DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

A miało być tak pięknie... Polska gospodarka w najgłębszej od 25 lat recesji

A miało być tak pięknie... Polska gospodarka w najgłębszej od 25 lat recesji
Fot. Pixabay
#GOSPODARKA    #RECESJA    #PKB    #PIENIĄDZE    #FINANSE    #EKONOMIA    #KORONAWIRUS    #EPIDEMIA    #PANDEMIA

Według wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego, PKB Polski w drugim kwartale tego roku spadł o 8,2 procent w skali rok do roku oraz o 8,9 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem.

 

To najgorszy wynik w historii, ale i tak lepszy niż oczekiwali ekonomiści. Znaleźliśmy się w najgłębszej od 25 lat recesji. Załamanie gospodarcze to efekt obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Jeszcze w pierwszym kwartale odnotowywaliśmy wzrost na poziomie 2,0 procent.

 

Zdaniem Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w najbliższych kwartałach nasza gospodarka będzie się odbijać. Od maja trwa bowiem dynamiczna odbudowa życia gospodarczego w naszym kraju.

 

Tymczasem polska gospodarka najmniej ucierpiała na skutek pandemii wśród krajów Unii Europejskiej. Ze wstępnych danych opublikowanych pod koniec lipca PKB w strefie euro spadło o 12,1 procent rok do roku, zaś na terenie całej UE o 11,9 procent. Najgłębszy spadek PKB aż o 18,5 procent  odnotowano w Hiszpanii. Także gospodarka Francji skurczyła się o 13,8 procent. We Włoszech spadek PKB oszacowano na 12,4 procent, a w Niemczech na 10,1 procent.

 

Źródło: Telewizja Trwam, radiomaryja.pl

TK


DATA: 2020-08-14 18:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Polka I o to dokładnie chodzi. Ale co ma do tego jakiś wirus? Otóż, dokładnie nic. Jeśli rządy emitują obligacje, by brać pieniądze na kredyt licząc, że zapotrzebowanie na wytwarzane dobra będzie utrzymywać się na stałym - bądź rosnącym poziomie - i zawsze uda się tym zbilansować kredyt, to niczym, ale to niczym nie różnią się od cwaniaków, którym nie wyszło z kredytami denominowanymi we franku szwajcarskim. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ci najbiedniejsi beneficjenci cieszą się ze świadczeń socjalnych, ale nie zdają sobie sprawy, że to właśnie ich dotkną konsekwencje inflacji. Szkoda mi i ich i naszego kraju.
1 miesiąc temu / M
 
ale w planach jest amnestia tzn. wszyscy winni zaistniałej sytuacji będą uniewinnieni, nawet narciarz kumpel brata ministra.Brat i minister też
1 miesiąc temu / ol
 
@M "załamanie gospodarcze" to efekt gigantycznego zadłużenia państwa i kreowania pieniądza przez banki. Pieniądz fiducjalny od lat osłabia gospodarkę światową prowadząc do wielkiego krachu, koronawirus wystąpił w roli zasłony dymnej, żeby ludzie nie zaczęli dochodzić dlaczego jest tak gigantyczny kryzys. Wmówi się wszystkim, że ważniejsze jest zdrowie i ochrona przed pandemią i ludzie to łykną i jeszcze będą dziękować za opiekę
1 miesiąc temu / Polka
 
W Polsce są chyba najdroższe mieszkania na świecie w stosunku do średnich zarobków. Aż się dziwie że wszystkim to pasuje.
1 miesiąc temu / Ania
 
'Załamanie gospodarcze to efekt obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.' Niestety - chociaż może raczej stety - ale nie jest to prawda. Owo pozorowane załamanie gospodarcze to efekt wprowadzenia planów rozdawnictwa finansowego, nazywanego Tarcza Antykryzysowa wersja 1, 2, 3 itd. Żeby nie ryzykować, że dofinansowanie przejdzie koło nosa, bo spadek dochodów nie będzie wystarczająco niski, przedsiębiorcy poprzesuwali rozliczanie płatności w czasie. Żadnego załamania gospodarczego nie ma. Nasz 'rzont' wymyślił program rozdawania pieniędzy, ludzie wymyślili spadki dochodów. 'Rzont' uwierzył w załamanie gospodarcze....
1 miesiąc temu / M
 
Hasło PiS w poprzednich wyborach parlamentarnych to ,, Polska w ruinie". PiS dotrzymuje obietnic wyborczych.
1 miesiąc temu / Znachor
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.