DZIŚ JEST:   16   SIERPNIA   2018 r.

Św. Stefana, króla
Św. Rocha
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 22  >   HISTORIA

Jarosław Szarek

A sprawa będzie skończona raz na zawsze?


Przed trzema laty garstka lewaków udaremniła wizytę Ojca Świętego Benedykta XVI i wygłoszenie przezeń wykładu na rzymskim uniwersytecie La Sapienza. ­Wcześniej wygwizdali Jana Pawła II. Tupanie, wrzask i wyzwiska to najłagodniejszy arsenał ­lewicy – zawsze stosowany w imię haseł „wolności”, „postępu”, „nowoczesności” i „tolerancji”, aby zagłuszyć argumenty, wobec których jest intelektualnie bezsilna. A jaki jest cel tych działań?
 

Dwojaki – odpowiada profesor Stanisław Tarnowski, prezes Akademii Umiejętności w Krakowie – jeden ogólny, obejmujący cały świat: drugi ograniczony na jeden kraj i naród. Oba się łączą, oba się wzajemnie wspomagają. Cel ogólny, światowy, to zniszczenie chrześcijaństwa, a przede wszystkim zburzenie Kościoła katolickiego. Ten cel osiąga się otwarcie przez rządy i ustawy w niektórych krajach i państwach, w innych dotąd skrycie, po cichu, ale energicznie, systematycznie i skutecznie. Cel drugi to rozkład społeczeństwa w ogólności, a w szczególności polskiego. Tu spotyka, łączy się nieprzyjaciel zewnętrzny z wewnętrznym, pierwszy używa drugiego. Ten dla tamtego pracuje. Zaszczepić w społeczeństwo polskie nienawiść wiary i Kościoła, a przez to sprowadzić rozkład jego duszy, zaszczepić anarchię, a przez to sprowadzić rozkład społecznego organizmu, a sprawa będzie skończona raz na zawsze. Po mechanicznym rozbiorze Polski nastąpi jej chemiczny rozkład. Czy ludzie, co to robią, zdają sobie sprawę ze skutków swojej roboty? – pyta retorycznie.

Od chwili wypowiedzenia tych słów mija właśnie wiek, a diagnoza wybitnego uczonego wcale nie straciła na aktualności. A wygłoszona została w reakcji na wywołane przez lewicową młodzież wystąpienia na Uniwersytecie Jagiellońskim, które doprowadziły do jego czasowego zamknięcia.

 
Niziny pierwotnych instynktów…
Pretekstu do zajść dostarczyło objęcie katedry chrześcijańskich nauk społecznych na wydziale teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego – pierwszej katedry socjologii w monarchii austro­‑węgierskiej – przez księdza profesora Kazimierza Zimmermanna. 
(...)

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Plany ekspertów od wprowadzania ideologii gender pozostają owiane tajemnicą. Komitet GREVIO działający przy Radzie Europy, odpowiedzialny za monitorowanie wdrażania ,,Konwencji przemocowej", odmówił udostępnienia informacji na temat przebiegu jego posiedzeń.

 
 

Według raportów ONZ, głownym powodem emigracji Wenezuelczyków jest plaga głodu, jaka nawiedziła kraj na skutek kryzysu wywołanego przez rządy socjalistycznej dyktatury. Za chlebem wyjechało już ponad 2 mln mieszkańców niegdyś najbogatszego kraju Ameryki Południowej.

 

Choć polityczna poprawność nakazywałaby wstrzemięźliwość, milczeć nie można. Kościołowi bowiem zagrażają herezje. Wśród nich - co zauważa ks. Dariusz Kowalczyk - najgroźniejsza wydaje się ideologia promująca homoseksualizm. Bo zmienia ona nie tylko myślenie ludzi, ale także porządek prawny.

 

 

Czterech rowerzystów zostało brutalnie zamordowanych przez bojowników ISIS w Tadżykistanie. Wybierając się w podróż, chcieli udowodnić, że Państwo Islamskie w rzeczywistości pełne jest „dobroci i pokoju”, a „Zło jest koncepcją, którą wymyśliliśmy, by poradzić sobie ze złożonością innych ludzi”.

 

Policja ujęła dwóch meżczyzn, którzy ukradli zabytkowe tabernakulum z jednego z gdańskich kościołów. Do zdarzenia doszło ok. godziny 8.30 w niedzielę. Korzystając z zamieszania jakie powstało podczas remontu, dwóch mężczyzn wyniosło na zewnątrz cenny zabytek. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.