DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Gerarda, biskupa Toul
Heleny, Jerzego, Wojciecha
Św. Gerarda, biskupa Toul
Heleny, Jerzego, Wojciecha
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 22  >   HISTORIA

Jarosław Szarek

A sprawa będzie skończona raz na zawsze?


Przed trzema laty garstka lewaków udaremniła wizytę Ojca Świętego Benedykta XVI i wygłoszenie przezeń wykładu na rzymskim uniwersytecie La Sapienza. ­Wcześniej wygwizdali Jana Pawła II. Tupanie, wrzask i wyzwiska to najłagodniejszy arsenał ­lewicy – zawsze stosowany w imię haseł „wolności”, „postępu”, „nowoczesności” i „tolerancji”, aby zagłuszyć argumenty, wobec których jest intelektualnie bezsilna. A jaki jest cel tych działań?
 

Dwojaki – odpowiada profesor Stanisław Tarnowski, prezes Akademii Umiejętności w Krakowie – jeden ogólny, obejmujący cały świat: drugi ograniczony na jeden kraj i naród. Oba się łączą, oba się wzajemnie wspomagają. Cel ogólny, światowy, to zniszczenie chrześcijaństwa, a przede wszystkim zburzenie Kościoła katolickiego. Ten cel osiąga się otwarcie przez rządy i ustawy w niektórych krajach i państwach, w innych dotąd skrycie, po cichu, ale energicznie, systematycznie i skutecznie. Cel drugi to rozkład społeczeństwa w ogólności, a w szczególności polskiego. Tu spotyka, łączy się nieprzyjaciel zewnętrzny z wewnętrznym, pierwszy używa drugiego. Ten dla tamtego pracuje. Zaszczepić w społeczeństwo polskie nienawiść wiary i Kościoła, a przez to sprowadzić rozkład jego duszy, zaszczepić anarchię, a przez to sprowadzić rozkład społecznego organizmu, a sprawa będzie skończona raz na zawsze. Po mechanicznym rozbiorze Polski nastąpi jej chemiczny rozkład. Czy ludzie, co to robią, zdają sobie sprawę ze skutków swojej roboty? – pyta retorycznie.

Od chwili wypowiedzenia tych słów mija właśnie wiek, a diagnoza wybitnego uczonego wcale nie straciła na aktualności. A wygłoszona została w reakcji na wywołane przez lewicową młodzież wystąpienia na Uniwersytecie Jagiellońskim, które doprowadziły do jego czasowego zamknięcia.

 
Niziny pierwotnych instynktów…
Pretekstu do zajść dostarczyło objęcie katedry chrześcijańskich nauk społecznych na wydziale teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego – pierwszej katedry socjologii w monarchii austro­‑węgierskiej – przez księdza profesora Kazimierza Zimmermanna. 
(...)

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Ujawnienie przez brytyjski „The Sunday Times” zarzutów o zaangażowanie Fundacji Otwarty Dialog w pranie pieniędzy zbiegło się w czasie z obarczeniem opozycyjnego bloku wyborczego ACUM przez prezydenta Mołdawii winą za brak zawiązania koalicji parlamentarnej. Wcześniej powołana przez parlament specjalna komisja stwierdziła, że fundacja wspierała dwoje liderów ACUM – Maię Sandu i Andreia Năstase.

 
 

Z najnowszego badania Centrum Badań Socjologicznych (CIS) w Madrycie wynika, że w hiszpańskich kościołach sporadycznie pojawia się na Mszach świętych lub w ogóle w nich nie uczestniczy ponad 62 procent obywateli Hiszpanii. Eksperci państwowego ośrodka badawczego wskazują, że nigdy w historii tego kraju tak wysoki odsetek populacji deklarował absencję na uroczystościach religijnych.

 

Chcąc przeprowadzić ogromne zmiany społeczno-ekonomiczne, brytyjscy radykałowie, którzy bezwstydnie wykorzystują dzieci do swoich protestów w obronie klimatu, wezwali do zorganizowania „zgromadzenia obywateli”, podobnego do tego, jakie przygotowało projekt zmiany konstytucji w sprawie aborcji na terenie Irlandii.

 

Krwawe zamachy terrorystyczne na Sri Lance to odwet za ataki na meczety w nowozelandzkim Christchurch, do jakich doszło w marcu – powiedział lankijski wiceminister obrony Ruwan Wijewardene. Tymczasem do dokonania rzezi w Wielką Niedzielę przyznało się Państwo Islamskie. Muzułmańska organizacja terrorystyczna nie przedstawiła jednak żadnych dowodów potwierdzających swoje sprawstwo.

 

W żaden sposób wypowiedzi pana Pompeo i pani Mosbacher nie spotkały się ze zdecydowaną repliką ze strony polskiej. To przedłużające się milczenie jest bardzo niepokojące, ponieważ ono może wskazywać, że istnieje wola polityczna, żeby te roszczenia po prostu realizować – powiedział w rozmowie z Radiem Maryja poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy/Konfederacja).


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.