DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2018 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 22  >   HISTORIA

Jarosław Szarek

A sprawa będzie skończona raz na zawsze?


Przed trzema laty garstka lewaków udaremniła wizytę Ojca Świętego Benedykta XVI i wygłoszenie przezeń wykładu na rzymskim uniwersytecie La Sapienza. ­Wcześniej wygwizdali Jana Pawła II. Tupanie, wrzask i wyzwiska to najłagodniejszy arsenał ­lewicy – zawsze stosowany w imię haseł „wolności”, „postępu”, „nowoczesności” i „tolerancji”, aby zagłuszyć argumenty, wobec których jest intelektualnie bezsilna. A jaki jest cel tych działań?
 

Dwojaki – odpowiada profesor Stanisław Tarnowski, prezes Akademii Umiejętności w Krakowie – jeden ogólny, obejmujący cały świat: drugi ograniczony na jeden kraj i naród. Oba się łączą, oba się wzajemnie wspomagają. Cel ogólny, światowy, to zniszczenie chrześcijaństwa, a przede wszystkim zburzenie Kościoła katolickiego. Ten cel osiąga się otwarcie przez rządy i ustawy w niektórych krajach i państwach, w innych dotąd skrycie, po cichu, ale energicznie, systematycznie i skutecznie. Cel drugi to rozkład społeczeństwa w ogólności, a w szczególności polskiego. Tu spotyka, łączy się nieprzyjaciel zewnętrzny z wewnętrznym, pierwszy używa drugiego. Ten dla tamtego pracuje. Zaszczepić w społeczeństwo polskie nienawiść wiary i Kościoła, a przez to sprowadzić rozkład jego duszy, zaszczepić anarchię, a przez to sprowadzić rozkład społecznego organizmu, a sprawa będzie skończona raz na zawsze. Po mechanicznym rozbiorze Polski nastąpi jej chemiczny rozkład. Czy ludzie, co to robią, zdają sobie sprawę ze skutków swojej roboty? – pyta retorycznie.

Od chwili wypowiedzenia tych słów mija właśnie wiek, a diagnoza wybitnego uczonego wcale nie straciła na aktualności. A wygłoszona została w reakcji na wywołane przez lewicową młodzież wystąpienia na Uniwersytecie Jagiellońskim, które doprowadziły do jego czasowego zamknięcia.

 
Niziny pierwotnych instynktów…
Pretekstu do zajść dostarczyło objęcie katedry chrześcijańskich nauk społecznych na wydziale teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego – pierwszej katedry socjologii w monarchii austro­‑węgierskiej – przez księdza profesora Kazimierza Zimmermanna. 
(...)

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Grupa, której przewodniczy honduraski kardynał Oscar Rodrizguez Maradiaga jako jedyna w swoich postulatach zawarła wezwanie do akceptacji przez Kościół surogacji oraz adopcji dzieci przez homozwiązki. Dodatkowo, zachęcili hierarchów do głębszego pochylenia się nad problemem zaakceptowania osób LGBT w Kościele.

 
 

„Nabór na studia gender zostanie zlikwidowany na wszystkich uczelniach na Węgrzech od 2019 roku” – wynika z dekretu rządu premiera Viktora Orbana, który został opublikowany w najnowszym „Monitorze Węgierskim”.

 

Od kilku dni Onet.pl publikuje nagrania z taśm mających skompromitować najważniejsze postaci obecnej sceny politycznej. Tymczasem TVP znalazła zapisy z rozmów, podczas których prominentny polityk wskazuje wprost, że portal Onet.pl został zakupiony przez Niemców. Wszystko jakoby w celu uzyskania wpływu na polską opinię publiczną. 

 

Kardynał Robert Sarah przestrzegł uczestników obecnego synodu biskupów przed rozmiękczaniem nauki Kościoła. Podkreślił, że wbrew pozorom, nie przyczyni się to do zdobycia serc młodzieży.

 

 

Ponad połowa przyszłych inżynierów i intelektualistów, kształcących się na amerykańskich uczelniach, jest słaba psychicznie. Poza depresją, młodzi zgłaszają, że cierpią na różnego rodzaju stany lękowe i mają myśli samobójcze. Jak interpretuje się pogorszenie stanu zdrowia psychicznego młodego pokolenia, które powinno rozkwitać?


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.