieczności zaangażowania się po stronie obrony życia. Przestrzegała Polaków przed pójściem drogą państw zachodnich, które zalegalizowały szeroką możliwość zabijania dzieci poczętych.

 

Abby Johnson, która przed laty, pod wpływem doświadczenia związanego z uczestnictwem w tzw. zabiegu aborcyjnym, zerwała z intratną pracą w sieci Planned Parenthood, opowiadała o represjach, jakim poddawani są podobni jej ludzie. Pracownicy odchodzący z placówek aborcyjnych straszeni są procesami sądowymi. Koncern stara się wymusić na nich milczenie, by na światło dzienne nie wychodziły praktyki stosowane w „kombinacie śmierci”. Kierowana przez Abby Johnson Fundacja „I nie było już nikogo” pomaga im w znalezieniu nowego zatrudnienia i – w razie potrzeby – pomocy prawnej, psychologicznej, a także wsparcia duchowego.

 

- Czy ma pani nadzieję, że książki zmienią nastawienie ludzi do aborcji? – indagowała gościa prowadząca spotkanie red. Dorota Łosiewicz. - Właśnie w tym celu je napisałam i zgodziłam się na nakręcenie filmu – odpowiedziała Abby Johnson. Pytana o swoje przesłanie dla Polski powiedziała, że najważniejszym jest przestroga przed drogą, jaką poszły Stany Zjednoczone: liberalizacji prawa do tak zwanej aborcji. Zwróciła uwagę na proces propagandowego „odczłowieczenia”, któremu poddawana są dzieci nienarodzone.

 

- Mam nadzieję, że książki, film, moja wizyta tutaj pomogą Polsce i Polakom mocno stanąć przeciwko aborcji – mówiła. - Modlitwa jest siłą, ale ważna jest również obecność przed miejscami, w których dokonuje się aborcji. Możemy tam wołać do kobiet, które tam się udają, ale istotna jest też oferta pomocy dla nich – zaznaczyła, odnosząc się do kwestii najbardziej skutecznych sposobów oddziaływania na matki chcące pozbawić życia własne potomstwo.

 

Obrończyni życia opowiedziała pokrótce o swej drodze nawrócenia. Jeszcze jako pracownik PP należała do wspólnoty episkopalnej, jednak kiedy postanowiła zmienić swe życie i otwarcie stanąć po drodze nienarodzonych, usłyszała, że nie jest już tam dobrze widziana. Trafiła w końcu wraz z bliskimi na Mszę świętą i był to dla całej rodziny moment przełomowy. Abby zaczęła wiele czytać na temat katolicyzmu, m.in. przestudiowała Katechizm i dzieła Ojców Kościoła. Odnalazła w tej lekturze odpowiedzi na wiele kwestii, które dotychczas pozostawały dla niej nierozstrzygnięte. Z kolei jej mąż czytał poświęcone kwestiom bioetycznym dzieła papieża Jana Pawła II i encyklikę Humanae Vitae Pawła VI. Oboje z czasem umocnili się w decyzji o przystąpieniu do Kościoła. Nastąpiło ono w 2012 roku. Dzisiaj Abby Johnson jest matką ośmiorga dzieci i szczęśliwą żoną.

 

Polska wizyta zbiega się także z premierą jej nowej książki „Ściany będą wołać”. Podobnie jak pierwsza pozycja obrończyni życia, („Nieplanowane”), ukazała się nakładem Wydawnictwa Esprit.

 

Otwarte spotkania z Johnson odbędą się w Bydgoszczy, Krakowie (sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach), Pile, Rumii oraz Warszawie. Największe wydarzenie zaplanowane jest w Krakowie, gdzie po Mszy świętej odprawionej przez abp. Marka Jędraszewskiego, Abby wygłosi swoje świadectwo. Więcej informacji na temat jej przyjazdu do Polski znajduje się na stronie abbywpolsce.pl.

 

RoM

 

 


DATA: 2020-02-11 13:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

... cóż, stawać można, lecz krew obok i tak się leje! Dekalog/V.
7 miesięcy temu / Dr.P.Kopetzky
 
Szczęściara
7 miesięcy temu / Jerzy
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.