Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

A Ty dlaczego wierzysz w Boga?


„Swego czasu istniała fundamentalna dziedzina teologii - apologetyka zajmująca się obroną wiary chrześcijańskiej. Jeszcze w latach 80. w ramach tzw. drugiego obiegu ukazywały się książki polskich biskupów, takie jak 100 dowodów na istnienie Boga, 100 dowodów na istnienie życia po śmierci etc. Niestety dzisiaj można odnieść wrażenie, że wiele osób jest po prostu niezadowolonych, jeśli ktoś odwołuje się do apologetyki, sugerując że jest to przejaw zubożenia wiary. Czy słusznie?” - pyta Piotr Podlecki. Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Dobre czytanie”.


DATA: 2018-04-13 14:56:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Apologetyką zajmuje się prof. Jan Lewandowski (-) porównaj: AteizmIVRP
10 miesięcy temu / Agamemnon
 
"Apologetyka podręczna" księdza Bartynowskiego jest w Internecie w pliku PDF (skany). Przedwojenna, bardzo dobra.
11 miesięcy temu / Polecam
 
Książki w Polsce sa zdecydowanie za drogie! Każdy ( kto chce) powinien mieć dostęp do wiedzy. Ale kogo na to stać ... 3, 4 książki miesięcznie to 200zeta.
11 miesięcy temu / K
 
Panie Piotrze, wzbudza Pan we mnie, zgoła nie chrześcijańskie, pragnienie posiadania. A ascetyka katolicka zaleca oderwanie się od rzeczy materialnych. Na szczęście nie stać mnie, żeby wydać 300 zł na książki, bo jakby miała nadmiar pieniędzy, to bym je wydała. Ach ta skażona ludzka natura.
11 miesięcy temu / Iw
 
Ja nie wierzę w Boga....Ja wierzę Bogu,bo Jest Drogą i Prawdą i Życiem...więc idę Drogą, na której Prawda daje mi Życie W MIŁOŚCI.....
11 miesięcy temu / Megi
 
Apologetyka była kluczową dziedziną teologii fundamentalnej KK.. APOLOGIA KK przez 2000 skutecznie BRONIŁA prawd wiary .To dzięki apologetyce istnieje w KK Teologia dogmatyczna,dzięki której KK na przestrzeni XXIw uzasadniał dogmaty, które są zdefiniowanymi PRAWDAMI WIARY nb.bez której jak wiemy NIE MA ZBAWIENIA....misja KK jest NIEZMIENNA ..głoszenie Ewangelii i udzielanie chrztu św RÓWNIEŻ...Dzisiaj bpi i p.Franciszek głoszą demagogię wolności religijnej ,która niszczy NAWRÓCENIE.. Wypieranie teologii dogmatycznej z wydziałów teologicznych to bardzo dobrze zorganizowana przez diabła akcja NISZCZENIA WIARY, dokonuje się ona przez Egocentryzm i Subiektywizm wyrosły na glebie RELATYWIZMU SV2 zainicjowanemu w Deklaracji o ekumenizmie i Nostra Aetate To tam rozpoczęła się od 1965r aberracja niezmiennych ,absolutnych i doskonałych Prawd Wiary Objawionych człowiekowi i światu W słowach i czynach Syna Bożego Jezusa Chrystusa,którą ZAWSZE wKK głosili Apologeci dzisiaj to RYGORYŚCI
11 miesięcy temu / Megi
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 92 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.